Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sexualitatea


88 raspunsuri la acest subiect

#11
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 14:52

Eu... sa nu radeti de mine, aveam 20 de ani si 4 luni [hopsieu]
Primul barbat din viatza mea, mi-a devenit si sotz 2 luni mai tarziu. Si l-am iubit din toata inima, si am facut-o din convingere, din dragoste si din dorinta de daruire.

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

#12
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 15:08

quote:
Originally posted by lorelei_19

Eu... sa nu radeti de mine, aveam 20 de ani si 4 luni [hopsieu]
Primul barbat din viatza mea, mi-a devenit si sotz 2 luni mai tarziu. Si l-am iubit din toata inima, si am facut-o din convingere, din dragoste si din dorinta de daruire.

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

pfuuu, da stai bine la capitolul curiozitate,nu te roade [:D]..mama zicea ca asta e marele meu defect..si fii-mea il mosteneste :)

D.

#13
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 15:10

quote:
Originally posted by Adela99

O cunostiinta are un baiat de 15 ani care e impreuna cu o fata de varsta lui si au inceput deja viata sexuala cu acordul parintilor (mai mult sau mai putin, dar li se permite sa doarma unul la altul acasa). M-am intrebat de multe ori cum as proceda eu daca fiul meu ar veni acasa cu o fatuca sa doarma peste noapte. Si... as contacta parintii fetei si daca ei sunt de acord (si au discutat in prealabil cu ea despre sex si tot ce implica), le-as ingadui (ca eu am discutat deja cu al meu)



Adela, mi-e rau..trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea, mai pasuiti-ma

D.

#14

  • Guests

Postat 09 iunie 2004 - 15:38

Eu aveam 19 ani jumate [:I] si am facut-o pentru pentru prima data din dragoste si din tot sufletul. [pathot] Eram impreuna cu prietenul meu de 2 ani si jumatate, ne cunosteam foarte bine si aveam mare incredere unul in altul. Eram foarte pregatita psihic si fizic si nu am regretat nici un moment dupa aceea. Nu cred ca as fi facut-o doar de curiozitate.

Cu vreun an inainte prietenul meu m-a intrebat daca as face dragoste cu el. Si eu i-am raspuns sincera: NU. L-am socat tare, recunosc, dar atunci asta simteam, ca nu e momentul, ca nu sunt pregatita. De ce as fi facut-o doar pentru el???

Suntem inca impreuna, acum de aproape 11 ani si asteptam primul nostru BB [gravi]. A meritat asteptarea, nu??? [cool]

Adela

#15
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 15:46

chiar imi plac subiectele astea...dioki sa stii ca nu fac misto dar chiar ma pasioneaza problema pe termen lung e drept.

Ceea ce vreau sa zic este despre sondaje...din ce am vazut si am raspuns sincer jur publicul tinta s-a schimbat. O sa aveti o imagine despre generatia noastra dar in nici un caz despre cea actuala care e pe alta lungime de unda . Din cate concluzionez eu pe aici lumea a inceput in majoritate viatza sexuala dupa 18 ani manata in primul rand de dragoste.
SI??? Ce-i spun fie-mii...pe vremea me...[:D]

Marina

#16
lu.more

lu.more

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 479 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 16:12

quote:
Originally posted by lorelei_19

Eu... sa nu radeti de mine, aveam 20 de ani si 4 luni



Nu rad, nu rad.... Si eu la fel! De fapt eu am fost mai "inapoiata" in multe! [:D]
Daca va spun la ce varsta am avut primul ciclu... Dac-o fi "construita" si Anca tot ca mine, mai am muuuuuult timp pana atunci!!!
Dar sa nu ma indepartez de subiect...
Mai scrieti, tare e interesant!

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »
La Rochefoucauld


#17
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 16:20

Bey, va citesc cu un interes extraordinar, pen'ca mai exista si unele (nu dati, plizzzzz) care au facut prima oara dragoste (parol) dupa nunta meeyyyyyyyyy (adica pe la 23 de ani). So, Marina, io chiar ca nu stiu mey ce sa-i spun lu' fi-mea, ca nici macar pe vremea mea nu se prea intampla sa mai gasesc una ca ma-sa.
Offfffffffffff

Cristina&Sanziana

#18

  • Guests

Postat 09 iunie 2004 - 17:14

[:-)))][:-)))][:-)))] Hai ca ne-am gasit noi toate "incuiatele" sa dam un exemplu. Nici macar nu ne mai incadram in categoria subiectului - Adolescenti 12-18 ani, nu vedeti??? [:-)))][:-)))][:-)))] Va dati seama daca acum putem spune deja "pe vremea noastra", dapai cand om fi bunici....[:0][:0][soc][soc]

Glumesc, evident!!

Adela - 27,5 ani (adica din generatia cealalta - hihihi [8D])

#19
Adela99

Adela99

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.202 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 17:32

Cel mai bine ar fi daca fiecare ar avea sex, cand simte ca e OK. Acum sigur ca OK-ul asta include multe. Mai era o intrebare: regretati ca nu ati facut-o mai devreme? Eu da, cu toate ca nici nu puteam astepta pana la maritis[:D] (31 ani!) ca as fi fost de pomina si ori pe la vreo manastire ori la centru de rehabilitare psihica [:D]
Si de ce? Si in ziua de azi ma intreb cum ar fi fost (sexul, nu viata) cu primul meu prieten ...deh, n-am fost suficient de curioasa atunci, sunt acum!

#20
casandra

casandra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.231 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 18:44

Si eu la 22 de ani, cu actualul meu sot, pe atunci nu eram casatoriti. Curioasa n-am fost, mi-era bine asa cum eram, nu simteam nevoia sa schimb ceva, daca era dupa mine, n-as fi facut-o nici atunci, dar am zis, hai, fie...


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -