Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 7 voturi

Versuri mici pentru pitici...


174 raspunsuri la acest subiect

#21
slakje

slakje

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 15:10

O spargere aseara, Un vierme intr-o para, Vroia sa intre,dracul, Si folosea speraclul. Dar vrabia dormind, Aude scartzaind, Ia pe faptas in gheara, Si-l preda la gara.

#22
slakje

slakje

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 15:14

Un vulpoi de pe la noi, Vine-n gara ca sa ceara, Informatzii despre statzii... Mi s-a zis si mi s-a spus, Ca prin satele vecine, Ratzelor li-e dor de mine. Primul tren o cursa e... Vrei bilet vulpoiule? Cursa zici? Nu, multzumesc, Tren de asta nu doresc. [:D][:D][:D]

#23
slakje

slakje

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 16:34

Pentru cand facem copiilor baitza: Doi buretzi erau baietzi, Si vorbeau de la burete la burete cu baiete. Cand stateau la vreo agapa, Mancau sare, Beau apa, La sare se-ntzelegeau Dar la apa se certau. Acuma sus pe dulap, Nu se cearta, Nu se bat, Sarea e-n bucatarie, Apa-n aer, cine stie.

#24
Irimell

Irimell

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 09:51

"Darurile" de Tudor Arghezi Doua scufii cu urechi Si tirligi doua perechi, Minicere si pieptare. Mult de lucru nu mai are. Ghemul cin i-l ia pisica, Iar se supara bunica. Tocmai pe sub un dulap Fuge cite un ciorap. -"Vin la mama sa te pupe, Insa , vezi, nu ma-ntrerupe, Ca-mi ramin nepotii goi- Roaga maica pe pisoi,- -Ca voua ce va mai pasa In flanela voastra groasa..."

#25
FlorentinaE

FlorentinaE

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 16:16

Iata si prima poezie pe care am spus-o si eu: O broscuta mititica S-a suit pe-o pietricica Si striga in gura mare Toti copiii la culcare FlorentinaE

#26
gianina-alina

gianina-alina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 23 iulie 2004 - 13:29

SA VA SPUN CE A INVATAT LA GRADI ANDREEA MEA: 1)AM O GARGARITA REA CARE NU-I ASCULTATOARE FACE NUMAI CE VREA EA SI-A UITAT SA ZBOARE! AM S-O DUC LA GRADINITA SA SE-NVETE MINTE: SA RIDA DE EA COPII CA NU E CUMINTE! 2)SINT CEA MAI MICA DIN GRADINITA CU ROCHITA SCURTULITA SI CU PARUL RETEZAT AM UITAT CE-AM INVATAT! MIE-MI PLAC BOMBOANELE JOCUL CU BALOANELE TOATA LUMEA ME RASFATA SI MA STRIGA: GOGONEATA 3)AZI PISICA MEA E TRISTA CA NU ARE O BATISTA SA-SI STEARGA CU EA MUSTATA CA I-A MURDARIT-O RATA!PISICUTO, STAI NITEL CA-TI DAU EU UN SERVETEL , DAR PINA MA-NTORC CU EL, AI GRIJA DE SORICEL? SI POEZIA CEA MAI LUNGA PE CARE EA O STIE( TINETI SEAMA CA ARE TREI ANI) 4)NCU-A SPART O CANA:PLICI!NEATENT, CE POTI SA ZICI? VINE TATA:"CE-I CU TINE?CE STAI SUPARAT COPILE?" LACRIMI MICI RASAR SUB GENA:"N-AM NIMIC, AM SPART O CANA!" "RAU, DAR NU POT SA TE CERT! AI SPUS DREPT SI EU TE IERT" SI DIN ACELASI SET CU NICU: 5)IESE NICU PE PORTITA BINISOR DIN GRADINITA! TATAL SAU DIN CASA-L VEDE SI-NAITE-I SE REPEDE "CE-AI CAUTAT IN GRADINITA?" "NUMA' M-AM UITAT LAVITA!" "DAR IN BUZUNAR CE AI?STRUGURI VERZI NECOPTI, ASAI? ATUNCI NICU RUSINAT, LASA CAPUL JOS PLECAT SI DEATUNCEA E CUMINTE: NU MAI FURA , NU MAI MINTE! DACA O SA MAI INVATAM ALTELE LE VOM SCRIE SI VOUA! VA PUPACIM CU DRAG ANDREEA SI EU

#27
Nadia1976

Nadia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 26 iulie 2004 - 23:05

gsar, mi-ai luat-o inainte. "Cantec" e poezia mea preferata...

#28
Brinnie

Brinnie
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 28 iulie 2004 - 03:42

"Care pe care" - Grete Tartler O furnica urca pe-o urzica. - Tu nu simti ca te furnica? - Dar tu, simti ca te urzica? Zice-un carpen mic si had: - Scarpen-a-ma, ca sa rad! "Gluma" - Grete Tartler Caprele din Mehedinti fac me-he-he printre dinti, broastele de la Oradea fac orac-orac la badea, bibilica din Bihor face bi-bi pe razor, iar lupanii din Lupeni striga "hei-lup" prin poieni! La Craiova, ciori - cra-cra, gaste la Galati, ga-ga... Urla toti de peste toturi si din ciocuri si din boturi. Doar cateii din Urlati urla fin, armonizati! Bri

#29
Candy

Candy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 380 mesaje

Postat 05 august 2004 - 15:02

Marul Am un mar rotund-rotund Si in el, ce se ascund? O samanta-doua, Ba trei daca ploua, Patru de-i racoare, Cinci daca e soare Sase-sapte-opt Cand marul e copt.

#30
pedrosro

pedrosro

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 10 septembrie 2004 - 20:50

Gospodina Eu sant harnica, isteata, Stiu sa fiu ca o mamica, Spal rochitele papusii, Si pe ea o spal ca-i mica, Fac mancare si pun masa O hranesc, o culc si-i cant, Iar cand doarme ii cos bluza Si-un cozonacel framant. "Ce mai fata are mama"! Si nu stiu: zicea de mine Ori o lauda pe ea! [papica]


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -