Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prima de Craciun


45 raspunsuri la acest subiect

#41
TOMALAVINIA

TOMALAVINIA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 31 decembrie 2007 - 01:15

quote:
Originally posted by alinaalex
pe mine m-au anuntat initial ca o sa iau 4 mil. si ceva, ca peste cateva zile sa ma sune ca mi-au dat din gresala banii (pt. ca sunt in CIC si n-ar trebui sa beneficiez) si sa poftesc inapoi cu banii...[alcool]...asta in loc de urari de sarbatori...P.S: lucrez la bugetari, evident!Alina si [bonjovi] Marc Alexandru (28.03.2006)pozele noastre[pegeam] SARBATORI FERICITE!!! [pegeam]
Acum am vazut ce ai postat.Nasul fetei mele mai mici e in Cic sI e angajat la Electrica, a beneficiat de acelasi premiu ca si sotul meu, care lucreaza zi de zi:))Cred ca trebuie sa verifici undeva in contractul de munca al firmei.LA MULTI ANI SI AN NOU FERICIT![pup]Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)

#42
alinaalex

alinaalex

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 548 mesaje

Postat 08 ianuarie 2008 - 13:13

La multi ani si un An Nou Fericit!

Ella, si eu tot in sist. sanitar lucrez, dar la noi incepand de anul asta s-a dat prima de sarbatori, de fapt prima de fidelitate ii zice, la voi n-au dat nimic???

Toma Lavinia, am verificat, intr-adevar nu beneficiez de prima, s-au incurcat aia de la salarizare si din greseala le-a dat la mai multi angajati care sunt in CIC, iar altora care lucreaza nu le-a dat nimic[alcool]...asa ca am luat banii de pe cad si i-am dus inapoi...

sotul are firma, asa ca s-a autopremiat [:D]



Alina si [bonjovi] Marc Alexandru (28.03.2006)

pozele noastre



[pegeam] SARBATORI FERICITE!!! [pegeam]





#43
olguta12

olguta12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 609 mesaje

Postat 13 ianuarie 2008 - 23:27

Cu toate ca OFICIAL m-au angajat pe 11 Septembrie 2005, anul acesta am primit $1000. Sincer nu mi-a venit sa cred. Nu stiam daca sa rad sau sa plang... Cert e, ca mi-am imbratisat sefa, chiar daca e stangace si rece de obicei. Pe ea a apucat-o plansul de fericire, deoarece mai nimeni nu o imbratiseaza. Lucrez pt o firma in care sint 105 angajati, si nu au sarit pe nimeni. Incerc sa-mi inchipui cam cat au primit cei care sint in companie de 15-20 de ani... La ultima sedintza de inaintea sarbatorilor, ne-au spus ca vor imparti peste 1 milion de dolari salariatilor. Am crezut ca glumesc baietii. Tare ma bucur ca m-am inselat.



olguta12



"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."



[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE









POVESTEA DREI PISHCOT
[bis]

#44
miraklucker

miraklucker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.854 mesaje

Postat 13 ianuarie 2008 - 23:52

Pe noi ne-au c-am tras in piept anul aceste cu prima de Craciun. Daca anul trecut ai putut sa-ti alegi intre o saptamana de vacanta sau 1000fr bani in plic....eu angajata numai de 3 luni am primit jumatate...........anul acesta au ajuns la concluzia ca in Elvetia se primeste mai putina vacanta decat in Germania, unde mai exista o firma. Asa ca s-a primit a 5-a saptamana de vacanta, iar noi ceilalti care avem deja 5 saptamani oficial bonusul pe nota de plata. Adica noi astia cu mai multa vacata am fi vrut si mai multa[:D], iar restul lumii ar fi vrut banii[bang].Oricum ar fi fost 200 oameni tot nu ar fi putut fi impacati. Plus un bon cu un catalog unde poti sa-ti comanzi ceva.......nu mare lucru. Anul trecut a fost un cos mare cu ceva produse alimentare.



Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)





Poze noi ....cu noi



#45
MadHawk

MadHawk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 13 iunie 2008 - 02:49

Hmmm...conteaza? De ce?
Ca sa-ti faci sange rau, chiar si involuntar? Eu am ajuns la concluzia ca este mai bine sa nu stiu primele/salariile altora! [zid]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -