Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ptr ce vii pe Dc?


59 raspunsuri la acest subiect

#1
alessia105

alessia105

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 625 mesaje

Postat 20 august 2005 - 00:23

Nu stiu altii cum sunt ..dar eu cand deschid pc-ul dau fuguta la [dc] sa vad ce s-a mai postat, ce se mai discuta ...ce mai sunt DEPENDENTA ..DE CE vin ? Vin ptr ca imi place sa am contact cu omamenii, imi place sa impartasesc din experienta mea celor care au nevoie ..sa invat de la voi ce nu stiu sau sa va intreb despre ceea ce ma framanta.Voi toti ati devenit prietenii mei ....
Nu cred ca am postat vreodata ceva neadevarat sau ceva din rautate...daca am facut-o a fost fara intentie si imi cer scuze[iartama]...
Voua ce va place? Cum va dati seama ca autorul unui post este sau nu mincinos? La intrebarea asta nu am gasit raspuns...eu sunt mai naiva din fire si de cele mai multe ori ptr mine toate sunt povesti adevarate[:D]
ce topice va enerveaza ? care va plac? Hai sa vb de spre dependenta de [dc]


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis]

Alessia[vampa], Benny [nl](02.03.05) si Sebi (16.01.98)[bonjovi]



http://community.web...ser/alessia1055

#2
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 20 august 2005 - 00:48

quote:
Initial creeata de alessia105
Nu stiu altii cum sunt ..dar eu cand deschid pc-ul dau fuguta la [dc] sa vad ce s-a mai postat, ce se mai discuta ...ce mai sunt DEPENDENTA ..DE CE vin ? Vin ptr ca imi place sa am contact cu omamenii, imi place sa impartasesc din experienta mea celor care au nevoie ..sa invat de la voi ce nu stiu sau sa va intreb despre ceea ce ma framanta.Voi toti ati devenit prietenii mei ....Nu cred ca am postat vreodata ceva neadevarat sau ceva din rautate...daca am facut-o a fost fara intentie si imi cer scuze[iartama]...Voua ce va place? Cum va dati seama ca autorul unui post este sau nu mincinos? La intrebarea asta nu am gasit raspuns...eu sunt mai naiva din fire si de cele mai multe ori ptr mine toate sunt povesti adevarate[:D]ce topice va enerveaza ? care va plac? Hai sa vb de spre dependenta de [dc]Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis]Alessia[vampa], Benny [nl](02.03.05) si Sebi (16.01.98)[bonjovi]http://community.webshots.com/user/alessia1055
Alessia, nu cred ca are rost sa incepem o discutzie pe tema asta -iar, fiin'ca au mai fost subekte pe tema ce ne place shi ce nu pe DC, shi mai toate s-au sfirsit prost, e normal, daca io postez o kestie, shi tu vii sa-mi spui ca am postat o porcarie, ma faci prost in mod direct, corect? [:D]Despre postari mincinoase sau nu, nu stau sa-mi bat capu prea mult, imi spun parerea, si gata, daca e un fake postu respectiv, ata ete, poate totushi cineva invatza ceva din raspunsuri, cineva care se afla in situatzia pretinsa de impostor. De obicei, mincinoshii de genu asta nu fac purici prea multzi pe aci, se cern singuri.Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia turbo[majoreta]pozne In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

#3
Ramba

Ramba

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 20 august 2005 - 10:10

Eu sunt tot cam ca tine, Alessia. Cand deschid PC-ul intru pe DC sa vad ce mai e nou.
Ce imi place la DC? Faptul ca aflu lucruri noi si interesante. Pot sa cer sfaturi in cazul in care am o problema care nu stiu sa o rezolv. Pot sa impartasesc altora din experienta mea.
Pot sa ma destind in cazul in care sunt incordata. Pot sa aflu cum e viata prin alte tari, etc.
Posturile care mi se par mincinoase le ignor si astfel lucrurile devin mult mai simple.

#4
Ira

Ira

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.622 mesaje

Postat 20 august 2005 - 17:30

DC inseamna acasa-Ro pentru mine. Adicatelea imi vindeca dorul.

Cu DC am nascut, am emigrat, cu ajut. lui am cunoscut o multime de persoane extraordinare. DC nu este virtual, este o comunitate cat se poate de reala.

Comunitatea DC este o mostra de spirit romanesc si in foarte mare parte aici scriu persoane echilibrate, cu familie, copii, asa ca nu ai de ce sa te temi prea tare, foarte putine sunt subiectele sau postarile mincinoase. Timp sa ai[:D].

#5
Fiquelle

Fiquelle

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 20 august 2005 - 17:54

Inainte de a-mi verifica e-mail-urile, intru pe DC[:D]...sa vad ce se mai intampla, ce mai zic mamicile, ce probleme mai au, ce fac fetele din Cta etc...



Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004



POZE SOFIA, DE LA NASTERE PANA IN PREZENT

#6
klumea_blondy

klumea_blondy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 20 august 2005 - 18:13

si eu am devenit dependenta daca pot spune asa de DC
cum deschid calculatorul intru repede sa vad ce se mai intampla pe forum ce mai fac fetele si ce sa mai zic de bebei!
si cand ma gandesc ca totul ainceput cand eram insarcinata si am intrat din pura curiozitate!
si uite pana unde am ajuns!dar imi place la nebunie!dar ce tot bat campii? cert e ca sunt dependenta DC!multumesc ca existi!

gr

#7
m_monique

m_monique

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.906 mesaje

Postat 20 august 2005 - 22:33

si eu am devenit dependenta de acest site.
seara, dupa o zi grea intru pe acest site sa ma relaxez.
la inceput am frecventat forumul despre mirese, ca si eu am fost mireasa la inceputul acestei veri. am aflat multe informatii utile. acum mai intru pe acest forum sa le mai dau sfaturi fetelor care au nevoie de ele.
dar ca o nevasta ce sunt, am inceput sa frecventez si site-ul "Ce gatim azi?".

#8
Anculina

Anculina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 21 august 2005 - 01:02

De cand eram insarcinata aici am citit o gramada de povesti ale unor nasteri, despre doctori, spitale, asistente, spagi, sentimente de proaspata mamica, ce hainute sa iei la spital cu tine pt bb...si am inteles atunci ca am - in acest site - un PRIETEN la care pot apela zi si noapte si pe care pot sa il intreb orice, fara nici o jena, fara nici o restrictie, si daca am o problema, voi primi nu un raspuns / opinie, ci poate cateva zeci...Si asta mi s-a parut extraordinar.Pt ca in viata de zi cu zi te consideri norocos daca ai 1 PRIETEN ADEVARAT pe care poti sa il suni la orice ora si cu care poti bea de necaz precum si de bucurie...iar aici, stand comod, acasa, in fotoliu, ai o multime de prieteni.Indiferent de natura problemei tale sau de ora la care postezi, AICI CINEVA ITI VA RASPUNDE ! Si daca unii o fac intr-o maniera rautacioasa, sau " la misto ", altii sensibil, serios, altii haios, optimist,altii flegmatic...E CU ATAT MAI BINE ! Pe mine intotdeuna m-a captivat si binedispus diversitatea caracterelor umane !
In concluzie, as vrea ( si din cand in cand reusesc ) sa mai accesez si alte site-uri, dar daca aici gasesc informatii si discutii de la politica pana la diete si scaunul copilului...nu mai prea an timp de alte site-uri...Si uite asa sunt membra fidela aici de mai bine de 1 an si voi fi in continuare cat va fi si acest site, pentru ca a devenit PARTE DIN VIATA MEA !

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

#9
adrienne12

adrienne12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 21 august 2005 - 03:49

Mie imi potoleste dorul de tara si aflu tot felul de infromatii utile.

cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

#10
anella

anella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 21 august 2005 - 14:08

Mie DC imi potoleste partial dorinta de comunicare,dorinta de a afla,de a impartasi.Eu am descoperit DC dupa ce am nascut si a fost o adevarata sursa de sfaturi bune.
In ce priveste postarile mincinoase,sincera sa fiu,nici nu mi-am pus problema vreodata ca ar fi mincinoase.Nu fac pe detectivul incercand sa aflu ce-a mai scris o anumita persoana pt a face conexiuni care sa ma duca la concluzia ca a mintit sau nu.Fiecare scrie ce doreste,cand simte nevoia si nu-i treaba mea daca unii se simt bine in posturi iluzorii.
DC e un site complex si de bun simt.Imi place foarte mult si atitudinea moderatorilor care opresc cu delicatete orice incercare de discriminare de orice fel(de ex. se sugera la un moment dat de catre un utilizator interzicerea accesului celor care scriu incorect,ceea ce mi s-a parut snobism si rautate,iar moderatorii au luat imediat atitudine subliniind ca acesta este un site unde orice om isi poate spune parerea atata timp cat e in limita bunului simt)
Acestea sunt cele mai importante aspecte care-mi plac la DC.
Va pup si va doresc multa sanatate.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -