Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina (53)


202 raspunsuri la acest subiect

#1
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 17:37

Sfanta sarbatoare de CRACIUN sa va gaseasca sanatoase, pline de speranta, de liniste sufleteasca si bucurii, alaturi de cei dragi!!!




[ruga][ruga][ruga]


De la draga noastra Michelle :


Doamne, ce mai face copilasul meu?

De ce l-ai luat si l-ai facut ingerul tau?

As vrea sa-l iau si sa-mi strang la piept

Copilul ce-a murit nedrept!



Micutul ingeras ce nici nu s-a nascut

Vegheaza peste noi, tacut.

Si el ar vrea cu noi sa fie

Sa ne aline si sa ne-aduca bucurie.



Dar este prea tarziu sa mi-l doresc,

N-am apucat sa-i spun cat il iubesc,

Micutul meu, de ce m-ai parasit?

Nu-mi pot raspunde, de ce-ai murit?



In brate sa te iau as vrea ,

S-aud cum iti bate inima,

Sa te aud zicand cu dragoste "ma-ma"

Sa te vad in prima zi zambind la mama ta ...



Acolo, intr-o stea albastra

Cea mai luminoasa si maiastra,

Acolo, puiul meu cel drag,

Un loc tu ai neincetat.



Abia astept sa te revad,

Micul si scumpul meu copil.




Durerea unei pierderi de sarcina - articol

Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol

Sarcina extrauterina - articol

Pierderea spontana a sarcinii - articol

Cauzele malformatiilor fetale - articol

Avortul spontan - articol



(1)(2) (3)(4)(5) (6)(7)(8)(9) (10)(11)(12)(13)(14)(15)(16)(17)(18)(19)

(20)(21)(22)(23)(24)(25)(26)(27)(28)(29)(30)(31)(32)(33)(34)(35)(36)

(37)(38)(39)(40)(41)(42)(43)(44)(45)(46)(47)(48)(49)(50)(51)(52)



album foto



propuneri ptr noul titlu al subiectului :

1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe

2.Mamici care au pierdut un bebe

3.Viata dupa pierderea unui copil



Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!

Merci!





Mamici



Ileana_marius

40s, 13.04.2006, vasa praevia; acum [mamica] de [bebic] Mario Luca , 27-04-2007





Laliq

38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent; acum [mamica] de [bebic] Matei





Msemcu

37s, 18.04.2006, nod de cordon; acum [mamica] de [bebic] [bebic] [bebic] Petra, Maia si Mara, 13.05.2007





[url="http://forum.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=26251"]Cristina2

#2
Idaira

Idaira

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.743 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 17:58

Dragele mele fete,


"Cel ce nu pastreaza Craciunul in sufletul sau, nu-l va gasi
niciodata sub un copac. Mos Craciun Dragii tãtucului, Mos Crãciunul vostru sã stiti cã este într-adevãr. Dacã nu ar fi, cine credeti voi cã si-ar pierde vremea sã îmbrace lumea în alb si sã puie în fiecare fir de zãpadã o sticlire? Uite, de-aci, de la noi, din sesul ãsta mare pânã-n saua muntilor si peste munti, în cele patru pãrtile si de jur împrejurul lumii, uscãturile sunt îmblãnite cu piei flocoase de chiciuri si apele stau puse subt geamuri. Mos Crãciun se plimbã toatã noaptea, ascutindu-si cu briceagul tibisirul de argint, ca sã desineze cu vârful lui foi de leustean pe sticla ferestrelor voastre de la dormitor."

Va doresc din toata inima SARBATORI FERICITE ,sa va bucurati din plin de ele alaturi de cei dragi voua,si nu in ultimul rind va doresc liniste sufleteasca!!

Mirelush [pup] imi pare asa de rau ca te-a pus dr asta pe zbucium.E ciudata tare asocierea Utro-Duphaston [alcool] Pe mine forumul asta m-a ajutat enorm de mult in multe aspecte,am gasit informatii extraordinar de pretioase,iar din cele spuse de fete,cred ca Tutunaru da un bun tratament de sustinere,lucru verificat chiar si de fetele cu probleme. Esti din Buc,ai un avantaj,suna si fa-ti o programare la el.N-ai absolut nimic de pierdut, din contra te va linisti si sigur vei iesi de la el multumita.

Eu sint in z 31 si nici urma de CM. Nu mi-am facut nici un test si nici nu-mi fac pt ca nu vreau sa-mi fac iluzii desarte.O fi iar vreo dereglare hormonala... ca parca nu pot sa cred ca D-zeu s-a intors cu fata la mine! Destul s-a jucat cu nervii mei!

Pupici la toate!!!!!!![pup][pup][pup]

#3
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 19:15

Idaira, ce frumos ai scris!!!! Si ce frumos ar fi sa iti aduca si tie mosul de Craciun un test pozitiv!!!!! Sper din tot sufletul ca intirzierea sa nu fie dereglare, ci bebe!

Musettepink, iti multumesc pentru complimente!!! In privinta bebelusului meu, sunt si eu de acord cu tine ca este o frumusete. In fiecare zi ma minunez de ce am fost eu in stare sa fac![il]

Lau_Meli, multumim de noul capitol!!!



Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)



POZE

#4
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 20:54

Gina, seamana cu taticu' baietelul David! Bravo! Ma bucur ca este totul bine si sper sa aveti sarbatori cat mai linistite si mai frumoase!
Mirela, si eu zic ca daca ti se pare ca ceva nu se leaga in ce zice doctorul tau, sa il schimbi. Planuiesc sa fac la fel. [:)] Merem cu Musette la Tutu [fuga]
Idaira, eu nu am mai vazut ciclu regulat inca din vara [:(] Dar 31 de zile cum zici tu, este inca un ciclu normal, bun. Eu sub 36 nu am mai scazut [:(] Dar totusi sper ca o sa fie bine! Foarte frumos ce ai scris!
Pepsi, [pup]

#5
c.myry

c.myry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 240 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 22:27

Buna seara,

Stefania - felicitari pentru micutza! Sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va umple viata cu bucurie!

Mirelus- nu te ingrijora, sigur va fi bine. Programeaza-te la Tutu si spune-i istoricul tau. Daca te programeaza prea tarziu incearca sa vb la tel. cu el si sa ii explici situatia. Stiu ca primeste si fara programare marti si joi. Eu am incredere in el. Tratamentul de sustinere dat de el a dat rezultate la mine si acum tot tratament fac si vad ca merge bine. Sper sa fie bine si de acum incolo.Nu te mai ingrijora ca nu-i face bine lui bebe. Stai linistita si dupa sarbatori fa si la el control. O sarcina fara probleme!

Flavia - [pup]Eu sunt bine. Am fost la control sapt. asta si valoarea la IR pe artera uterina dr. a ajuns la normal, a scazut si pe stg. dar nu cat trebuia. Fac in continuare tratament. Si pe 17 ian la eco de 20 sapt.Sper sa scada si pe stg.
Tutu a confirmat ca asteptam [fetita]. Chiar a fost haios cand sotul i-a spus ca spera sa ii creasca ceva. Dr. a spus ca de la tratamentul cu pregnyl in nici un caz nu creste nimic!

Va [pup] pe toate si va doresc numai bine!

myry [gravi]17+[fetita]






Mami si tati te asteapta [copil] http://bd.lilypie.com/2VaDp3.png

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

#6
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 23 decembrie 2007 - 11:27

Buna dimineata!
Stefania si Gina, felicitari mamicilor, Mosul v-a adus un cadou minunat[pup][pup][pup]

Mirelus, si eu cred ca nu e in regula sa le iei pe amandoua...ai putea sa iei duphaston in continuare (ca tot are mai putine efecte secundare) si dupa sarbatori sa mergi la alt medic, sa vezi ce spune. Stiu ca e demoralizant cand te duci cu sperante si dr mai rau te baga in ceata. Uite si de la mine o sanie plina cu optimism[pup][pup][pup]

Irda, hai ca m-ai emotionat pana si pe mine, care nu cred in Mos Craciun...f frumos ce-ai scris.[pup]

Va pup pe toate si va doresc tot binele din lume[pup]. Fug ca ma asteapta o zi luuunga...soacra nu poate anul acesta sa pregateasca bunatati pr Craciun, iar sotul meu s-a hotarat sa gateasca el si pentru parinti, ca sa se bucure de sarbatori. Ieri a bucatarit toata ziua, si eu pe langa el...ucenic[:D]Azi o luam de la capat!!!!

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

#7
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 23 decembrie 2007 - 13:03

Intru si eu sa va urez sa aveti un Craciun minunat, iar Mosul sa va aduca tot ceea ce va doriti!



Gabi, mami de bubulush David (02.09.07)



#8
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 23 decembrie 2007 - 18:41

Fetelor, azi am impodobit bradul! Este foarte frumos si sunt f. fericita! Am ascultat colinde...a fost splendid!
Maine merg la mama...si pentru ca voi mai intra pe forum dupa Craciun...vreau sa va urez sa aveti un Craciun linistit, plin de bucurii alaturi de cei dragi si sa uitam de necazurile pe care le-am avut! Sa aveti sufletele pline de fericire si speranta!
[red]Craciun fericit fetelor dragi![/red][pegeam]

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

#9
Gina M

Gina M

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 23 decembrie 2007 - 19:48

Buna fetelor,

Cat inca doarme micutul David, am intrat sa va multumesc pentru felicitari, aprecieri & toate gandurile bune si sa va urez:Sarbatori fericite si un an nou, plin de binecuvantari![pegeam]

Noi suntem bine.Continuam sa ne acomodam in functie de ritmul puisorului la noua viata si suntem cei mai fericiti parinti[9cer].

Dulceata noastra de baietel continua sa fie cumintel,papa laptic de la mami,doarme bine,si zambeste adesea.(In special dupa ce primeste laptic si se relaxeaza[bb]!)

Vai de mine fetelor, imi vine sa-l mananc tot de scump ce-mi este cand il vad.Ne topim cu totii dupa el!Pe capul fetelor (surioarelor) cel putin este dragoste mare.Sunt de admirat sa poti vedea cum fac liniste sa doarma BB, cum alearga sa intrebe de ce plange,sa vada cum il schimb, cum mananca etc!!!

Pe langa el acum, le vad ca 2 uriasi ce se maturizeaza cu fiecare zi ce trece,tot mai mult!Privesc la timp, si ma minunez cat de repede a trecut si cat de multe lucruri frumoase in mijlocul tuturor incercarilor au avut/au loc in viata noastra in toti acesti ani!

Ma gandesc la voi si va doresc din adancul inimii ca mult doritul BB, sa apara in viata voastra si sa va faca inimile o sarbatoare care sa nu se sfarseasca nicicand.Sa fiti tari.[pup]








Poze - David Jonathan![bis]









#10
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 23 decembrie 2007 - 21:02

Cmyry ma bucur ca tratamentul da roade si ca burtica creste[:D]!Poate ne mai intalnim pe la cabinet[;)]!Sanatet multa si o sarcina usoar in continuare!!!!!!!!!!![pup][pup][pup]


Visez la ziua cand voi fii [gravi]
http://tt.lilypie.com/zGaKp2.png


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -