Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Lucreaza cineva de acasa?


276 raspunsuri la acest subiect

#271
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 03 august 2011 - 10:55

exista tipografi care dau de munca acasa...diverse chesti publicitare care trebuiesc retusate etc
pt cine vrea sa lucreze la calculator ...cei mai buni sunt profesorii universitari care au tone de texte de introdus. se plateste binisor.
mai sunt diverse programele de facut.... lucrari de licenta pt altii [:D]
dar trebuie sa te interesezi...

#272
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 08 august 2011 - 19:52

Ca tot vorbeati de site-uri, pentru cine are timp de pierdut, uite-aici, 100USD bonus din forex [:D]. Nu e teapa, forexul chiar e un mod de-a scoate bani, evident, pentru cine are timp si rabdare (eu n-am scos nimic din el, dar nici n-am bagat [:D])



Ce-i drept, ca sa ii poti scoate trebuie sa tranzactionezi la greu, adica am facut un calcul sumar, minim 50 de tranzactii pe zi, daca ramai pe plus dupa o luna, bani's ai tai. Daca nu, nu pierzi nimic, decat timp.

Nu e cu recomandari sau chestii de genul, nu primeste nimeni nimic daca aduce pe cineva acolo, nici nu tine cineva evidenta, totul se castiga din tranzactii, daca intuiesti ce face cursul, poti castiga frumos, dar la fel de bine poti pierde.



Eu ma prostesc de 2 zile acolo, dar n-o sa pot ajunge niciodata la 50 de tranzactii pe zi ca nu am timp!! Da' am zis sa va zic si voua, poate va intereseaza.



PS: daca va intrebati de ce acest bonus, am gasit si explicatia (2 zile am citit forumuri de specialitate sa pricep ce si cum): brokerul castiga din spreed (adica diferenta intre cursul de vanzare si de cumparare), la 1000 de tranzactii pe luna, cate ar trebui tu sa faci ca sa poti lua acei bani el castiga minim 200USD, deci clar ca iese in castig si daca atingi targetul. daca nu-l atingi, cu atat mai bine pentru el.

#273
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 11 august 2011 - 20:00


Mickyyy - am citit despre acel site, se paree ca iti trebuie ceva timpn sa faci cele 50 tranzactii zilnice, sa nu pleci de acasa (asa cum o fac eu cu zilele ). E destul deinteresant pentru cine are timp la servici [:D]...
Eu am descoperit un alt site dar trebuie sa bagi min.10$... e un fel de depozit bancar pe 150 zile lucratoare.
- Diferenta fata de un depozit "clasic" (unde primesti o dobanda de 5-6% pe an) este ca aici primesti 1,6%- 2,3% ZILNIC, de luni pana vineri.
- Constituirea depozitului se face prin contract scris (format pdf), printr-un cont gratuit AlertPay (pentru sume incepand de la 10 EUR/USD). Contul AlertPay trebuie sa fie "legat" de un cont/card bancar IBAN
- Randamentele rezulta din tranzactionarea / administrarea de "actiuni sigure" (exemplu MicroSoft si Raportul Diviziei Forex).

Nu i-am dat nume sa nu fie considerata reclama...

Eu m-am inscris pe 1 august iar azi aveam in cont + 2.40 $ (dobanda pe cele 8 zile lucratoare la cei 20$ investiti de mine).
Cand voi acumula 20$ din dobanda, ii voi scoate si voi lasa ceilalti 20$ sa isi contiune restul celor 150 zile lucratoare...


#274
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 31 august 2011 - 01:04

Lucrez si eu de acasa de ceva ani de zile. Si pe langa afacerile pe care mi le-am tot dezvoltat (vezi prin linkul de mai jos :) pe la inceputul acestei luni m-am inscris intr-un mlm, desi ani de zile am fugit de mlm-uri ca de alte alea. Numai ca acum mi-au placut f mult produsele pe care le si testez si rezultatele sunt f bune. Ca asta a si fost conditia (fata de mine, ma rog) de a merge mai departe, ca produsele alea chiar sa faca ceva si cand le promovez in fata cuiva sa stiu despre ce vorbesc si sa pot prezenta si ceva rezultate personale.

Si am primit deja si primul comision. Yupiii!

Culmea ca, un tip de job de care am fugit atatia ani, a inceput sa mi se para interesant :)



Diana si [copil] Mircea (2.01.2004)



Bebelusi de ian-feb 2004

Al doilea "copil" care acusi face 2 ani Cosmetice romanesti

#275
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 31 august 2011 - 09:16

Diana vreaau si eu mai multe detaliii pe PM l;legat de jobul tau daca se poate
MS[pup]

http://alinahandmade.blogspot.com/

#276
ziki

ziki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.510 mesaje

Postat 06 septembrie 2011 - 15:49

buna ziua tuturor!
intr-adevar, foarte bun subiectul, desi eu inca mai caut...
pe mine m-ar interesa traduceri si corectura la texte in franceza-engleza. o sa mai verific topicul iar daca cineva are vreo oferta, astept cu bucurie un semn!

[flo]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -