Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Angajare banca


53 raspunsuri la acest subiect

#11
toanca

toanca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.954 mesaje

Postat 16 ianuarie 2008 - 19:47

Singurul lucru pe care pot sa vi-l spun (lurand in banca) este ca "nu umbla cainii cu covrigi in coada"



Toanca si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006



poze



http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

#12
mihaela_ce

mihaela_ce

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 17 ianuarie 2008 - 01:59

" Singurul lucru pe care pot sa vi-l spun (lurand in banca) este ca "nu umbla cainii cu covrigi in coada"


Subscriu.Lucrez de multi ani in sistemul bancar,daca as putea sa o iau de la inceput nu cred ca as mai alege asta inca o data.Munca multa,raspundere imensa,ore suplimentare cu nemiluita.Este adevarat ca avem poate ceva mai multi bani decat media salariilor,dar ce folos ca nu aveam timp sa ma bucur de ei.






mihaela si [zana]ANA MARIA 27.03.2007

#13
m_monique

m_monique

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.906 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 11:12

si eu ca lucrator in banca subscriu: nu umbla cainii cu covrigi in coada.
munca e enorma, ore suplimentare neplatite, raspunderea pe masura, iar la capitolul bani e loc de mult mai bine.
eu lucrez in centrala, unde totusi am o pozitie privilegiata. dar cand ii vad pe cei din sucursale, cat sunt de munciti si frecati atat de clienti cat si de sefi, chiar imi este mila de ei.

[mamica] [copil] Andrei (16.12.2006)


#14
caramel

caramel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 17:09

Este adevarat ca este foarte mult de munca,poate si ore suplimentare neplatite, dar foarte multa lume se zbate sa intre in acest sistem si odata intrati nu mai vor sa iasa.(sic!)

#15
jesia

jesia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.364 mesaje

Postat 22 ianuarie 2008 - 15:48

Caramel mi se pare si mie tare ciudat cum de oamenii se inghesuie pe la banci si desi nu "umbla cainii cu covrigi in coada" tac si inghit in sec.Oare fac asta doar pentru renumele ca "lucrez la o banca"



Pozele mele

Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]

#16
ileanna

ileanna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 22:55

Asa e. Munca multa la banca, raspundere mare, target-uri, deadline-uri si stres. Mai mult, munca nu se termina cand se termina programul cu clientii [:D].

Salariile cred ca sunt ok. Dar nu pe pozitii mici (back office) si nu ca incepator. Daca vrei bani multi tb sa rabzi o perioada si sa fii sigura ca esti capabila sa promovezi.

Intr-adevat, din afara toata lumea crede ca in banca umbla cainii cu colaci in coada, ca este un job cu staif unde te uiti elegant la oameni si dai cu' pixu'. Nu stiu sincer de unde vine asta.


Never say NEVER.
http://bd.lilypie.com/STIcp2.png

#17
Alecsia

Alecsia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 25 ianuarie 2008 - 22:48

quote:
Originally posted by ileanna

Asa e. Munca multa la banca, raspundere mare, target-uri, deadline-uri si stres. Mai mult, munca nu se termina cand se termina programul cu clientii [:D].

Salariile cred ca sunt ok. Dar nu pe pozitii mici (back office) si nu ca incepator. Daca vrei bani multi tb sa rabzi o perioada si sa fii sigura ca esti capabila sa promovezi.

Intr-adevat, din afara toata lumea crede ca in banca umbla cainii cu colaci in coada, ca este un job cu staif unde te uiti elegant la oameni si dai cu' pixu'. Nu stiu sincer de unde vine asta.


Never say NEVER.
http://bd.lilypie.com/STIcp2.png



Subscriu. In plus, daca esti bun si te faci remarcat ai sanse mari de promovare. Pentru inceput insa, trebuie sa tragi din greu. Multa munca si responsabilitate, stres, ore suplimentare neplatite, nopti nedormite etc. Eu spun ca munca asta nu e pentru oricine. Trebuie sa fii un om echilibrat sa faci fata unui astfel de serviciu si sa impaci si viata personala(daca mai ai timp de ea).
Pentru cine reuseste sa urce mai sus insa, eu zic ca merita. Desigur, depinde de la banca la banca.


"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."



#18
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 26 ianuarie 2008 - 12:43

Stiti cu ce nu m-am obisnuit inca eu? (am doar 6 luni de banca) Cu faptul ca nu mai am familie. Plec dimineata la 7 si de regula vin pe la 8 seara, la timp sa fac dus si sa culc copilul. Vin in banca de la program 7-15 asa ca inca sunt in soc.

Inca nu am apucat sa vad si mari beneficii, eu am plecat de unde eram exclusiv pt bani, recunosc (am avut o crestere de 60% fata de fostul loc de munca), dar acum daca as negocia la alta banca as cere dublu pt munca pe care o fac.



[foto]

#19
ileanna

ileanna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 27 ianuarie 2008 - 12:07

quote:
Originally posted by aissa
Stiti cu ce nu m-am obisnuit inca eu? (am doar 6 luni de banca) Cu faptul ca nu mai am familie. Plec dimineata la 7 si de regula vin pe la 8 seara, la timp sa fac dus si sa culc copilul. Vin in banca de la program 7-15 asa ca inca sunt in soc. Inca nu am apucat sa vad si mari beneficii, eu am plecat de unde eram exclusiv pt bani, recunosc (am avut o crestere de 60% fata de fostul loc de munca), dar acum daca as negocia la alta banca as cere dublu pt munca pe care o fac.[foto]
[:D] Eu am peste 6 ani de banca si m-am gandit de multe ori sa trec in alt domeniu. Dar odata intrata mi se pare greu sa ies sau sa schimb. Si eu tot pe la 8 ajung (au fost vremuri cand am ajuns mult mai tarziu) si nu stiu alt fel de viata ...Mi-e greu sa le inteleg pe colegele mele care au copii ... nu pricep cum le fac pe toate. Acum ca sunt gravida ... va trebui sa pricep [:D].Never say NEVER.http://bd.lilypie.com/STIcp2.png

#20
cristianamat

cristianamat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 27 ianuarie 2008 - 12:13

Sper sa nu fiu prea acida si imi cer scuze daca cineva se simte lezat, dar sa fim seriosi ce draku sa faci cu unul care a lucrat in banca cativa ani? Ati fost la ghiseele bancilor sa vedeti cat de tampiti sunt, ii intrebi ceva si ei raspund altceva, sincer au salarii prea mari pentru cunostintele pe care le detin, sunt doar vanzatori de produse f prost pregatiti. Eu am terminat finante banci, am lucrat cateva luni in banca si cand mi-am dat seama ca ma indobitocesc in sistem am plecat nene de acolo, si mi-a mers f bine pe contabilitate. Oricand in contabilitate in pot gasi un serv mult mai bine platit ca in banca si fara pile, iar programul de lucru mult mai relaxat.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -