Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (73)


201 raspunsuri la acest subiect

#11
kossir

kossir

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 26 mai 2008 - 19:39


Irene tare dragut ca te-ai gandit la mine. Sunt bine, multumesc.
Sicuta felicitari, sa dea dumnezeu sa fie totul perfect.
Fetelor e de bine ca nu prea mai scrie nimeni zilele astea?
Eu sper sa nu mai apara fete noi, iar noi, cele "batrane" pe aici sa trecem dincolo, la odisee.
Noi, eu si sotul meu am avut ieri o discutie, pe care sotul meu, in mod normal ar incheia-o repede. Nici acu n-a tinut pledoarii, doar mi-a zis ca am cam uitat de doctor, la care trebuia sa merg in urma cu 4 luni, si ca uite femei care nasc la peste 40 de ani. Pentru modul lui de a se exprima, este ca si cum ar fi tinut o pledoarie care sa ma convinga sa incercam iar sa avem bebelul mult dorit de noi si de baietelul nostru mult mai mare. De atunci, nu ma mai pot gandi decat la asta. Cum sa fac, ce sa fac sa fie bine?
In primul rand voi merge la doctor, asta-i sigur, apoi in Romania, apoi voi incerca din nou. Mi-e frica, mi-e foarte frica sa nu fie iarasi rau, cum a fost anul trecut. E prea dureros, parca iti ia dumnezeu o parte din tine. Iar eu, in perioada asta sunt implicata in asa de multe chestii. Cum sa fac sa le impac pe toate. Stiu, simt ca copilasul meu ar fi pe primul plan, sper sa le aseze Dumnezeu, viata pe toate, incat sa-mi implineasca si mie dorinta asta arzatoare, dureroasa chiar.

Gata, m-am mai descarcat, va multumesc ca sunteti aici, ca existati, ca nu preseaza nimeni, nu reproseaza, pur si simplu cand simti, intrii si spui.

O zi si o saptamana buna



Carmen mami de Mihai 24.8.99

#12
baby_r7

baby_r7

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.260 mesaje

Postat 27 mai 2008 - 22:53

in primul rand sper sa nu se supere nimeni ca scriu acest mesaj.......

vroiam sa va mai anuntam ce mai facem....

am vazut ca nu au mai aparut multe fete noi si ma bucur enorm pentru asta............

sper din tot sufletul sa veniti cat mai curand la odisee [pup][pup][pup]

am venit si noi in vizita cu vesti noi.....[:D][:D][:D]

azi am fost iar la dr.

bebelina Bianca e bine, avem 1400 la 29 de saptamani.........ne-am intors cu capul in jos si suntem foarte miscarete!!!!!!!!![:D][:D][:D][:D][:D]

pe 1 iunie intram in sfarsit in prenatal si noi.......si incepem sa cautam sa completam lista pt. spital ...........

a lui bebe e gata toata........a lui mami inca mai lucram la ea........

de acasa o sa pot intra si eu mai des si voi fi la curent cu toate.....

[pup][pup][pup][pup][pup][pup] toate fetele fara nici o exceptie!!!!!!!!!!!!!











Roxana[gravi]29 + de [fetita] Bianca Maria

poze burtica si nu numai....



#13
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 10:05

va pup, fete dragi,de o mie de ori.

Sicuta, [pup] ma bucur mult pentru tine. stiu ce sentimente te incearca, e greu, am plans in fiecare zi, dupa nastere as fi vrut sa ma inchid undeva sa pklang trecutul si apoi sa ies mai linistita sa ma bucur de bebe... a fost o incarcatura emotionala groaznic de mare. te cred ca nu vrei sa stii de nimic, vrei doar sa iei zi dupa zi, totul ca atare. si eu am facut la fel, nu indrazneam sa ma gandesc. si tot mi-a fost greu. sunt alaturi de tine, ma rog sa fie totul bine. te imbratisez cu drag.

Kossir, te inteleg ca ti-e teama, ti-e greu de amintirea trecutului. sper sa-ti faci curaj. si la fel sper sa fie totul bine, ma rog pentru asta.

Roxanico, ma bucur ca sunteti bine, o meriti din plin. abia astept sa se apropie marele moment. [pup]



Marina, mamica in [9cer] de bebe Mihnea-Adrian

Minunatie de bebe(adik POZE)

Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

CUNUNIA CIVILA

#14
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 11:39

imi pare rau , nu mai scriu aici pentru ca am vazut ce am gasit cand am intrat ... mi-am gasit oamenii in alta parte potriviti care sa ma ajute ...

pentru cele care intreaba de mine , le multumesc mult si le respect si imi cer iertare , dar aici nu mai scriu multe fete care pierd ... pentru ca au vazut diferenta intre titlu si continut ... asa ca ideea ca nu mai sufera nimeni ... e o amagire ...

si oricum cand se scria ca cineva sufera , imediat eram luata pe sus ca tre sa lupt si altele, si apa este uda si iarna nu-i ca vara


pe scurt , acest subiect e un loc gresit unde as putea sa scriu ce simt

diana

http://tt.lilypie.com/Ixqbp3.png

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

pagina mea: http://www.dianabostan.evonet.ro/






#15
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 14:55

baby_r7 ma bucur ca ai intrat! chiar ieri ma intrebam ce mai faci si cum iti merge. Felicitari pentru Bianca. E foarte bine dezvoltata. Cand se va apropia momentul cel mare sa intri si pe la celalalt topic sa iti facem maaaaaaaaare galerie [:)]

sicutza felicitari din inima! sa dea DD sa fie bine si fara greutati pana la capat [bis]



#16
baby_r7

baby_r7

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.260 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 18:30

sicuta felicitarii pentru vestea cea mare!!!!!!!!!!!!

alinush [pup][pup] nu mai stiu unde intrati sa scrieti..........v-am pierdut printre subiecte..............

imi e dor de voi toate.....de Flavia,Michelle, Lau, Oana, Cristinicile noastre si de olteanca noastra Liana..............de fapt de toate............[pup][pup][pup]



Roxana[gravi]29 + de [fetita] Bianca Maria AMR 10 SAPTAMANI



poze burtica si nu numai....



#17
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 19:22

baby aici mai scriem o parte dintre noi
http://forum.desprec...TOPIC_ID=121812

#18
hera01

hera01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 20:38

unducthable

Nu stiu ce te-a facut sa nu mai scrii aici , la cest subiect dar mie mi-ai fost de mare ajutor , tu si cateva fete care au rectionat la durerea si tristetea mea si nu la modul '' las ca o sa fie bine'' si in dupa care le mai dai pupici si imratisari lui X pupici Y si floricele lui Z in acelasi context .
Mi-ai scris mie si m-ai ajutat enorm si ptr asta ati multumesc si ati urez in continuare mult, mult succes !



#19
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 23:00

Hera , eu am luat in serios ce mi s-a intamplat , am stiut ca nu cu "puneti mana si luptati " voi iesi din suferinta ..., ca e greu sa te vindeci si in timp lung , si asta nu inseamna ca suntem niste plangacioase ...

si mie mi-a venit sa vomit gandindu-ma la bebelushi sau la femei gravide si nu mi-e rusine penntru ca e pe sistem nervos si de la trauma si nimeni care a spus asa ceva nu trebuie sa fie pus la zid ...

nu are nici o fata motiv sa fie invidioasa pe cele care sunt gravide , pentru ca eu cel putin doresc ce e al meu , nu ce e al altuia si nu pot iubi ce e al altuia ,

Hera , tu nu ai fost aici cand am intrat eu ca sa vezi ce a fost ... si nu imi pot permite "luxul" ca pe langa dorul dupa ce am avut ... sa imi aduc aminte cum te trateaza unii oameni la necaz , si nu e vorba de mine , ci de alta fata ... .

Hera , oricand vei avea nevoie de mine , cu tot sufletul voi sari sa iti spun ce simt , poti sa imi scrii si pe privat , si poti sa imi spui cum te mai simti, sa te descarci, si ce ganduri sau tristeti te mai trec , cum te mai simti, orice , nu voi da inapoi sa fiu alaturi de un suflet greu incercat si nu ii voi spune nu te mai smiorcai atata , ca uite , eu am luptat si am un copil acuma, ci ma voi pune in pielea lui si voi stii cat de grea e pierderea ...

te pup si tinem legatura , diana

http://tt.lilypie.com/Ixqbp3.png

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

pagina mea: http://www.dianabostan.evonet.ro/






#20
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 29 mai 2008 - 10:51

Diana nu vreau sa isc iar polemici, de fapt de mult nu am mai scris aici dar cred ca e cazul sa iti spun ca ar trebui sa ne judeci dupa ceea ce ti-am scris tie nu dupa ce am scris altora.
din cate imi amintesc cand ai intrat aici nimeni nu ti-a spus sa nu iti plangi durerea, din contra. asa ca te rog nu mai arunca cu vorbe nedrepte , si nu mai judeca unele lucruri despre care nu stii prea multe.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -