Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

GRADINITE CONSTANTENE


199 raspunsuri la acest subiect

#11
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 09 mai 2007 - 13:16

Crix, felicitari pentru initiativa!



Maria este la Gradinita nr. 12 (in spatele Lic. Calinescu). Pana acum sunt f. multumita. Se duce cu drag, nu ma avut nici un fel de probleme, gradinita e frumoasa, cu o curte f. f. mare (cu iarba, leagane, casuta, groapa cu nisip) iar doamnele sunt foarte dragute. Probabil ca o fi loc si de mai bine, dar comparand-o cu Big Ben-ul (unde am fost pt. putin timp anul trecut), e totul mult mai bine. Vreau sa il inscriu is pe Stefan tot aici, dar trebuie sa mai creasca putin.



Intre timp caut cresa/gradinita care sa il primeasca impreuna cu scutecul din dotare [:D] si care sa iaba un program f. lung [bang] sau sa fie in Tomis III/IV. Eu am program de la 7.30 la 4, dar f. rar plec inainte de 6. La dus, rezolvam noi cumva si la ora 8, dar mi-ar fi f. greu sa ajung sa il iau. Pe Maria o iau de la gradi unchiul si matusa mea care stau in Tomis III.



Aveti idee cum e cresa din Tomis III? Pe afara arata jalnic. S-a schimbat ceva? Poate mai reusesc sa pun o intrebare si la crese de stat.



Am vizitat si Gradintia Arlechin si mi-a placut, dar e la CET si are program pana la 5, asa ca a iesit din calcule.



Isidora, mi-a scris f. frumos despre Gradinita Brancoveneasca, poate o sa isi faca timp sa scrie si aici doua randuri [flo].







Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

poze

#12
dani33

dani33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 15:37

Azi am fost la gradinita sa verific care este treaba. Am vorbit cu directoarea care a fost foarte draguta si mi-a spus ca fiecare gradinita are o oarecare autonomie in a cere diverse acte si pretentii. Mi-a spus ca ei nu vor cerere de inscriere si nici adeverinte de salariat [xx(] pentru ca sunt gradinita de stat si nu ii intereseaza nici macar daca parintii sunt angajati. Doar un dosar cu copie dupa certificatul de nastere al copilului si dupa cartile de identitate ale parintilor. Si-a notat ea numerele de telefon si unde lucreaza parintii si mi-a spus sa vin in toamna sa mai discutam. Si atat.
A si binenteles in toamna cu analizele copilului: exudat, copro, aviz epidemiologic de la medicul de familie si vaccinarile.
Am uitat sa va spus ca este vorba de gradinita Chip si Dale de pe Mihai Viteazu (sunt de fapt doua gradinite 4 si 20). Este gradinita cu program redus.
Daniela

#13
ADINUTZA

ADINUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 13 mai 2007 - 00:31

Bogdan frecventeaza grupa pregatitoare din Gradinita cu orar prelungit nr 19, din Km 4-5.

Am fost foarte multumita de educatoare, de dotarea materiala a gradinitei si de activitatile pe care le desfasoara acolo, asa ca din toamna Andrada va merge tot acolo, la grupa mica.

Pe langa programa obligatorie copiii pot fi inscrisi la diverse optionale (calculator, dansuri, pictura si engleza)

Anul acesta, la Festivalul primaverii-un concurs de dans, Bogdan a obtinut locul 3 pe judet. Sunt mandra de el pentru ca in echipa cu care a intrat in concurs au fost selectionati doar 4 baieti din gradinita si mai multe fetite.

Au activitati extrascolare pt divertisment si recreere, sunt scosi zilnic afara la joaca, educatoarele sunt implicate in educatia copiilor, pe scurt, baiatul meu a fost fericit la gradi si sper, la fel sa fie si in cazul fetitei.



noi

#14
Guest__*

Guest__*
  • Guests

Postat 19 mai 2007 - 13:49

Buna fetelor!
Eu sunt foarte multumita de cresa la care merge gaza mea. Doamnele sunt dragute, se poarta frumos cu copilul si Bianca merge cu mare placere acolo. Dimineata imi zice" mami, eu ma duc la gradinita sa ma fac o doctoritza!" mor de ras cand o aud. mi zice ca pe ea o iubesc doamnele de acolo, si mi le enumera pe toate...
Singurul aspect neplacut, a venit ieri, cand m-a anuntat ca de la 3 ani n-o mai primesc....ceea ce mi se pare inacceptabil tocmai pentru ca sunt copii mult mai mari decat ea care au loc. Inca nu am avut timp sa merg sa "discut "mai pe indelete cu ele. Oricum...ma gandesc ca asta s-o trage de la faptul ca le-am cam neglijat pe doamne...eu nu le-am ploconit pana acum...si deh, doar am sotul navigator.
Revin cu info...oricine vrea alte detalii, cu mare drag.

Pupici tuturor!

http://community.web...m/user/TatianaS
http://community.web...user/Tatiana333

Tatiana si Bia, gaza

#15
Momili

Momili
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 18:05

Ma bucur ca s-a deschis un asemenea subiect pentru ca eu de 2 luni ma agit cu inscrierea la gradinita, la o gradinita de stat pentru ca una particulara nu-mi permit. La fel ca si Tatiana am fost anuntata ca piticul meu nu va mai fi primit la cresa din toamna. Daca puteti sa-mi dati relatii despre gradinita nr.12 - cum o cheama pe directoare, cum si ... cu ce ???? ... se poate ajunge la ea, s-au facut inscrierile ? si daca nu, cand se fac ?
Referitor la cresele din Constanta - toate au conditii bune si primesc bebei cu pampers

#16
eliza_jeni

eliza_jeni
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 22:39

Buna ziua! Fetita merge la gradinita La nouvelle generation, noi ne-am simtit super acolo. Au si transport si program prelungit, inclusiv scoala cu clase I-IV. Este situata pe I.C. Bratianu la 2 cocosi. Fac trei limbi straine, dans, pictura, sah, tenis, pian, Karate depinde pt ce se opteaza.

vancia

#17
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 13:06

Vancia, au prg normal?

#18
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 13:38

Momili, la gradinita 12 nu s-au facut inca inscrieri. E un afis in geam in care se anunta data inscrierii. Nu am retinut exact data, dar e o singura zi din iunie. O sa iti spun maine, dac aajung eu la gradi sa o iau pe Maria. Sunt doar 10 locuri la grupa mica (obligatoriu 3 ani la 1 sept.) si 10 locuri la grupa mijlocie (4 ani la 1 sept.). Vor avea prioritate cei din zona. Cam atat am retinut. Sunt f. putine locuri [bang]. Pe directoarea de acum o cheama Leabu Constanta.







Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

poze

#19
eliza_jeni

eliza_jeni
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 mai 2007 - 15:52

Crixia au si program normal si prelungit depinde pt ce optezi.
Pt mai multe informatii nr de tel de la gradinita este 618991
vancia

#20
irina81

irina81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 28 mai 2007 - 18:44

Crixia,Tatiana am reusit si eu sa-l inscriu pe Matei la cresa Flamanda.Vreau sa va intreb cum se procedeaza la ziua de nastere a copilului.Noi incepem pe 3 septembrie si ma gandesc sa duc tort si suculete,dar am vazut acolo un afis cu certificat de calitate a produselor.[alcool]

Trebuie sa merg sa duc si restul actelor , iar analizele la toamna.

Aaa si inca ceva, cati copii sunt in grupa? Am intels eu gresit 23? Sau asta e nr total de locuri?



Irina si [copil] Matei-Cristian (1.sept.2005)



uite asa cresc eu


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -