Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rahova sau apropiere (37)


202 raspunsuri la acest subiect

#11
MIRCLAU

MIRCLAU

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 962 mesaje

Postat 29 decembrie 2007 - 20:05

buna seara fetelor

am intrat si eu sa va urez:UN AN NOU FERICIT,MULTA SANATATE SI SA VA ADUCA ANUL NOU TOT CE VA DORITI si va dau la toate cate un[pup]
eu sunt un pic mai bine,reusesc cu greu sa trec peste socul asta,ma gandeam chiar sa deschid un subiect la probleme psihologice pt ca nu mai sunt ce am fost,sunt total dezorientata si mi-e frica si de umbra mea,sper ca pana la urma sa reusesc sa trec peste starea asta....si in plus am auzit ca acum 2 zile s-a mai spart o casa la o strada distanta de noi,deci va dati seama....
am facut si eu astazi tot felul de buntati,salata beouf,piftie,maine fac tot asa diverse salate de peste, de andive si alte cele,am comandat de la celebra cofetarie cozonac si tort ca nu mai sunt in stare sa le fac si sper sa iasa totul bine
ANDREEA nu trebuie sa fii suparata iti gasesti tu alt servici,se pare ca pt varsatori este o perioada mai puitn favorabila,dar trecem noi peste toate[;)]
MONICA sa ne spui cum v-ati distrat la zoo
DORY ai vazut ce repede prind copii,si andy al meu stie la fel doar franturi din sorcova dar poate o invata pana luni[:D]
VICKY ma bucur ca ai gasit ceva bun pt dany,lasa ca o sa fie bine
VIO tu ce mai faci?
CRISTINA mai povesteste-ne de micuta ale..
fetelor va multumesc pt sustinere si pt ca a-ti fost alaturi de mine si va pupic pe toate sper sa ne vedem cu bine in noul an si sa ne putem povesti numai lucruri bune si frumoase,va imbratisez si va doresc tot binele din lume

MIRELA mami de andreas nazdravan

#12
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 29 decembrie 2007 - 20:21

Bag seama ca-s singura care inca nu fac nimic (inca) pt Revel. Dar nu e prea devreme de azi pt fiert zarzavatul pt salata??? Eu mai repede de maine seara nici nu m-as gandi sa fac asta, desi nu cred ca mai fac si de Revelion salata Boeuf ca inca n-am terminat-o pe asta de la Craciun. Am in plan altele, salata de ciuperci, oua umplute, friptura, toate le voi face luni.

Dory mama acum lucrezi in schimburi? Ooof, nu stiu, serviciile astea ne mananca toata viata. Tot ma gandesc daca am ales bine, numai banii (nu ca ar fi asa multi) m-au facut sa vin aici dar si cu programul asta de aprox 12 ore am cam luat-o razna si eu si Ale. Saraca acum ca stau acasa e putin derutata si azi de ex probabil se astepta sa plec la serv si s-a trezit suspinand ca vine bunica. Daca vreau sa plec undeva, desi ar ramane cu Tony, se pune pe urlat, de 3 sapt incerc sa plec singura, fara ea, sa imi caut niste ghete si nu pot, zice ca vine si ea asa ca renunt (am incercat acum 3 sapt sa mergem toti 3 dar nu m-am putut simti in largul meu ca dra rastoarna de pe rafturi, "probeaza" si ea...).





[foto]

#13
monica-elizabet

monica-elizabet

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.288 mesaje

Postat 29 decembrie 2007 - 22:27

eu sunt super happy ca am gasit curcan [:D] intreg...pana acum am mai facut doar piept(snitele) sau pulpe sau aripioare...acu' tre' sa invat sa-l fac [:D]

am luat si niste burta..sa fac o ciorba de burta

eu salata boeuf, sarmale si piftie nu mai fac fiindca ne-am saturat de ele de Craciun [:D]

am sa fac o prajitura arabeasca si un tortuletz cu crema de branza si fructe...

eventual niste gustarele mici...si cam atat...ca si-asa m-am facut cat China [:D] si in noaptea de rev nu suntem acasa...am zis ca fac astea sa avem a doua si a treia zi din anul nou....sa nu mai stau sa gatesc atunci.



ei...la zoo nu am ajuns [bang] din pacate...amandoi astia mici s-au suparat tare...dar le-a trecut...a fost o situatie mai tampita asa...nu am avut masina decat pentru 4 ore...si am avut de ales...cumparaturi sau zoo(nu ne ajungea timpul pentru amandoua)...si cum era ultima zi in care nu prea era aglomerat am ales cumparaturi [bang] poate maine...mergem...nu mai promit nimik fiindca nu depinde de noi...



cris, eu deja nju-mi mai fac probleme cand merg cu ruxi...o las frate sa darame pe-acolo ca altfel...eu nu am cum sa fac...apoi incerc sa le pun la loc si gata...asa ca te sfatuiesc sa te duci cu ea si sa probezi linsitita si la sfarsit le asezi si gata!

si eu tot maine incep sa prepar...spor la trebushca



Mirela, spor la pregatiri...nu ati reusit sa recuperati nimik? politia ce zice?

un an nou mai bun decat asta care a trecut...sa fiti sanatosi [pup]



va pup pe toate

[pup]



monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post



#14
MIRCLAU

MIRCLAU

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 962 mesaje

Postat 29 decembrie 2007 - 23:53

MONICA, politia romana este....cred ca sunt mana in mana cu hotii,nu am primit inca nici un raspuns de la ei...nu stiu ce sa cred...
eu am mai facut salata de beouf si piftie pt ca imi vine o verisoara din germania care a facut cracinul in mexic si acolo nu cred ca le-a dat preparate romanesti[:D]ca altfel si noi suntem super satui de toate si m-am gandit sa fac si niste chestii mai rafinate ca somon la gratar cu cartofi natur,o pulpa de porc intreaga bagata la cuptor,bineinteles impanata cu mult usturoi si tinuta o noapte in bait de arome,etc..
pupici si voua si spor la treaba maine

MIRELA mami de andreas nazdravan

#15
monica-elizabet

monica-elizabet

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.288 mesaje

Postat 30 decembrie 2007 - 00:08

da mire...din pacate asa este... [bang] nu-ti poti pune baza in ei [bang]

azi vazusem un purcelush de lapte si oscilam intre ala si curcan [:D] dar alex si ruxi se uitau in vitrina aia frigorifica si faceau cuci-cuci-cuci...ei credeau ca e viu [bang] si m-am gandit sa nu-i fac sa sufere...asa ca am luat curca [:D] (ca pui au mai vazut) [:D]



monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post



#16
MIRCLAU

MIRCLAU

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 962 mesaje

Postat 30 decembrie 2007 - 01:06

ooo MONICUTA era interesant si purcelusul dar lasa ca e si mai sanatos curcanul,cum te-ai hotarat sa-l faci?

MIRELA mami de andreas nazdravan

#17
monica-elizabet

monica-elizabet

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.288 mesaje

Postat 30 decembrie 2007 - 03:37

inca nu m-am hotarat mire...acum abia s-a dezghetat si ma duc sa-l bag in baitz si-apoi maine oi vedea cu ce-l umplu [:D] si-l pun la cuptor infasurat ca o mumie [:D]

[pup] pe toate somn usor



monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post



#18
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 30 decembrie 2007 - 10:21

Neata!

Noi inca nu ne-am decis ce sa facem de mancare. Sarmale am, salata nu mai fac, TOny a zis ca nici oua umplute nu vrea, el cica sa fac doar friptura. Asa ca deocamdata nu am in cap decat sa fac o friptana, probabil pulpa de porc, sau muschiulet sa vad ce vrea dl. Pt ca nu vreau sa o indop pe Ale cu porc o sa fac si ceva din pui, am vazut pe culinar niste chestii...bucatele mici de pui invelite in bacon si probabil date la cuptor, aratau tare bine si vreau sa incerc. Si o sa mai fac ceva cu ciumperci, salata facuta cu maioneza si putin usturoi. Tot pe culi vazusem niste chestii ca din foietaj rotunde cu o gaura facuta in centru si umplute cu salata. Nu m-am dumirit inca, probabil foaia coapta si taiata ulterior, nu stiu sigur... Adica ma gandesc ca s-a taiat foietajul rotund si s-au copt asa, apoi sa decupez in interior ca sa faci loc pt salata. Voi aveti alte idei? De aperitive din astea care sa tina si pana pe 1 ca vorba Monicai sa nu gatesc si atunci.





[foto]

#19
Dory232002

Dory232002

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.238 mesaje

Postat 30 decembrie 2007 - 13:41

Buna!
Moaaammaaaa, care mai de care va intreceti in arta culinara.Eu nu fac decat piftie, salata beof, salata de ton si salata de vinete, le fac pt. ca eu de craciun nu am facut nimic ca am fost plecati.
Mirela, trebuie sa te autosugestionezi si sa-ti ravii, eu zic asta dar daca as fi fost in locul tau sunt convinsa ca as fi fost la fel ca tine.Spor la pregatiri.
Monica, sa-mi spui cu ce ai umplut curcanul pana la urma.
Cristina, nu mama lucreaza in schimburi, ci eu [bang][bang]azi sunt schimbul II iar maine sunt I [bang][bang][bang][bang][bang]

Dory & Alexa [zana]

#20
monica-elizabet

monica-elizabet

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.288 mesaje

Postat 30 decembrie 2007 - 16:10

buna fetelor,

ah ce-mi place de Dory...cica vai ce de mancarici faceti voi...si ea insira vreo 10 feluri care mai de care si zice ca face doar ATAT [:D]

cris...eu chiar nu mai stau sa fac nimic complicat...bag curcanul cand s-o imbata bine in baitz [:D] ciorba de burta, prajiturile si gata! [:D]

va pup pe toate

spor la pregatiri



monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -