Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

gradinite bune de stat in sect 2


54 raspunsuri la acest subiect

#51
fiona67

fiona67

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 198 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 09:48

L-am inscris pe baietelul meu la gradinita 234 "Zori de Zi", Ghica-Tei, grupa mijlocie. Mie mi s-a parut o gradinita ok, avea spre deosebire de altele program scurt 8.30- 12.30, fara masa.

Baietelul meu a fost repartizat la o educatoare tanara, tocmai iesita de pe bancile facultatii - Georgiana Nicoara.
Dupa nici 3-4 zile, pustiul meu mi-a spus cat tipa tanara educatoare de 21 de ani inca din prima zi: ca n-a stiut unde ii este dulapul; ca a gresit culoarea la colorat. Georgiana Nicoara tipa din orice motiv!

De fapt am auzit si eu vocea ei de amfiteatru cand veneam sa-l iau mai devreme de la gradi pentru cursurile de gimnastica si pentru prima oara mi-am pus problema : Ce-i mai important? Socializarea sau sa suporte vocea de soprana a tinerei educatoare Nicoara?! O voce intimidanta, puternica, care se adresa unei sali cat o camera de apartament de bloc, cu 10-12 copilasi.... Nu mai spun de aroganta de pe chipul ei, asta destinata noua, parintilor!
Am pus in balanta binele si raul si am decis ca e mai bine totusi pentru el sa stea printre copii de aceiasi varsta, i-am spus si lui asta si m-a ascultat. Nu refuza dimineata sa mearga la gradi dar ma intreba mereu: Mami, chiar trebie sa ma duc?!?! D-na Geogiana tipa mereu.....ca am colorat gresit....VERDE, VERDE DE LA BRAD!!! Ca vorbesc cu prietenii mei...ca vreau sa ma joc...vrea mereu sa fie liniste....

Iar acum cateva zile mi-a spus ca Georgiana Nicoara i-a dat o palma la fund!! De ce? Pentru ca la sala de sport, in timpul orei de joaca, a vrut sa se mai joace cu mingea. Georgiana i-a lipit una la fund fara sa clipeasca si i-a luat mingea. Adica nu-l lovesc eu si il loveste ea!!

Cand vorbeam cu baietelul meu despre gradinita si el imi spunea ca ii e cam frica de educatoare eu il intrebam: De ce?! Si el raspundea: Tipa tare, mami, si nu stiu ce poate sa faca daca se supara mai tare!!
Incercam sa-i explic ca este aparat de lege, si nicio educatoare n-are curajul sa loveasca un copil fiindca stie ca e fapta penala. Ei, uite ca pustiul meu a avut dreptate. Georgiana Nicoara, educatoarea absolventa a Facutatii de Stiintele Educatiei din Bucuresti, l-a lovit!

Intrebata de directoare a negat totul, chiar a jurat ca nu s-a intamplat nimic, dar 'ceva, ceva a fost', a zis si directoarea. Nici vorba de sanctiune, investigare a evenimentelor....deh, pentru o simpla palma la fund?!

Noi am decis pe loc sa ne retragem copilul de la gradinita 234 'Zori de Zi, Ghica-Tei.

Postul acesta este pentru mamicile care intreaba despre gradinitele din zona Colentina -Obor si nu gasesc niciun raspuns pe forumuri, asa cum nu am gasit nici noi.
Deci: Aceasta este experienta noastra la gradinita 234 'Zori de Zi', Ghica-Tei. Educatoare: Georgeta Nicoara.
O experienta pe care nu o doresc nici unui parinte care si-a propus o educatie frumoasa pentru copilul lui, plateste impozite, respecta legile si nu-si permite din pacate invatamant privat.


#52
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 10:08

Fiona, imi pare tare rau ca ati trecut prin asta si multumim ca ne pui in garda.

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.

#53
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 10:10

Citat:
citat din mesajul lui Alex@Sara

Si pe noi ne intereseaza gradinita 135 de pe Masina de paine.Din toamna vrem sa ii dam pe Alex si pe Sara acolo si vrem sa mergem sapt asta sa vb cu directoarea sa vedem"ce implica"inscrierea.Sau daca stiti alta,tot aproape de zona aceasta,va rog sa ne indrumati [pup].Pe Alex il vom duce pana atunci la una particulara,in Voluntari ,toamna daca o vom da si pe Sara nu ne va tine buzunarul.

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009



Poti sa imi spui la care? Am experimentat 3 gradinite particulare in Voluntari, poate te pot ajuta cu impresii.

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.

#54
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 10:11

Hai ca m-am trezit si eu dupa 3 ani... scuze! [:D]

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -