Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

nasterea la ELIAS zilele astea !


211 raspunsuri la acest subiect

#11
Shobo

Shobo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 22 ianuarie 2008 - 18:18

da, ma intereseaza si pe mine dc mai e afisul cu acel vaccin?? mi se pare aberant sa imi ceara mie vaccin pt bb dar ce sa facem ... dc nu au bani nici de asta, sa vezi ce nu dau eu nimik pe la neonato.. apoi

astept si eu un rasp de la cele ce au nascut de curand.
tks

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si [gravi] in sapt 37

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

#12
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 22 ianuarie 2008 - 18:37

Ma cam speriati cu postarile astea despre spitalul elias...dar cum e cu saloanele celor de la cmu din cadrul elias? A nascut cineva acolo? Imi puteti spune cum este?



Gabriela [gravi] 22+ cu [baietel] si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze



Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.


#13
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 11:45





shobo da, acum cand am fost eu acolo au avut vaccinurile. i le-au facut pe toate lui bebe, nu a fost problema. dar .. se poate intampla sa ramana fara si sa fii nevoita sa mergi sa cumperi ..



leeloo sincera sa fiu, nu stiu cum sunt rezervele CMU .. dar, la 2000 euro nasterea, cred ca sunt super! eu as alege oricum medliful, nu rezervele cmu .. plus ca sunt foarte departe de maternitate .. in alta aripa .. mori pana ajungi acolo .. parca era un subiect pe aici pe forum .. da-i cautare, poate il gasesti!



mami cum am spus .. buna alegere medliful. si acolo sunt dr buni! [pup]



Elena [mamica] de [copil] Eva Maria



BB EVA MARIA

LUCRUSOARE BEBE

POZE DE TOT FELUL

#14
Shobo

Shobo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 14:16

merci, Ellenuta, imi imaginam eu ca au perioade si perioade cu vaccinul ala..

insa ai auzit ceva de rezervele garsoniera din aripa aceea mai indepartata? eu nu vreau sa nasc prin CMU insa ma intereseaza pur si simplu cazarea intr0o garsoniera din acelea. acum 3 ani am stat acolo cele 2 nopti si tare bine a fost ca si comfort.. insa erau doar 50E/noapte, si nu stiu dc mai sunt la aas apret acum si dc CMU le mai da si altor mamici decat cele ce nasc prin ei.

tks

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si [gravi] in sapt 37

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

#15
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 15:37

Ellenuta - 2000 euro?? Nu stiam nimic de pret dar nici nu ma asteptam sa fie asa de mare...pai in conditiile astea mai bine la euroclinic...Miine ma duc sa ma intilnesc cu tipa de la CMU ca sa-mi prezinte oferta lor.

Si spui ca e in alta cladire? Pai mie imi face cezariana - cum ma transporta tocmai in alta cladire??



Gabriela [gravi] 22+ cu [baietel] si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze



Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.


#16
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 15:49





shobo rezervele acelea din apripa indepartata sunt ale CMU. are si elias 5 rezerve, chiar langa sectia de neonato. pentru alea trebuie sa ai super pila acolo.



leeloo rezervele nu sunt in alta cladire! sunt pe acelasi etaj numai ca sunt in alta aripa .. adica treci prin vreo doua sectii pana sa ajungi la maternitate. oricum, am vazut ca celor care nasteau la cmu, le aduceau bebeii acolo .. dar sa iei bebelu si sa-l treci prin nu stiu cate incaperi .. inclusiv sali de asteptare unde sunt o gramada de oameni .. nu prea mi-ar conveni..







Elena [mamica] de [copil] Eva Maria



BB EVA MARIA

LUCRUSOARE BEBE

POZE DE TOT FELUL

#17
enia100

enia100
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 16:27

Ellenuta,
te rog frumos spune-mi, cea cu care ai stat in salon chiar i-a dat lu Vladareanu 25.000.000 lei pentru cezariana? Suma aceasta era numai pentru el sau includea si pe ceilalti din echipa? Te rog, daca mai sti detalii despre tariful la cezariana pentru dr. Vladareanu, spune-mi si mie mai multe! Multumesc mult!

#18
Shobo

Shobo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 16:38

eu il aduceam cu caruciorul sau mi-l mai auceau asistentele de la neonato. intr-adevar e cam nasol ca tb sa trec prin sectia de cardio unde nu era voie sa fac galagie si rotile caruciorului mai faceau... insa m-am descurcat si l-am avut pe bb cu mine destul de mult timp, cam toata ziua in cele 2 zile. seara il duceam inapoi.

Ellenuta, esti sigura ca are si Elias garsoniere pe langa neonato? deci pot sta singura si am toaleta/dusul meu in camera? si cat costa/noapte? in caz ca fac rost de pila cumva...

merci

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si [gravi] in sapt 37

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

#19
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 12:44



enia .. da, tipa care a stat cu mine in salon i-a dat 25 mili, 100 euro la anestezist si 100 euro si asistentei lui .. cica cam asa ia la o ceza .. mai intreaba si tu, eu iti spun ce stiu de la fata asta ..



shobo da, langa neonato sunt rezervele spitalului elias .. unde a stat si columbeanuca .. ptr astea iti trebuie pila tare acolo .. costau acum 2 ani cam 50 euro .. acum nu mai stiu ..



Elena [mamica] de [copil] Eva Maria



CRESTEM MARI



BB EVA MARIA

LUCRUSOARE BEBE

POZE DE TOT FELUL

#20
Mihaelutat

Mihaelutat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 486 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 14:27

Eu am stat acum 2 ani cand am nascut la o rezerva langa sectia de neonatologie, rezerva 1. Nu am platit nimic catre spital, am aranjat cu medicul. Insa rezerva in care am stat eu nu avea toaleta proprie, ci o foloseam pe cea de pe holul cu sectia de neonatologie. In rezerva aveam pat cu telecomada, chiuveta, dulap, si parca era un televizor, dar eu nu prea m-am uitat la el, eram prea chiauna. Partea nasoal, in afara de lipsa toaletei, era ca un perete era lipit de camera unde stateau asistentele de la copii, iar pe la 2-3 le apuca vria si incepeau sa tipe, vorbeasca tare, si invariabil le ascultam dialogurile.

Daca imi aduc aminte bine pe acelasi holmai erau vreo 2-3 rezerve dar in acelea nu am intrat, nu stiu daca aveau baie sau de cate locuri erau.

Mihaela



album dn Titi


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -