Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Fastrackids - e cineva care imi poate da un sfat?


152 raspunsuri la acest subiect

#21
bibi75

bibi75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 17 iunie 2008 - 13:05

Buna mirunamica. Si noi am facut vulcanul ... tot in bucatarie. Saptamana trecuta n-am avut incotro si a trebuit sa jucam jocul cu insula. Surprinzator cum Clara la doar 5 ani a inteles dintr-un joc simplu mecanismul de formare al unei insule. Sunt convinsa ca in felul asta lucrurile invatate acum si le va aminti si la 30 de ani. Chiar au idei cei de la Fastrakids. Bravo lor!

#22
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 18 iunie 2008 - 16:34

Si noi vom incepe din toamna cursurile la FTK, dar la grupa de pitici, caci al meu are doar 2 ani si 8 luni. Numai cuvinte de lauda am auzit de spre aceste cursuri, iar parintii care au copiii acolo sunt foarte incantati de rezultate.

E cam multicel, dar merita.



_________________________

Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)

poze si filmulete Marco(1),(2),(3)

Marco- ingerashul nostru(montaj)

#23
mirunamica

mirunamica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 19 iunie 2008 - 12:16

Buna Bibi. Tu cand mergi la cursuri? Eu o duc pe Mirunica miercurea seara de la 5 si jumatate. Voi ca "veterane" mi-ati mai putea da cateva indicatii. Am fost la prezentare insa vreau sa-mi lamuresc niste chestii de la persoane care au "invatat" in timp despre ce-i vorba.
Daca si tu tot miercuri mergi poate iesim la o cafea cat sunt fetele la curs [mamica]

#24
bibi75

bibi75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 20 iunie 2008 - 15:13

Mirunamica eu merg sambata dimineata. Ne-au anuntat prin email ca weekendul asta parintii vor avea parte de masaj in timp ce asteapta copiii sa iasa. Abia astept sa vad despre ce-i vorba. Va spun luni cum a fost[hop]

#25
anemona

anemona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 598 mesaje

Postat 21 iunie 2008 - 10:49

Am si eu cateva intrebari pentru mamicile care merg cu copilasii la acest program.

- care este programul saptamanal (cate intalniri, cat dureaza o intalnire)?

- care este pretul ?

- trebuie facut contract pe o perioada anume sau se poate merge doar atat cat doresti?

- merge cineva in Dorobanti? (am vazut pe site ca au acolo un sediu)

- cursurile sunt in vreo ordine, adica trebuie sa te inscrii de la inceput, sau poti merge in orice moment?

Va multumesc anticipat pentru lamuriri.





[foto]

#26
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 22 iunie 2008 - 16:32

Anemona, ti=am raspuns eu mai jos, cu rosu.Cel mai bine ar fi sa te duci cu copilul la o lectie demonstrativa si o prezentare, acolo poti pune toate intrebarile la care nu primesti raspuns aici si poti si verifica daca piticul se simte bine si mai vrea.
quote:
Originally posted by anemona
Am si eu cateva intrebari pentru mamicile care merg cu copilasii la acest program.- care este programul saptamanal (cate intalniri, cat dureaza o intalnire)? o sedinta de 2 ore pe saptamana (la tots 1,5 h)- care este pretul ? 210 RON pe luna- trebuie facut contract pe o perioada anume sau se poate merge doar atat cat doresti? se face contract pentru un program complet de 24 luni, insa poti renunta mai ales ca faci plata lunar, nu integral- merge cineva in Dorobanti? (am vazut pe site ca au acolo un sediu) noi mergem la sediul de langa Sincai- cursurile sunt in vreo ordine, adica trebuie sa te inscrii de la inceput, sau poti merge in orice moment? te poti inscrie in orice momentVa multumesc anticipat pentru lamuriri.[foto]


#27
maminuta

maminuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 00:50

Interesant subiect dragutelor...[flo]
Intreb si eu.Cum procedez sa o inscriu si eu pe printesica mea?Are 2 ani jumate.
Am trimis un mail..astept si de la ei informatii...dar ma gindeam k poate aflu faster..de la voi.[flo]
Maminuta

Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt

#28
irinush

irinush

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 17:55

buna fetelor.
dupa ce am citit acest subiect, am trimis si eu un mail la cei de la fastrackids si m-a sunat o domnisoara azi sa ma invite la o prezentare maine seara si la o lectie demonstrativa ori miercuri seara ori vienri seara ... acum ... maine seara nu stiu dc reusesc sa merg, dar cu piticul la lectia aia voi merge sigur.
piciul meu face 3 ani luna viitoare si dra respectiva mi-a zis ca imi recomanda programul tots, intre 2.5 si 3.5ani.

cele care aveti copii deja in program ... merita banii? nu ca ar fi exagerat de mult, dar ... e ok? copiii sunt incantati? retin ceva? eu sunt un pic sceptica, nu stiu dc piticul meu va sta atent o ora cat mi-a zis dra ca dureaza lectia.




Irina, mami de David (15.07.2005) si in asteptarea Sofiei (DPN 04.11.2008)

#29
mirunamica

mirunamica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 24 iunie 2008 - 15:09

Noi nu mergem de foarte mult timp si am avut si eu acelasi scepticism la inceput dar acum traiesc cu sentimentul ca in acele doua ore la Fastrackids Mirunica mea face mai multa "scoala" ca intr-o saptamana de gradinita.
In timp ce eu sunt convinsa de rolul educativ pe care il are programul (desi sincer cred ca-i prea mult pentru un copil), Miruna mea pare sa se distreze de minune si dupa fiecare lectie iese din sala plina de energie. Nu mai spun de relatia pe care a legat-o cu Dana si Andreea (profesoarele ei).
Pana acum eu sunt tentata sa spun ca merita din plin.

#30
Diana33

Diana33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 24 iunie 2008 - 16:15

Buna,
Noi mergem la cursuri FTK la gradinita Bambi (linga Piata Alba Iulia). Suntem la grupa de pitici (FasTracTots) si avem o lectie pe saptamina ce dureaza o ora. Pretul este de 1.700.000 - 2.000.000 lei vechi pe luna in functie de numarul de sedinte (4 sau 5). Am incheiat un contract in momentul in care ne-am inscris, plata efectuindu-se lunar.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -