Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (9)


224 raspunsuri la acest subiect

#21
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 16:59

speed, e de milioane Becky [cool] Cit despre accentul de Dublin (si nu Dablin :-)), mie-mi place!!



Gata terminai raportu'...il si trimisei, asa ca pina miine ma relaxez putin!! De fapt ma relaxai io si-aseara cind furam in vizeta si ne-ndoparam cu raclette si cu fructe glasate cu ciocolata calda:-)Azi, is la regim!!



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol

#22
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 18:21

nziua

ajunsa furtuna si pe aici, bate un vaaaant

mara, la multi ani (cu intarziere), cum fu la petrecerea de sfanta?[cheers]

speed, topul ala e diferit in functie varste? sau e doar unu singur? ca astia mici de tot nu prea au ce face cu nintendo sau wii (deocamdata)



lilanda, iete aci o idee de cadou pentru Ilie , nu costa decat 700.000€. Acilea aratara imagini de la parada asta de Pet-a-porter de la Harrods, mai vazui p'acolo si un paltonas de catel batut cu diamante, zgarzi cu safire (alea nu costau decat cateva mii de €), bijuterii de pus in coada la pisoi si catei...

Dupa aia a fost o receptie unde cele mai mari restaurante pregatira delicatese pentru animalute.

Cica toate chestiile prezentate la parada se gasesc de vanzare la harrods, pe langa altele, decoratii de craciun pentru catei, carucioare (ca alea de copii, sa-l folosesti daca cumva oboseste cainele de drum lung [:D]) era pana si o scoala... "doga" (adica yoga pentru caini [alcool]) Un cuplu pe care il gasira reporterii acolosha in magazin zise ca a prevazut un buget de 1500€ pentru cadoul de craciun al cainelui. Lume "nacajita" maica pe la englejii astia, asa cevaaa...









#23
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 19:11

Ziua buna![:D] De fapt seara, ca aici e noapte deja [|)].



Sa va arat munca Dianei si a noastra [:D].

Am cumparat un borcanel de mustar si nici mie nu-mi place(reteta gotlandeza cica), e iute si are un gust care chiar nu seamana cu pasta romaneasca. Coronite facute de manutzele mele sau de ale lui Ovi(a "mesterit" si el una) nu mai erau cand am ajuns noi, sau pur si simplu nu le-am gasit[:o)]. Diana a fost la vanzare si a cumparat o coronita, nu e chiar cea mai cea, dar macar banii au ajuns la pusculita pentru excursia copiilor, asta era scopul [8D]. O puteti vedea ultima din album.



lil' ce-s raclette-le? Io cautai pe net, dar imi dadu ceva branza...asta e? Relash placut!



speed [:D]...super clipul, multam!



pup la voi!





Mihaela si familia mea



Hobby

#24
mara03

mara03

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 849 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 19:44

noa servus lume!



multumesc de urari! de petrecut n-am petrecut ca ionu' m-a anuntat asa, cam pe la jumatea zilei ca el tre' sa mearga la arad, asa ca am baut de una singura [alcool], da' aia nu se numeste petrecere...



news despre house-ul under construction: suntem la acoperis si in maxim doua saptamani avem casa in rosu. [bis]



mai vroiam sa va spun ca am vazut si eu in sfarsit 4,3,2 si mi-a placut la ne-bu-ni-e! e un film care mi-a ramas la suflet. voua v-a placut? nu stiu sa fi vazut ceva comentarii pe-aici despre film...



mihaela, si noi avem probleme cu tudor. cred ca acum e varsta la care se vad greselile pe care le-am facut noi in educatia copilului. tudor nu mai suporta sa i se spuna "nu" sau "nu acum, mai tarziu". e un rasfatat si un manupulator de mare clasa. e o perioada grea pentru noi, dar va trece si asta...[parasuta]



va pup si spor la cumparaturi!







***

***majestate***





#25
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 20:23

doruletz, vaaai...multumesc frumos [:D] Chiar nici nu stiam ce sa-i iau catelului cadou!!! :-)) 700.000 de euro, zici?? Pai cu banii astia imi cumpar casa, cu plaja cu tot, yaht si tot imi ramine de-o vacanta!!!



mihaela, da, raclettele is cu brinza care se pune la topit in tavite, iar pe grillul de deasupra poti pune bucati de carne, bacon, legume, ciuperci, bucati de fructe...e supeerr, mai cu seama atunci cind ai musafiri fiindca, la fel ca si la fondue, tre' sa-si gateasca fiecare [:D] Haha...deci zici ca nici tie nu-ti place mustarul!!! [^]. Vazui c-avurati si muraturi!! :-)



mara, pai in ritmul asta, clar faceti Pastele in casa noua!!! Io n-am vazut 4,3,2...ca acilea n-a ajuns!! :-(( Abia a aparut alalalt "A fost sau n-a fost".



Ati vazut-o pe noua Miss World? Mie mi-a placut mexicanca...



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol

#26
speed

speed

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.334 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 21:55

doruletz, uite am gasit aici o lista : Christmas wish list

The top 10 toys predicted for Christmas 2007 are:

1. The Squawkers McCaw FurReal Parrot (ages 5 and up, €99.99).

2. Nintendo DS Lite (8+, €149.99).

3. Power Tour Guitar (8+, €99.99).

4. Bratz Magic Hair Salon (3+, €59.99).

5. Transformers Movie Leader Optimus Prime (5+, €59.99).

6. Monopoly All-Ireland Edition (8+, €29.99).

7. In the Night Garden Talking Plush (18 months+, €22.99).

8. Sylvanian Families Grand Hotel (3+, €199.99).

9. WWE The Cell Playset (3+, €44.99)

10. Ben 10 Alien Lab Playset (3+, €34.99).

lista asta am luat-o din "irish examiner",un numar din septembrie,si se bazeaza pe vinzarile celui mai mare lant de magazine de jucarii.

mihaela !!!! asta nu-i fair play!! am vazut "munca dianei" si tin sa precizez ca mie nu mi-a reusit nici o prajitura/tort in viata mea si nici n-o sa-mi reuseasca de acum incolo...

lilanda, hi hi...la dublin ii se spune oricum : dublin,doblin, numai dablin NU! [:D]

oricum acum stiu exact de ce nu mi-am luat ciine pina acum...si nici c-o sa-mi iau...

#27
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 21:59

quote:
Originally posted by lilanda

mihaela, da, raclettele is cu brinza care se pune la topit in tavite, iar pe grillul de deasupra poti pune bucati de carne, bacon, legume, ciuperci, bucati de fructe...e supeerr, mai cu seama atunci cind ai musafiri fiindca, la fel ca si la fondue, tre' sa-si gateasca fiecare [:D] Haha...deci zici ca nici tie nu-ti place mustarul!!! [^]. Vazui c-avurati si muraturi!! :-)








Ihmmm, raclette din alea am gasit si eu pe net, dar nu stiu cum se gatesc [;)]...dar daca e cu selfgatit[:D] atunci trebe sa ma pun si eu in tema [:D].

Oooops! Oare ce muraturi vazusi? [xx(]



Mihaela si familia mea



Hobby

#28
speed

speed

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.334 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 22:10

ps> am gasit si alte telefoane de ale micutei becky pe pagina asta http://www.beforeifo...6/little-becky/

cel mai mult imi place cind vrea sa devina nevasta de fotbalist )))



#29
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 22:14

speed, pai poti sa fii invidioasa [;)], ca Diana are deja ore de bucatarie la scoala...ora trecuta au facut niste painici si marti mi-a promis ca-mi aduce sa mananc bulle. Nici mie nu mi-au iesit coptaturile, aluaturile...am incercat in mai multe randuri gogosi si cozonac...dar mi-au iesit nemancabile si de atunci am renuntat. Sunt taaaare bune alea din comert! [^] In schimb la prajituri si torturi(aveti grija cum cititi cuvantul, da? [sm]) ma mai pricep. [:D]

Interesant clasamentul de jucarii, locul 1 l-am gasit si la reducere.



Mihaela si familia mea



Hobby

#30
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 02 decembrie 2007 - 23:44

Buna seara,

Va rog sa ma scuzati ca dau buzna in topicul vostru.

Am un mesaj mic-mic pentru Doruletz: si mie mi-au placut Mme Michel, Paloma si M. Ozu [;)]

Numai bine tuturor!

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -