Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (9)


224 raspunsuri la acest subiect

#181
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 25 ianuarie 2008 - 16:50

iaca 4,3,2 a fost nominalizat lacesar



mie imi place grozav tommy lee jones - dar nu m-as uita la un film prost numai pt. el - bine ca mi-ai spus [:D]







@

#182
mara03

mara03

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 849 mesaje

Postat 26 ianuarie 2008 - 17:47

buna ziua, buna ziua!



demult n-am mai vizitat poienita si uite ca la fel ati facut si voi. slaba miscare pe-aici...



noi am inceput anul cu ceva schimbari; l-am dus pe tudor la alta gradinita pentru ca la cea veche nu mai era chip de mers. asa ca mergem la o gradi nou-nouta, unde sunt copii putini si tudor pare mult mai relaxat. prin urmare si noi mai relaxati.



mi-am pierdut antrenamentul, nu mai stiu ce sa scriu, cu ce sa incep si unde sa termin...am sters zeci de variante pana acum asa ca ma rezum la a va spune ca noi ne delectam cu patinajul artistic si va indemn si pe voi sa va uitati, macar la gala de maine.



si pentru ca m-a apucat nostalgia dansului pe gheata uitati ce-am gasit azi: uimitor pentru vremurile alea. si inca ceva, cu final neasteptat ;-))). retraiesc fiecare moment de-atunci...



si o muzica pentru nostalgici...



pup! revin...



***

***majestate***





#183
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 28 ianuarie 2008 - 16:42

[biz][biz]...bazai si eu putintel pe aici...



mara, mersi de pont, aseara m-am uitat si eu la Gala laureatilor...tare frumos...

Succes lui Tudor la noua gradi, trimitem un pupic sa se adapteze repede.



lil', citind postarea ta, pe Ovi l-a apucat sa vada si el filmul multinominalizat si a fost profund dezamagit...eu inca nu l-am vazut. Nici nu mi-e pofta insa...

Ai citit cartea lui Lessing de la Polirom? Eu o am deja dar inca nu m-am apucat, sunt curioasa sa aud intai pareri. Ma tooooot chinui sa termin Bullet Park, sper ca azi sa o dau gata si apoi vad ce mai iau la rand. Am cateva carti pe care cu toata bunavointa, imi trebuie o stare aparte ca sa le citesc...le-am inceput si una-Cartea iluziilor e buna cand psihicul e undeva suuuuus de tot, iar Manechinele e mult prea descriptiva pentru gustul meu. Manechinele stiu ca ai citit-o, ai parcurs-o usor?

Ce filme ai in "plan" pentru saptamana de relash?



Dorulets pe unde umbli???



Sabina, ce mai face bb Gheo?



speed, cum mai e prin Irlanda? Ceva noutati?



O saptamana plina de lucruri frumoase sa aveti! Si spor!





vorbe de copil...



Hobby





#184
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 29 ianuarie 2008 - 21:19

Buna!

Si eu m-am desfatat privind serile la patinaj artistic plus Gala!

[il]

#185
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 30 ianuarie 2008 - 00:15

Bonsoir, bonsoir, putin la biziit si io:-)

Noi ne-am desfatat pe-acilea mai mult cu handbalul, ala masculin-of course, ca iesira danezii campioni europeni (meciul cu Germania a fost de infarct, asa ceva!![alcool]) Oricum, ce-am vazut io a fost insignifiant, niste reprize vazute acolo, de pe banda de alergat sau de pe bicicleta eliptica (de la sala); ca noi acas' deschidem TV-ul rar, la stiri sau la anumite filme, lunea si miercurea [:D]

mara, fratii Duchesnay au fost un fenomen...insa inaintea lor au fost Torvill si Dean, pe care ii consider un fel de Nadie Comaneci a probei de dans :-)) Duchesnay fura doar epigonii...dupa parerea mea!!



Miha, n-am citit "Coborirea in infern" a lui Lessing, dar pare sa fie in genul "The Cleft" care mie mi-a placut!! Cit despre "Manechinele", am citit-o usor (si cu foame, as zice), insa ma atrenasem toata vara cu "Orbitorul" lui Cartarescu. Io acum is ocupata cu "Pale Fire" de Nabokov, o carte complicata..mai ceva ca un proiect :-)) Cu alte cuvinte, ma minca pe undeva...da' nici n-o las pina n-o termin [^]

Va pupez.

ps...doru umbla prin zapada...pina miine. Am spus-o [:D]



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol

#186
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 30 ianuarie 2008 - 01:33

Hello, hello!

ia sa apuc eu sa mai scriu cate ceva pana nu plec iara la busteni:)

Am stat pana in 14 ianuarie acolo, din cauza zapezilor si cetii din capitala.

La munte era o vreme de vis, soare, cald, frumos.



O sa mai sui pozici, da e ca, greu cu facutul lor....dat fiind faptul ca ies afara cu bb atarnat in wrap, ca la munte cu carutu mai greu.



Drept pt care bebeloi meu a gasit de cuviinta sa creasca iar ca nebunu, a depasit binisor 7 kile (nascut la 2.9, tineti seama[:D],si numa cu tzitzi de la mama lui)

Cand ne-am intors, ne-am distrat cu spalat mormane de rufe, cu vaccin si cu ditai viroza pe capul Sofiei...si nici io nu ma simt prea bine :-))



si eu am privit patinaju, bineinteles, ca sunt fun, spre disperarea sotului care gaseste deosebit de plicticos tot ce nu-i stiri si evenimente live[:D]



sunt in urma rau cu evenimentele....asa inavctiva pe plan social n-am fost niciodata, drept pt care ieri am decis sa ma duc la un recital, si-am avut noroc de bb care a dormit aproape tot timpul cat am fost plecata.



Sofia e in verva ca de obicei...eu ma plangea, ca-s balena si n-am nimica de imbracat...la care ea: mama....de cate ori sa-ti spun...nu conteaza frumusetea, trebuie doar sa fii buna!





pup gasca, la romanika urmeaza vacanta intre semestre, asa ca noi plecam sa ne mai aerisim nitel, ca a trecut cam mult de la ultima iesire la munte[:D]





______________



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

______________



Sabina, [hippi] Sofia Galagia si [yum] bb Gheo
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.


#187
mara03

mara03

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 849 mesaje

Postat 30 ianuarie 2008 - 12:57

hello hello!



sabina, ce mare si dulce e bebe gheo! si sofia e o dulce, ca de obicei.

poate mai treci pe-aici pana pleci la busteni. va invidiez. as vrea si eu sa-mi mai oxigenez creierul la munte macar un week-end.



lil, si mie mi-au placut torvill si dean dar ei mi s-au parut perfectiuea clasica. francezii mi s-au parut inovatori, deschizatori de drum. pana si acum, la perechea franceza de pe locul doi am recunoscut miscari de-ale lor. dar intr-adevar, tot la dean de intoarcem, ca el le facea coregrafia fratilor.[:D] si am inteles ca a fost (sau mai e) casatorit cu isablle.

oricum, eu iubesc scoala franceza de dans. [il] si acum francezii de pe doi mi s-au parut mai buni decat rusii care au castigat. dar poate sunt eu subiectiva.



mihaela, spor la suedeza! si felicitari lui ovi pentru contract!

[bis]



mai vin! pup!





***

***majestate***





#188
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 06 februarie 2008 - 02:21

buna din busteniul cald si topitor de zapada! spre disperarea donsoarei care ..tananaaaa.... invata sa schizeze! se tine binisor deja...dar n-a,m dus-o pe partie, ci intr-o poienita mai inclinata.



eu vegetez in tihna, nu fac nimic deosebit....



da voi??



______________



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

______________



Sabina, [hippi] Sofia Galagia si [yum] bb Gheo
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.


#189
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 16:13

Hej, hej!



Io imi invart neuronii aia putini care ii mai am cu limba incalcita si cu cat incerc sa retin mai mult, cu atat retin mai putin [bang]. Oare reciproca o fi adevarata? [:D] Am trecut saptamana asta prin 2 testari...o dictare la care am primit impresionantul calificativ de "strålande", hehe cica stralucitor, insa la testul de azi care se baza mai mult pe memorarea cuvintelor am mai dat-o si in bara [bang]. Sa ma consolez ca-i primul test? [hot]



Noa bine, in rest umblam dupa case, si prin case [:D], musai sa ne mutam de aici pana in mai si ne-a cam ajuns timpul din urma. [bicla]



Nu mai am timp de nimic, putin net din cand in cand si putin TV, cateva randuri din cate o carte citita seara inainte de culcare si muuuulta suedeza ce trebe s-o bag la capatana.



Sabina, mai sunteti la Busteni? Felicitari pentru Sofia, alunecare usoara!



Lil' cum mai sta cu sofatul? Un examen, ceva? Sau ai trecut si acum esti soferita cu acte in regula?



Mara, cand va reapucati de casuta?



Zau daca mai stiu pe cine ce sa intreb, in pustietatea asta mi-e sa nu-mi aud ecoul [ups]...mai treceti la sters praful macar! [hopsieu]





vorbe de copil...



Hobby





#190
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 09 februarie 2008 - 13:49

Bonjurica ...da' prafu' tot nu-l sterg [:D]

Mie-mi merge greu DCu', pin'sa-ncarca, se blocheaza! Am crezut ca-i de la mine; facui curat in computer, da' vaz ca merge tot asa :-)

miha, felicitari pentru karakter!...si la mai multe straluciri! Nu-ti fa probleme ca nu memorizezi cuvintele...eu nici acum nu-mi amintesc anumite cuvinte, desi le-am intilnit de sute, mii de ori!! Ce sa mai zic de locutiunile verbale [bang] Cred insa ca o lectura sustiunuta si apoi eseuri, compuneri, te ajuta!



Cit despre carnetu' de soferi, mi-am mai luat 10 ore in plus (abia le-am terminat pe alea de erau obligatorii; am doar o ora, maxim doua pe saptamina, iar cum au fost vacante...) si acum, ma lupt cu parcarile [:D] Miercuri am avut, insa, 4 ore in poligon, unde-am exersat frinari din viteza cu oprire linga marcaje, cu si fara ABS, evitari de obstacole....si cel mai misto, a fost proba de patinaj (pe gheata, evident) [8D] Acolo n-am reusit sa controlez masina...asa ca am facut doar frumoase piruete!!! :-))



Sabina, aeriseala placuta!! E un delicat bebe Gheo, iar Sofia...e Sofia :-) Si e fain s-o-nveti acu' pe schiuri!! Inteleg, deci ca e si zapada...pe-aci a venit primavara!!!

Va pup [pup]



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -