Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (9)


224 raspunsuri la acest subiect

#11
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 18:25

Bonjurica :-)

Nah ca ajunsei si io acasa ceva mai devreme si acu' purced la lista de cumparaturi...si cadouri...uuuff. Nu stiu cum simtiti voi, da' pe mine a-nceput sa ma streseze decembrie rau; nebuneala de deadlineuri, aglomeratie, planuri, cadouri [alcool]

Asaaa..cu cautarile am pierdut o zi intreaga sa prind ceva/undeva cu zapada si, evident, fiasco total. Tata lu' Toma ma sustine din umbra si-mi mai da cite-un zvic [berica]), alminteri iau tot mai mult in calcul varianta initiala de "relaxare acasa". Prietenii nostri sint mai inversunati si ei continua sapaturile, bazindu-se pe last minutes.

shattrath, multumesc mult de recomandare si nu, nu-i tirziu [:D] Stai in Romania doar in vacanta?? Cit despre faptul ca te-au lasat cu laptopu' in tara si gratis e de bine, fiindca era si vaz ca mai este o nenorocire de reglementare, cum ca daca iti cumperi din strainatate nu-s ce produse electronice, tre' sa-ti puna vama la intrare ori sa-ti retina objectu' pina la urmatoarea iesire din tara!! Asta daca mai ai domiciliu in Romania..io am patit-o acu' vreo 5 ani cu un dvd player; la venirea in RO am vrut sa platesc vama si taxa era de 2 ori mai mare decit pretul de cumparare al dvd-ul (aveam si factura), drept pentru care l-am lasat in vama. Peste trei luni am vrut sa-l scot din tara si trebuia sa platesc nu-sh ce taxa uriasa de depozitare...ca urmare am abandonat dvd-ul vamesilor [alcool]

Va pupez



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol

#12
shattrath

shattrath
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 02:04

Sint pina luni in Romania,Slava Domnului ca nu trebuie sa stau mult pe aici ca as intra in depresii.Luni plec inapoi si din ianuarie(sper ca 2008) ma mut cu jobul in Canada.Se vrea o promovare dar o sa vad eu ce o sa fie.
Sabina,sper ca VW-urile astea din Romania nu sint facute in China,nu de alta dar daca da,iti sugerez alt model.Ai sint ieftine,mult mai ieftine decit in EU dar si mult mai proaste.Spre exemplu un BMW seria 7 ,facut in china,costa in jur de $65.000 in conditiile in care in Germany costa in jur de 100.000 Euro,dar si diferentele de fiabilitate sint la fel de mari.
Va pupex[pup]

#13
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 04:01

nseara

mihaela, scuze pt "vorbaria" lui aca, dezactivai io messengeru da' a invatat sa-l deschida.[bang]



lilutza, luasi cadourile?



hai bre ca mai citii si io una alta p'aci si i'auza ce aflai: cica o consipiratie mondiala suedezo-bubulica, ar modifica toate statisticile, ca sa fie suedejii mereu pe primul loc? bine ca o aflai si p'asta, asa cevaaaa[alcool]

aveam io neste banuieli in ceea ce priveste speranta de viata a suedejilor, ca folosesc ei metode necurate ca sa fie printre primii, io zic asa: fie frigul ii conserva fie suedejii sunt extraterestrii care se repara singuri ca sa traiasca in medie pana pe la 80 de ani... asa fara doctori si fara spitale [alcool]



Hai ca ma duc sa ma culc, aflai destule pe ziua de azi, bine ca demascaram si conspiratia asta fratilor, doamne ajuta [popa]









#14
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 12:11

haha dorulets, da' in excesu' lor de zel, suedejii astia au uitat sa se opreasca...si uite cum ajunse boborul lor cel mai stresat de pe Terra...[:D]. Nu-i asa ca-i funny?

Mey, omu' meu are pacienti tineri de 65-70 de ani, cei batrani sunt peste 85...unde in Ro cei batrani erau la 65-70. Noa da' iar m'apuca ccc comparatia cu romanika cand de fapt ii ceva ca Irak si Somalia...



ps1. nu-s vorbele mele, is preluate de la o concetateana hihihi...

ps2. voi ce cititi pe aici nu ma luati in seama, o sa-mi treaca [:D].



Mihaela si familia mea



Hobby

#15
mara03

mara03

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 849 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 13:51

[papica][pahar][papica][pahar]



ia luati si serviti, ca azi sunt sfanta.



revin...



***

***majestate***





#16
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 13:55

[s] mara!!!! Sa traiesti fericita inca 100 de ani alaturi de familia ta frumoasa!!!! Numai bine si petrecere faina!

[pup]



scuze pentru uitucenie [bang]



Mihaela si familia mea



Hobby

#17
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 14:10

mara, La Multi Ani!!! [flo] Azi e noaptea cu vrajile??? :-))

Ma rezolvai ieri de jumate din cadouri...mai avem jumate si, ca in fiecare an, cel mai greu e sa cumperi ceva pentru tata socru :-))

Va pup, ma duc sa mai lipesc niste tranzistori [alcool]



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol

#18
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 19:31

Aseaaaaa, hai za va mai zic despre noi:

Io-s tare fericita ca am primit hartiile de la Komvux si din 15 ianuarie incep lectiile de suedeza. Moama, citii si eu cateva capitole din vechile discutii scandinave [cool] si erau acolo cateva scandinave care atunci incepeau limba-suedeza sau daneza-si ma crucesc la ce ma asteapta...desi in "adancul" sufletului, abia astept[:D]. Lil' erai si tu pe acolo [8D].

Pe aici e plin de luminite, balcoane impodobite iar in seara asta suntem invitati aici in "cartier" sa "ridicam" bradul si sa bem un glögg cald [:D]. Duminica e prima zi de Advent si pe aici e sarbatoare mare vad...

Azi merg si eu sa ma aprovizionez cu podoabe de Craciun, sper sa gasesc cam tot ce mi-am propus.

Diana a ajuns cu suedeza la nivel de conversatie, are prietene cu care vorbeste numai in suedeza si e tare multumita. Din ianuarie va veni la clasa a 5-a aici la scoala de langa noi si eu voi sta mai linistita ca doar va trece drumul, nu va mai merge in fiecare zi dus-intors cu autobusul.

Silvia merge cu placere la camin, are deja prietene, iar acum are si o cucerire printre baietei, unul care pana deunazi a shicanat-o(tras palmutze, inghionteli si gadileli [:D]), acum e prietenul ei si se inteleg foarte bine. Azi cand am ajuns la camin se alergau prin grupa si Silvia care era in fata, striga dupa el:"kom Theo, kom!" [:D]

Acasa sa uita in nestire la filme de desene animate, e bucuroasa cand vine we, ca sta acasa cu mine [:D]. A devenit dependenta de mine de cand eu sunt si dimineata si dupamasa cu ea, dar asta e...in SM il avea pe tati mai mult...A inceput si cu niste mofturi si miorlaieli de nu mai stiu cateodata cum sa abordez problema, incerc sa ma intorc in timp, pe cand era Diana de aceeasi varsta si mi-e cam greu, cred ca trebuie sa iau niste lecitina, ca la memoria mea neexersata de 3 luni, ce sa mai astept?[:D][bang] Asa ca incerc sa o iau incet-ca suedejii [^] si sa treaca "adolescenta" asta a ei...



lil' spor in continuare la cumparaturi si la lipit. Da' sa ne arati si noua opera, da?



dorulets, nu-i vorba de scuze, mie mi-a placut sa aflu noutati de la Aca [:D]. Lasa fata sa "chie" daca asta ii place! [:D]



Mai viu, da' peste we is ocupata...maine mergem iar la "muncit" alaturi de copii, sa terminam coronite, turte dulci, mustar si alea-alea...iar duminica mergem sa le cumparam [:D]. Pe bune ca vreau sa cumpar o coronita lucrata de mine, sa o agatz cu mandrie pe usa [:D].



Un we insorit va doresc, la noi e innorat, nu ploua...dar nici sperante de soare nu-s![ups]



Mihaela si familia mea



Hobby

#19
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 01 decembrie 2007 - 13:47

quote:
Originally posted by mihaela_s

Io-s tare fericita ca am primit hartiile de la Komvux si din 15 ianuarie incep lectiile de suedeza. Moama, citii si eu cateva capitole din vechile discutii scandinave [cool] si erau acolo cateva scandinave care atunci incepeau limba-suedeza sau daneza-si ma crucesc la ce ma asteapta...desi in "adancul" sufletului, abia astept[:D]. Lil' erai si tu pe acolo [8D].






Succes!! [cool] Cit e de-atunci?? 3 ani???...si iote-acu' invat codu' rutier in daneza... hahaha.

Io azi tre' sa termin un raport si am un chef....de' vedeti cu ce m-am apucat!! :-)

Va pup si un weekend frumos (aci e vint...brrr)



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol

#20
speed

speed

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.334 mesaje

Postat 01 decembrie 2007 - 18:16

mihaela,succes la invatat suedeza :) eu nu cred ca as mai fi capabila sa invat vreo limba straina la virsta asta...desi daca ar fi musai,musai...
doruletz,aici apare in ziare,in preajma Craciunului, top 10 la jucarii...da cum am mai zis,eu incerc sa o ghidez pe micuta in cealalta directie )) ca stiu ca n-am nici o sansa sa gasesc jucariile respective. anul trecut tin minte ca nu se gasea nicaieri nintendo ds de exemplu,anul asta s-a terminat stocul de nintendo wii si lumea face crima pentru asta :)))) fiecare cu ce-l doare...))
mara, cu intirziere "la multi multi ani" si din partea mea..
lilanda, si aici a dat furtuna...(( si ce furtuna!

pentru descretirea fruntilor incretite de "christmas rush" si pentru delectarea urechilor cu accentul de dublin va dedic cea mai recenta lucratura a micutei becky:


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -