Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Paralizie Cerebrala(tetrapareza,parapareza, etc) 2


245 raspunsuri la acest subiect

#21
andru_mami

andru_mami

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.306 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 15:38

fetelor-wnimra si mdanicoleta-poate facem schimb de adresele de mail daca vreti si mai vb pe mes sau pe mail.[pup]

#22
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 18:58

Daca doriti sa intrati pe mine pe mess sunteti bine venite[flo]...jianumadalina@yahoo.co.uk- cu adresa de mail ca mai este o fata mica dar are yahoo.com
pupici[pup]

http://community.web...103302750zREysg

#23
mdanicoleta

mdanicoleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 09:46

neata fetelor
m-am trezit cu noaptea in cap si azi nu facem kineto. am o groaza de ganduri si o groaza de datorii.
heer, ma bucur ca adam vorbeste si te intelegi cu el si poate e el mai pretentios la mancare.
wnimra, raman la concluzia mea : sunt multi prosti oe lumea asta si trebuie sa le zici ca sunt, chiar daca ei nu te vor crede niciodata. si sotul mu e la fel ca al tau...pana a vazut ca nu rezolva nimic cu stilul asta si ca trebuie sa intri in forta sa ai gura mare. ma condamna pe mine ca sunt mereu cu cearta dara cand a vazut ca si el obtine ce trebuie tot asa, a inceput sa faca mai mult scandal ca mine. acum o sa ma repet: ma bucur ca ai luat atitudine cu idiotul de vecin, oricum sunt sigura ca nu a inteles nimic dar macar te-ai descarcat .
noi avem problema in buc cu masina. ca o parcam in locuri care nu sunt marcate dar se trezeste cate unul sa-mi spuna ca el sta de 3 ani acolo si acolo e locul lui si-mi ridica stergatoarele si le si intoarce intr-un stil..a urlat la unul al meu sot si o perioada a fost liniste si s-a gasit altul, un sofer fara dinti in gura sa se lege. atunci a iesit urat ca am chemat si politia dar disparuse idiotu si i-am facut plangere la pol. vreau sa va spun ca eu am o problema cu lucrurile mele...sa nu se atinga nimeni si mai ales ca platim rate de ne ia gaia la masina .
vera, nu am apucat sa te sun aseara dar spune-mi si mie ce acte iti trebuie la obrejia? imi inchipui ca o trimitere dar de la ce medic pt ca eu la recuperare vin cu trimitere de la med de fam.
si adresa mea de mes si mail este nico_munteanu@yahoo.com.
nu mi-ai zis cat dai pe acolo. tr pe mes daca nu poti sa scrii
inca ceva fetelor, legat de casa de asigurari...am avut reteta pt corset si orteze picior. am primit decizia cu 10mil si ceva pt corset si inca una cu 2 X 370 lei pt orteze. eu am mers cu deciziile la spital si mi le-a facut. am vazut ca era o tipa acolo care isi facuse ghete si ii dadea bani inapoi. in decizie scria ca daca e mai mult platesc din buzunar. oare trebuia sa primesc si eu ceva? chiar asa de scumpe sunt ortezele? adica peste 7 mil?
va pupam si azi o sa fiu mai mult pe net ca e sotul la munca

#24
andru_mami

andru_mami

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.306 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 12:17

neata!
ortezele difera f mult unde le faci.eu le-am facut la ortotech si au costat 700 lei dar casa de asigurari mi-a dat decat jumatate din bani,iar diferenta am pus-o eu din buzunar.[:)]

#25
andru_mami

andru_mami

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.306 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 22:44

hello!
fetelor de acupunctura ce parere aveti?stiti pe cineva care a facut si a avut rezultate?
eu am fost la un dr.acupuncturist in buc,ca citisem ca prin acupunctura se rezolva problema constipatiei si corecteaza strabismul.si fetelor ajung la adresa,o locatie care lasa de dorit,si totusi zic sa intram.inauntru cred ca erau in jur de 15 persoane,unii asteptau ,altii erau pe mese cu acele pe ei.se uita la andrei,ma intreaba ce diagnostic are,[:-@][:-@][:-@],si imi spune ce nu imi spusese nimeni niciodata,cum ca andrei o sa se faca bine,sa nu ne facem griji ca o sa mearga,dar ca trebuie sa facem in asa fel sa ii creasca craniul ca sa ii facem loc la creier sa se dezvolte,ca asta ar fi o problema,in rest cu ap motor e floare la ureche.sotul se uita la el de parca ii venea sa ii zica ca s-a tampit[alcool],si eu la fel.imi da niste tincturi din plante care au f f scumpe,adica 230 de lei amindoua si consultatia 150 de lei,bine nu am ramas socata ca imi timisese pe mail tarifele[:D]ca sa nu fac stop acolo cand avea sa imi spuna cat costa.si imi spune ca dupa ce le termin pe alea sa ma duc sa mai imi dea,ca nu ii face sedinte cu ace ca e mic si nu sta linistit,intre timp mai vb cu alte fete care fusese la el ,si o prietene a mea care are probleme cu ciclul,si sa ne dam seama ca asta dadea la toata lumea cam aceleasi tincturi desi boala era diferita.si uite asa iau sticla de tinctura si incep sa scriu pe net denumirea la plantele alea ,pentru ca eticheta nu era in romana,si sa imi dau seama ca erau numai plante xcum ar fi sunatoare,craita,menta,paducel si altele.
deci atentie mare fetelor,si spuneti si altora care au de gand sa apeleze la sarlatani din astia,sa aiba grija,sa nu faca prostia mea[bang],bine ca pentru copilul meu as merge pana in panzele albe,si credeam si eu ca poate poate si aici fac ceva ,numai ca m-am ales decat cu banii luati[q][q][q] si cu invatare de minte.

#26
mdanicoleta

mdanicoleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 00:50

buna
de sarlatani e lumea plina...de acupunctura am auzit de la o mamica de la oradea ca a facut fiul ei si avea 7 ani acum. i-am zis si eu ca as vrea sa-i fac ioanei si a zis ea ca e prea mica ca baiatul ei a facut cand era mai mare..nu retin varsta. trebuie sa ne dam seama ca daca se descoperea ceva erau intai pe la nemti sau la altii nu la noi.
am intalnit la oradea o mamica cu baiatul de 7 ani care fusese in mexuc pt operatie cu celule stem, injectate la cap, undeva in spatele gatului si la picioare. mi-a zis ca nu vede minuni dar ceva imbunatatiri da. copilul avea afectat creierul mic si avea probleme de echilibru. si terapeuta a zis ca vede o imbunatatire , ca se lucreaza mai bine cu el.
si pretul fusese rezonabil. a sunat o tipa din camera pt baiatul ei care avea distrofie musculara si a zis ca nu au cum sa o ajute. sa stiti ca am luat si eu nr persoanei din rom cu care se ia legatura, pt orice eventualitate.
lactoza nu e buna pt ioana
va pupam
wnimra, ce mai facei? ati inceput la dana?
mai fetelor, terapeuta ioanei a zis ca se astepta mai mult de la ioana. adica sa stea singura in 4 labe. ca are niste chestii bune si nu stie de ce nu progreseaza. ma gandesc, oare gresesc eu cu ea? fac prea putina gimnastica?
si mai mi-a zis o chestie...gimnastica trebuie sa faca toata viata. acum ea nu e spastica dar poate aparea spasticitatea. eu credeam ca daca nu are , nu are si daca are se poate face bine dar se pare ca nu e asa. atat de mult as fi vrut sa merg la dana sa o intreb pe ea. sau pe dr robanescu
de data asta va pup si ies

#27
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 03:26

buna


Nu am avut si nici nu o sa am incredere in practici de genul acesta, acupunctura, ierburi miraculoase si altele...raman la parerea mea, sist nervos central odata afectat nu mai este cale de intoarcere si recuperare 100%, depinde acum de hipoxie , zonele afectate , vointa de recuperare a fiecarui individ si ce mostenire genetica are.Medicamentele stimuleaza iar baza este terapia zi de zi facand si invatand.
Cunosc o doamna, vecina cu mama de bloc care este gen ''tamaduitoare'' cu bioenergie.Ma stie de o viata si acum un an si ceva parca vb mama cu ea si ii povesteste de noi, ea o tot intreba de ce nu vin cu nepotelul la ei sa stam afara , bla bla.Si foarte afectata cand aude ce s a intamplat si ii zice mamei: Zi de zi vindec oameni care nu pot sa mearga...etc.M-au inebunit de cap sa vin cu Alex sa il vada, insist sa ii zica diagnosticul exact, ii zice mama si ea tot insista , cum se poate il face bine GARANTAT ca la reclama, ea stie despre ce este vorba.Ma duc numai sa ii rad in nas fiind convinsa ca este ''praf'' femeia.Astept o ora , doua nu a mai venit, suna mama ca intarzie , ca a avut o urgenta...imi pare rau si azi ca nu i-am zis ca s a jucat cu noi... daca eram niste parinti mai emotivi ce se intampla??? imi puneam sperante intr-o sarlatanca.Din toata treaba asta mi-a parut rau de mama.

Mdanicoleta maine o intreb pe Dana de chestia cu spasticitatea[:D], vin acasa si iti scriu.[pup]Alex este exact la faza cu 4labe si taras, mai are o picatura , eeee de un an tot tragem de el,s a schimbat mult intr-un an , acum sunt sigura ca in curand o sa mai miste ceva dar greu frate si dana isi pune mainile in cap, azi de ex a plans vai vai mi-a rupt sufletul , de obicei ma enerveaza ca urla , dar azi a plans ca un bebe si ma striga incontinuu, una peste asta de cand face vojta de vede.

Andru-mami stiu ce inseamna microcefalie dar mai stiu ca este pe faze , unii mai grav altii mai putin.Am auzit de persoane care traiesc bine merci , sunt oameni in toata firea , au recuperat pana la un pct, au un job si sunt ok.Nu te supara ca te intreb dar pe unde se afla Andrei? Ce au zis medicii? [flo]

pooop fetele



http://community.web...103302750zREysg

#28
mdanicoleta

mdanicoleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 03:26

wnimra, am ajuns sa scriu la orele tale..dar sunt intr-un mare soc.fetelor, noi la constanta am inchiriat ap in dec si zilele astea am aflat ca astia nu au platit nici o intretinere, tel , lumina si de chirie...sufletul...se duce sotul sa-i dea afara. soc, nu vor sa iasa si sun la politie si politia zice sa ma duc sa-i dau in judecata ca sa-i evacueze din casa . alt soc, baia mica e fara cada, fara wc, fara chiuveta, faianta, gresie. si va repet, politia zice ca nu are ce sa le faca. nu am nici un act de inchiriere cu ei ca si cu ala tot la tribunal trebuia sa merg. si sotul meu a plecat cum a venit, musafir in casa lui iar aia stau pe banii mei ca a trebuit sa platesc eu intretinerea ca altfel ma dadeau in judecata
ce ziceti, frumos, nu? si eu nu am putut sa ajung ca nu pot lipsi de la terapie ca eu faceam un scandal acolo...aaa si sotul meu lucreaza la politie, si eu la fel, numai ca la frontiera dar cu marea impreunare o sa ajungem la vreun tel ca ala care mi-a raspuns in seara asta.
va pupam

#29
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 04:05

oauuuuuuu



Imi pare rau, m-ai lasat masca.Doamne ce de nenorociti pe lumea asta.
Chiar nu le puteti face nimic? Au devastat o casa de oamneni si nu au platit nimic si sa scape asa, avem niste legi de doi bani.
O relatie ceva, orice...


http://community.web...103302750zREysg

#30
andru_mami

andru_mami

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.306 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 19:21

buna!
mdanicoleta-am ramas socata de ce am citit,desinu ma mai mira nimic in romania,e destul de posibil sa intalnesti tot felul de idioti,ca altfel nu ai cum sa ii spui.nu s-au multumit ca le-ai oferit casa ta ca adapost ,isi mai bat si joc de tine pe deasupra.[bang]cu oameni ca astia nu merita sa iti bati capul,ci sa treci direct la fapte,dati in judecata si sa plateasca,dar numai ca de asta nu iti arde tie acum.
bai noi ne pregatim intenssa mergem la internare,facem bagajul si la drum.[:)]
chiar imi pare rau sa aud ca mai intampini si astfel de probleme,pe cuvant.si eu daca as fi in situatia asta as lua-o razna,[alcool]mai ales ca sunt alte prioritati acum,ioana sigur.
va pupic si mai vb ca am de calcat o groaza si vreau sa termin mai repede sa mai stau si eu pe la pc cu voi.[pup][:)][pup]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -