Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 10 voturi

Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)


324 raspunsuri la acest subiect

#11
sim23v

sim23v
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 mai 2007 - 01:27

Buna tuturor.
E prima oara cand scriu pe acest forum, si ma bucur tare mult ca l-am gasit.
Nu sunt mamica si nici graviduta, dar am pb dpdv ginecologic si de multe luni incerc sa le rezolv.
De ani de zile merg la ginecologi care ma dezgusta si ma dezamagesc - si nu numai ginecologii sunt sub nivelul la care ar trebui.. din pacate marea majoritate a medicilor din Romania este la pamant!.
Sa va povestesc.
Acum 2 ani am fost la Dr. Mubarak - Policlinica Titan; se poarta f bine, dar rezultate IOC... problema persista.
De cateva luni merg la dr. Magdalena Dorobantu - la Medicover Grozovici (am inteles ca lucreaza si in Giulesti) si sunt foarte dezamagita de rezultate; analizele mi le-a facut - au iesit toate minunat (sa nu aveti incredere in analizele de la Medicover), tratamente imi da de luni in sir si problema persista.
Am citit aici mai multe mesaje negative referitoare la Dr. Dorobantu si sunt de acord cu ele...

Am fost si la Dr. Constantinescu - spit. Universitar.. dezgust total... ustensile ruginite, usi larg deschise, te plimba dezbracata pe coridoare.. acelasi lucru.. tratament prescris, respectat si niciun rezultat.

Va rog mult mult de tot sa ma ajutati sa gasesc un medic bun - nu vreau sa risc sa nu pot fi mamica.. imi doresc f mult un bebe peste vreo 2-3 ani .. si mi-e tare frica k problema mea sa nu fie una f serioasa, mai ales ca nu e rezolvata de f mult timp.

Cineva mi l-a recomandat pe Dr. Preda de la Spit Giulesti; nu am gasit nimic aici despre acest medic.. il cunoaste cineva??

Raman recunoscatoare pt raspunsuri.
Fetelor cu burtici - sarcini usoare!
Si fetelor cu bebe sa va bucurati de ei!


Simona

#12
anca_vlad

anca_vlad

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.901 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 18:31

salutare la toata lumea.

Dr. Vulcan Florin/ maternitate Brasov/ un medic cum rar intalnesti un om deosebit, in 10 saptamani de stat acolo zi de zi am putut sa imi formez o parere care este una ff buna!

nu cred ca mai are nevoie de recomandare, dar cred ca mamicile din brasov sigur au auzit de dr. Vulcan!


#13
udia

udia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 01 iunie 2007 - 00:20

DR Mihu
Spitalul Stanca Cluj-Napoca

#14
laura_dimitris

laura_dimitris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.394 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 08:51

Buna. Stie cineva ceva de doctorul Marian Iliescu de la sp. Filantropia ???
Sau ce conditii sunt acolo?
Am cautat in listuta si am gasit doar doua postari vechi din 2003....

Va multumesc mult!!!

Laura mama lui Dimitrakis

#15
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 07 iunie 2007 - 01:28

e un tataie cu par alb, slab si care are mereu o vorba buna pentru toata lumea? dak da, e simpatic, cam bagacios...profesional nu stiu...conditiile de la Filantropia sunt decente. eu merg tot acolo dar la dr. Haiduc.

#16
laura_dimitris

laura_dimitris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.394 mesaje

Postat 08 iunie 2007 - 11:20

Multumesc mult gratiela !!!

Laura mama lui Dimitrakis

#17
diana_jors

diana_jors

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 11 iunie 2007 - 17:15

Salut,



as vrea sa o adaugati in lista si pe dna dr. Iaut Lorena - spitalul Giulesti, si clinica Medicover Victoriei. Mi-a urmarit sarcina si am nascut prin cezariana (dinc auza ca bebe era pelvian, si in plus aveam si eu interdictie la efort de la oftalomog) un flacau extraordinar [il]. Am fost multumita, si pentru urmatorul bebe tot la ea voi apela.



[pup]



Diana [mamica] de [bibe] Alex (23 aprilie 2007)

#18
elfisor

elfisor
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 iunie 2007 - 13:39

bine v-am gasit dragi burtici!

Am si eu o intrebare, poate ma ajuta cineva cu ceva informatii. Stiti ceva despre dr.Anca Teodora Constantin de la maternitatea Bucur? Are si la CMU. Am vazut ca anul trecut a mai cerut cineva informatii despre ea, dar nu a primit nici un raspuns. Poate intre timp s-a mai schimbat situatia si are cineva ceva de zis.(sper sa fie de bine).
Mie imi urmareste sarcina si pana acum sunt multumita de ea. E atenta la fiecare consultatie si de fiecare data cand am avut probleme cu sarcina m-a ajutat. As vrea sa stiu daca a nascut cineva cu ea. Si cum a fost. La noi se apropie momentul.....
Multumesc si astept cu nerabdare vesti.

#19
rolord18

rolord18
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 15:15

Buna mamici Sunt relativ noua Hop si eu ?
Am citit listuta de medici dar nu m-am prins cum functioneaza [bang] Eram curioasa de parerea altor mamici de dr Onofriescu din Iasi
Desi primul bb l-am nascut cu el si am fost foarte multumita [:D] Cu bb2 merg tot la el, nu am avut probleme de nici un fel Acum m-ar fi interesat niste...scoruri, sa fiu pregatita
Se poate?


#20
ralucutza77

ralucutza77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 696 mesaje

Postat 20 iunie 2007 - 14:10

Nu stiu daca in postarile mai vechi a scris cineva despre Dr Cristina Vasiliu, de la Municipal. Eu am nascut cu ea in 2004 prin cezariana. Am fost foarte multumita. E foarte calma, are rabdare sa raspunda la toate intrebarile (justificate sau nu prea, ca eram la prima sarcina si imi veneau tot felul de idei ciudate). Are un cabinet pe Mihai Bravu, unde, din pacate, e cam aglomerat de obicei si nu prea se respecta programarile (desi suni sa te programezi, in cabinet se intra in ordinea sosirii). Dar in afara de asta mi s-a parut ok, cat am stat in spital a tot venit si s-a interesat daca ma simt bine si a fost foarte draguta. Daca o fi sa mai raman insarcinata tot la ea o sa merg.




Fiecare zi are doza ei de amaraciune. Nu iti amari si mai tare ziua de azi, gandindu-te si la amaraciunea zilei de maine.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -