Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

idee afacere


91 raspunsuri la acest subiect

#21
ema_27

ema_27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 19:21

E bine ca te-ai hotarat ce vrei sa faci. Probabil urmeaza perioada de documentare si investitiile.

www.reclama mascata
www.librarieonline.net

#22
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 22:36

quote:
Originally posted by rory76

Inca nu m-am hotarat cam cat sa fie ora, nu vreau nici sa pun preturi mari, e pacat sa nu beneficieze cat mai multe femei de acest dans fantastic. Inca mai calculez, ma voi consulta si cu instructoarea pe care sper sa o gasesc...cat mai repede! Oricum voi face o inscriptie pe frima ceva de genul "woman only", sa poata veni si femeile musulmane, sa facem un loc unde toate sa se simta acceptate si senzuale chiar daca au 50 de kile chiar daca au 150! Asta e visul meu!

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"



Rory ,cand inchiriezi spatiul vezi sa ai loc si pt.un loc unde sa comercializezi accesorii:costumele specifice sau lenjerie [vampa],CD-uri cu muzica.

#23
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 09 februarie 2008 - 20:39

Da, chiar m-am gandit si eu la asta, sa vand si costume originale din Turcia, am niste surse care imi pot aduce asa ceva...
Fetelor, acum am o alta mare problema: nu gasesc instructoare! nu ma gandeam sa fie atat de greu. Am dat anunturi, dar nimic! Ce ma fac daca nu gasesc totusi? nu pot doar sa pun muzica si sa danseze lumea singura de capu' ei!!! Fetele cu care am vorbit si care sunt innebunite de ideea mea, tot imi zic sa deschid, si aleg instructoare dintre cursante! mie mi se pare o aberatie~ si totusi, cum sa fac? Alta chestie: cam 20 de lei ora ar fi rezonabil? Voi ati merge cu banii astia?

Do you believe in fairies? Say quick that you believe. If you believe, clap your hands!
James M. Barrie

#24
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 16 februarie 2008 - 17:46

Rory daca tu faci amenajari interioare, de ce sa nu ai un magazin in care sa vinzi materiale pt. finisaje,decoratiuni...Ar fi un fel de birou de stil pt. casa.

#25
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 17 februarie 2008 - 00:01

Olympia, noi avem un astfel de magazin, acum o sa ne deschidem un birou cu design 3d si cu diverse solutii de proiectare si amenajare a casei. Avem si echipa de amenajari interioare...dar vreau totusi sa fac si belly dance club, asa, pentru sufletul meu...

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

#26
bird70

bird70

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.631 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 11:06

In Romania as deschide un camin de batrani [;)].

#27
mumyca

mumyca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 16:23

Eu ma gindeam la un magazin cu materiale de constructii si daca se poate sa vind si online

#28
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 18:25

Mumyca, eu nu as sfatui nici pe cel mai mare dusman al meu sa isi deschida magazin! Noi avem magazinul de 2 ani, si iti spun cu mana pe inima ca nu merita! Comertul e o chestie cu doua taisuri. Pe langa munca pe care trebuie sa o depui ca patron profitul e mult prea mic, de cate ori e o sarbatoare religioasa sau laica, vanzarile scad pana la jumate sau mai mult...conteaza foarte mult si locul in care vrei sa deschizi. De exemplu, noi suntem intr-o piata destul de circulata din Constanta, zilnic trec pe acolo cred ca cel ptin 500 de persoane, dar, oamenii sunt saraci. Luna asta nici nu am platit chiria, pentru ca nu am putut. abia am reusit sa dau sslariile. Iti spun, cine face comert e un erou! eu nu zic, ca nu iese acolo de o paine, insa nu te imbogatesti, nu faci bani...o duci de azi pe maine. Avem si datorii mari la furnizori, ce sa zic, e nasol...daca il inchid nu mai am cu ce sa platesc furnizorii si uite asa am intrat intr-un cerc vicios. Eu acum vreau sa ma axez pe prestari servicii, aici ies bani frumosi. restul, gainarii!

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

#29
mumyca

mumyca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 16:57

Rory,imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta Imi imaginez ca este destul de greu. iti doresc sa reusesti sa treci cu bine peste aceste momente grele.Eu una sunt asa de descurajata ca nici nu stiu cum este mai bine.Acum ma gindeam - oare ar merge daca as deschide un magazin virtual cu haine si accesorii pentru gravide si tinere mamici.Voi ce credeti fetelor? Am 3000 de euro si as vrea sa-i investesc in ceva sai inmultesc.Stiu ca nu este o suma mare .Va pupic

#30
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 17:08

quote:
Originally posted by bird70

In Romania as deschide un camin de batrani [;)].



Bird s-a mai discutat acest subiect;eu personal m-am simtit putin ridicola cand l-am deschis acum cateva luni,pt. ca pur si simplu ma obseda, dar nu cred ca a fost de interes.
Am teren intr-o zona unde cred ca as fi gasit mana de lucru si care este f. aproape de Bucuresti.
Problema este mentalitatea romanului.
Cred ca ar avea succes un centru de lux unde confortul si asistenta de specialitate ar putea sa infranga ideile preconcepute.Noua ne lipseste experienta.Tu vad ca te afli in Australia poate ai putea sa ne prezinti situatia dintr-o tara unde cred ca au poate mai multa experienta.


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -