Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

gradinite bune de stat in sect 2


54 raspunsuri la acest subiect

#1
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 16 ianuarie 2008 - 14:43

Va rog sa imi spuneti si mie ce gradinite bune de stat stiti in sectorul 2, eventual in zona colentina, obor, teiul doamnei. Ma intereseaza orice informatie [:D]

Multumesc anticipat pentru ajutor, am auzit ca inscrierile neoficiale sunt in toi asa ca am mare nevoie de experienta voastra [flo]



Andreea mama de Filip si Georgia

#2
ernestine

ernestine

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 126 mesaje

Postat 16 ianuarie 2008 - 15:00

fetita mea a fost la gradinitia magnolia de pe dragos voda,si am fost multumita.f buna e si gradinita de pe dacia

#3
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 16 ianuarie 2008 - 15:26

Ia uitati ce am gasit eu: lista gradinite de stat in bucuresti

Nu stiu cat de actuala este dar nu cred sa se fi schimbat chiar toate numerele de telefon si adresele.





Acum nu-mi ramane decat sa ma pun pe vizitat, dar in continuare am nevoie de sfaturile voastre: ce trebuie sa intreb? la ce trebuie sa casc okii? cum imi dau seama daca o gradi e buna sau e ceva dubios la mijloc?



Andreea mama de Filip si Georgia

#4
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 17 ianuarie 2008 - 23:05

1. Depinde ce te intereseaza la o gradinita. De exemplu, pe mine sigur ma intereseaza, si o sa intreb asta, cate din educatoare au studii de specialitate si cate sunt suplinitoare - adica absolvente de altceva, in unele cazuri doar un liceu teoretic, industrial, etc.

2. Ce e cu inscrierile neoficiale? Sunt acele liste pe care chipurile le-ar face directoarea de acum, cu pre-rezervare de locuri, contra cost? Daca despre asta e vorba, mai spun si aici, si am mai spus si in alte locuri: lasati practicile astea, fetelor! Nu directoarea ne va educa copiii, nu cu ea trebuie sa fim atenti, ci cu educatoarele. Da, educatoarea face inscrierile, dar anul asta se mareste numarul de locuri in multe gradinite, asa ca nu cred ca o sa mai fie nevoie de asa ceva.

Anca

#5
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 14:14

[:D] nu-mi zice mie, ca eu intentionez sa ma interesez pe la gradinitele din apropiere si eventual sa fac si dosarul de inscriere, dar fara spaga! Nici la educatoare, nici la directoare. Sa vedem daca o sa-mi iasa.



Andreea mama de Filip si Georgia

#6
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 20 ianuarie 2008 - 16:41

Scuze, m-a luat valul si n-am fost atenta la ce am scris

#7
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 14:16

Azi am reusit sa ma enervez rau de tot: am fost sa intreb ce si cum la gradinita de pe str. plumbuita si mi s-a spus acelasi lucrur ca si la sinaia si anume ca nu se face grupa mica. Categroic nu. Nici vorba stati sa vedem ce locuri raman, ce copii ne vin, cine se reinscrie etc, nu! grupa mica nu se face. Si intreb si eu ca prostu: cum asa? la care directoarea evident deranjata: nu inteleg de ce trebuie sa ma justific in fata dumneavoastra! [:0][:0][:0] de parca era pe mosia personala, parca ma dusesem sa intreb un intreprinzator particular ce are de gand sa faca cu banii personali si ii cerusem explicatii cu privire la deciziile lui! Am ramas interzisa! I-am zis ca nu vreau sa se justifice ci vreau o explicatie ca sa inteleg de ce nu se face grupa mica. Imi spune ca nu s-a aprobat in planul de invatamant grupa mica, si oricum la gradinita aia nu e de ani buni grupa mica.

Ceea ce m-a facut sa vreau sa intreb si eu undeva la inspectorat daca s-a aprobat deja planul de invatamant si daca da chiar vreau sa imi furnizeze o lista de locuri! Cred ca oricine are dreptul la informatiile de acest gen, nu?





Andreea mama de Filip si Georgia

#8
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 14:39

fetita mea merge la gradi 201, in apropierea statiei victor manu de pe soseaua iancului - adica aproape de piata iancului - noi suntem multumiti, dar depinde ce criterii ai tu

dintre educatoare, cele mai multe au gradul I, cateva gradul II, si in afara de una dintre ele, toate sunt titulare - chiar e un panou la intrare cu numele si gradele personalului si unul cu diplome si distinctii luate de gradi la tot felul de manifestari si concursuri

nu mi s-a pretins spaga in niciun fel la inscriere, am dat ceva simbolic si de drag - departe ca valoare de sumele vehiculate in presa pe forum etc., pentru ca mi-a placut cum s-a purtat directoarea; in plus, nici nu voia sa ia... dupa inscriere, toata lumea din gradi a luat fara probleme atentiile de martisor, craciun etc. [:D] dar nu am avut probleme cu inscrierea - insa locuim in imediata apropiere a gradinitei si nu avea cum sa nu ne primeasca

succes!


povestea nasterii:
http://forum.desprec...TOPIC_ID=104532

#9
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 17:53

right!

#10
An-ka.

An-ka.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 17:57

danis La ce educatoare de la gradinita 201 ai copilul inscris? Cunosc foarte bine gradinita... Si eu stau pe Iancului, aproape de gradinita 201, este si pe lista mea, dar abia mai la coada listei, din alte motive, nu din cauza calitatii gradinitei, care stiu ca este foarte buna.

Anca, mamica Roxanei (26 august 2005) si a Ilincai (29 iulie 2007)


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -