Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Impresii despre insula Thassos (2)


313 raspunsuri la acest subiect

#21
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 05 iunie 2008 - 21:58

Vesti nu tocmai bune... [bang]

Uitati aici:http://www.gandul.info/actualitatea/turist...ml?3927;2686404

Am auzit acum cateva minute si la Pro TV.



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-o pe Ema!

______________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#22
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 10:01

Am cautat pe net, dar in afara de informatia asta data de bulgari n-am gasit altceva. Nemtii, englezii nu zic nimic? ca si ei au multi turisti pe acolo.

Anya

#23
CornelB

CornelB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 10:43

Am cautat si eu pe net si tot ce am gasit a fost o stire mica, insignifianta de acum doua saptamani.

este POSIBIL ca si aceasta stire sa fie din categoria "stati asa, nu avem subiecte azi! ia cautati voi ceva pe net, nu conteaza de cand, si aduceti POMPA aia s-o umflam frumos, rotund" :) [aka facut din tantar armasar, si inca unul senzationalist, tipc mass-mediei de la noi]

Un pic de atentie pentru cei care mergeti acolo nu are cum sa strice, insa, oricum.



"Be the change you want to see in the world"

#24
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 11:15

Ca de obicei inainte de sezon apar tot felul de stiri.. anul trecut a fost vaduva neagra la noi , nu am auzit sa fi murit cineva. Da bulgarii de ce nu ar fi invidiosi ca traversam pe la ei si lasam banii la greci in loc sa facem plaja la ei ? Parerea mea e ca se exagereaza. Doar nu ne ducem sa manacam capra cruda in Thassos.

#25
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 11:54

Si eu zic ca sunt balarii, ca de obicei, toate cu un anumit scop. Nu zic sa nu fim un pic atenti cei care mergem dar sa nu exageram. Deja deranjeaza ca multi roamani pleaca in Thassos si in general in alte tari decat aici. Vorba andei, doar nu mergem sa macam "cruditati". O sa intreb si eu pe Apostolos de la Elsa ce-i cu stirea asta si cat de grav este. Va tin la curent.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

http://community.web...om/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

#26
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 13:14

Mergeti si pe softpedia la topic-ul Thassos. Sunt ceva informatii incurajatoare.

Desi eu am adus vestea[:D], nu cred ca lucrurile stau chiar asa rau. Probabil interese comerciale/turistice. Cei care au facut cel mai mare tam-tam au fost bulgarii, deci... Siapoi n-avem de gand sa ne imprietwenim prea strans cu caprele si oile de pe insula...[:D]



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-o pe Ema!

______________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#27
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 13:58

am citit/vazut si eu aseara [bang]

nici nu mai stiu ce sa zic..aproape platisem pentru hotel si acum asta...sotu zice ca nu crede...cum a fost si la noi cu gripa aviara etc dar ca totusi sa nu riscam sa mergem cu copilul [bang]...imi vine sa urlu la luna abia facusem rost de camera



bulinuta mamica de bulinel dragutel [auto]



Poze noi





minune mica



Poze



Ajutati-o pe Sonia,

#28
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 15:57

Asta e mailul pe care mi l-a trimis proprietarul de la Elsa, Apostolos, legat de chestia asta. Si eu am incrdere in el.


Dear Crina,

i wrote this email just to another friend and client that is going to visit us next week.

"""
Dear Nadezhda,


thank you for your good words . Yes, at the moment everything goes fine and very
successfully. For the disease, you do not have to worry at all. Here, nobody is interested
in the subject any more. It was an incident of one or two days, happened in a mountainous
vilage and affected mainly local people who ate cheese of a local sheepman and not cheese of
a known company or in acheese eaten in a known place. Simply, as everything happens in
Greece, also that fact was covered by the tv in a too much extent. That is the story in few
words.
Looking forward to meeting you in Thassos after two weeks,

APOSTOLOS
"""""

So, as you can understand , here nobody is interested in this matter. It happened nearly two weeks ago by a completely uneducated sheppard but i think it is completely isolated from the first day. Ok, you will forget probably the lamb food in THEOLOGOS this year :))) This is the cost of the incident.


Bulinutza, cum sa renunti pt atata lucru, ca doar nu o sa mananci lucruri neprelucrate, lapte direct de la sursa. Am inteles ca nu se ia de la om la om ci doar de la animal la om consumand produse crude.


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

http://community.web...om/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

#29
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 16:00

Dragalasii de bulgari se uita in curtea vecinului si dau alarma, dar ca anul trecut au avut si ei cazuri au zis? Si in Romania au fost cazuri (se pare aduse din Sicilia).
Nici noi nu cred ca ne imprietenim cu caprele, asa ca daca nu se mai intampla nimic deosebit, peste o saptamana facem bagajele si plecam.



Anya

#30
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 06 iunie 2008 - 16:18

Crinutz [:D]..daca ne-ai cunoaste m-ai intelege [:D] crede-ma...noi suntem un fel de ..nici nu stiu cum sa iti zic...asta iarna pitcul a facut roseola in conditiile in care nu a intrat in contact cu nimeni din afara, acum mai spre primavara a luat rotavirus si adenovirus...am stat la spital...era sa il pierdem...veneau medicii sa vada minunea ca nu mai vazusera cu 2 virusi nemernici in acelasi timp..de asemenea nu era scos in super marketuri etc doar normal afara in parc in fiecare zi....acum a fost muscat de o capusa, a facut un pic de febra...asteptam sa treaca o luna sa ii facem analiza suntem cu sufletul in gat...ma intelegi? [bang] ca imi vien sa urlu de nervi...cred ca sunt si intr-o usoaoara depresie deja [V]



bulinuta mamica de bulinel dragutel [auto]



Poze noi





minune mica



Poze



Ajutati-o pe Sonia,


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -