Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

gradinite bune de stat in sect 2


54 raspunsuri la acest subiect

#11
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 18:48

Anca, multumesc, e foarte interesant ce-mi spui! Daca stiam asta de dimineata intram putin in ciuful ei! Dar nu-i nimic, o sa-mi fac vreme si o sa merg in audienta chiar la inspectorat!



Andreea mama de Filip si Georgia

#12
catrinik

catrinik

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.928 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 23:57

quote:
Originally posted by An-ka.

danis La ce educatoare de la gradinita 201 ai copilul inscris? Cunosc foarte bine gradinita... Si eu stau pe Iancului, aproape de gradinita 201, este si pe lista mea, dar abia mai la coada listei, din alte motive, nu din cauza calitatii gradinitei, care stiu ca este foarte buna.

Anca, mamica Roxanei (26 august 2005) si a Ilincai (29 iulie 2007)



Fetelor unde este exact grad. 201? E in spatele postei de la Iancului cumva? Sau e in partea aceea dinspre vile, pe o straduta?

#13
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 01:44

Nu e chiar in spatele postei, ci putin mai sus pe Iancului, in spatele unei firme de curierat, se intra tot printr-un gang ca si cel de la posta. De obicei, ca acum se ocoleste si se intra prin spate pt ca in partea din fata e santier, se mai construieste un corp de cladire. Mai precis, adresa ei este str. Dridu Georgescu nr.2. Georgeasco, n-ai cum sa nu retii, ca pe strada o cheama ca pe tine [}:)]

#14
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 01:46

Am gasit si o discutie mai veche despre gradinita 201: http://forum.desprec...?TOPIC_ID=75364


#15
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 01:52

Numai despre gradinita 16, care m-ar interea pe mine, nu gasesc nimic pe net! Stie cineva ceva de ea?[iepu]

#16
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 02:02

an-ka fetita mea este la grupa doamnei Bejan Adriana, anul trecut tot la ea a fost si mai avea o colega care era suplinitoare - anul asta a ramas singura doamna cu ei, insa nu am observat vreo diferenta in rau, totul e ok

am auzit si eu lucruri bune si despre gradinita de pe corabeasca, are personal ceva mai tanar, dar si un pic mai fluctuant din cauza asta - asa cum am zis, depinde de criteriile fiecaruia

povestea nasterii:
http://forum.desprec...TOPIC_ID=104532

#17
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 16:14

Da, o stiu pe dna Adriana Bejan.

Din pacate, faptul ca nu are colega spune ceva despre interesul - sau mai degraba lipsa interesului - personalului didactic de a merge sa predea in institutii scolare de stat. Pentru ca dansa nu e singura in situatia asta.

Pe mine ma intereseaza cel mai tare gradinita 16, e prima pe "lista" mea pt ca e chiar in spatele blocului meu, de la geam pot sa vad in curtea gradinitei. Celelalte 2 (201 si cea de pe Corabeasca) sunt "de rezerva" [hot]

Pai inseamna ca suntem oarecum vecine [cool]

#18
alia_ro

alia_ro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 16:22

Anca, eu am fost azi la 2 gradi din sect 2 - nr 188 - de langa MCDonalds - despre care auzisem numai de bine, insa directoarea nu numai ca nu m-a poftit sa stau jos, ca sa nu mai zic de prezentarea gradinitei (am stat in picioare cu cel mic in brate), dar m-a trimis la plimbare ca cel mare e prea mic - adik nu are 3 ani impliniti in septembrie, deci nu are prioritate, nu sunt locuri si ca nu apartinem de ei - desi i-am subliniat ca am doi vecini din bloc care merg la aceeasi gradinita. Se pare ca e o mare ciubucareasa, asta mi-am dat seama din discutiile cu alti parinti care au incercat sa se inscrie.
Cealalta este cea din spate de la Mega Image (Pantelimon), aici m-a abordat administratora gradinitei si m-a luat la fel ca daca cel mare nu are 3 ani impliniti in septembrie nu-l primeste.
Io m-a dus la amandoua fara nimic, in recunoastere, nu cu cererea de inscriere.
Poti sa-mi dai mai multe amanunte despre gradinitele din zona ta? (16, 201, 256)?
Multumesc

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

#19
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 19:02

alia_ro - Sa stii ca, potrivit regulamentelor, chiar nu au voie sa ia la gradinita de stat un copil care n-are 3 ani in septembrie, la data inceperii anului scolar. Asa e, daca exista bunavointa, se pot inchide ochii la cateva zile sau saptamani diferenta, dar nu prea mult. Ca dovada - acelasi raspuns l-ai primit si la cealalta gradinita. Parerea mea e ca la fel o sa ti se spuna la orice gradi de stat. Cand face copilul 3 ani exact?

Vecinii tai de bloc or merge poate la acea gradi pentru ca au un bunic sau alta ruda in vecinatatea gradinitei... Zic si eu, e posibil.

Asa cum i-am spus si Andreei mai sus, numarul de locuri nu se stie de pe-acum decat aproximativ, iar grupele se stabilesc tocmai in functie de cei inscrisi.

Dar pe de alta parte, daca directoarea e ciubucareasa sau nu, nu stiu, se poate sa fie.

Despre gradinita 201 vezi mai sus.
Despre gradinita 256 stiu doar ca e mai mica (celelalte 2 au cate 9-10 clase, asta are doar vreo 6, parca), ca are personal mai tanar si curtea plina de jucarii frumoase - rod al infratirii cu o unitate de invatamant din Luxemburg, din cate stiu.
Despre gradinita 16 - doar ce vad pe geam, n-am ajuns inauntru inca, dar vroiam sa stiu de la alte mamici de-acolo ceva despre atmosfera.

#20
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 25 ianuarie 2008 - 17:16

alia_ro - intre timp am auzit si eu la fel, ca da, intr-adevar, directoarea de la 188 e si o mare ciubucareasa, asa cum auzisei si tu.


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -