Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din casatorii anterioare


27 raspunsuri la acest subiect

#21
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 03 mai 2007 - 19:17

S-a mai pus intrebarea cum de in 10 ani de zile tatal nu a avut nici o relatie cu fata - parca n-am vazut raspunsul.

Emaeli, mi-e greu sa cred ca exista o femeie pe lumea asta care sa-si doreasca sa se impace cu tatal copilului ei dupa 10 ani, timp in care acesta le-a ignorat pe amandoua (daca despre asta este vorba. Sigur, daca mama i-a interzis contactul cu fata lucrurile se schimba)

Probabil ca singurul lucru pe care-l doreste mama acum este sa-i implineasca o dorinta copilului. Ma indoiesc ca ea mai are vreun dram de respect pentru asa-zisul tata, ce sa mai discutam de sentimente.


Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004

#22
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 03 mai 2007 - 21:14

Mie nu i se pare atat de absurd sa se "impace" 2 fosti iubiti.
Si spun asta pt. ca sotul unei prietene de-a mamei mele si-a parasit sotia dupa vreo 18 ani de casatorie pt. prima lui dragoste.
Si sotia arata bine de pici in fund , nu erau batrani(in jur de 40 de ani ).....

Oricum , nu cred ca ar trebui sa te opui relatiei tata-fiica.
Si ai mei sunt despartiti , tata recasatorit , mama se cunostea cu mama vitrega dar au acceptat situatia pt. ca eram eu la mijloc si pt. ca asa e normal. In consecinta cand sotia tatalui meu a venit in Romania a stat la noi in casa , cand a venit el a stat la noi in casa, samd.
Sunteti oameni civilizati si daca nu s-au vazut 10 ani (mi se pare o tampenie sa-ti abandonezi copilul) , macar sa se vada acum .

http://pg.photos.yah...devil/my_photos

#23
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 04 mai 2007 - 14:16

quote:
Originally posted by XIO

Mie nu i se pare atat de absurd sa se "impace" 2 fosti iubiti.
Si spun asta pt. ca sotul unei prietene de-a mamei mele si-a parasit sotia dupa vreo 18 ani de casatorie pt. prima lui dragoste.
Si sotia arata bine de pici in fund , nu erau batrani(in jur de 40 de ani ).....

http://pg.photos.yah...devil/my_photos



Da, Xio, pai probabil cu prima lui dragoste nu fusese insurat, ceea ce schimba cu totul datele problemei [:D]

Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004

#24
emaeli26

emaeli26
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 mai 2007 - 23:16

Va multumesc la toti pentru toate sfaturile. Sincer acum m-am mai linistit,sotul meu a hotarat ca in vara asta sa mergem sa o vada pe fata si am fost de acord, ca asta sa fie primul pas. Dupa care mai vedem cum v-a decurge vizitele ei la noi. Nu am mai discutat cu sotul meu nu vreau sa insist pe acest subiect foarte mult decat cand e cazul. Am vazut ca il condamnati pe el ca nu si-a vazut copilul atata timp, si pe buna dreptate, de multe ori i-am zis acelasi lucru, dar a zis ca stie el ce face, si ca asa e mai bine. Nu am avut ce sa-i mai spun, era om in toata firea si nu il puteam eu forta. Acum regreta mult decizia, pentru ca isi da seama cate a pierdut din viata ei. S-au vazut pe internet, mai vorbesc din cand in cand, si asta e bine pentru fiecare, incep putin cate putin sa se cunoasca. Niciodata nu m-am gandit sa ma pun intre ei, n-as putea sa-i fac asta copilului. Chiar i-am zis sotului meu ca eu daca as fi fost in locul fetei nici nu l-as fi cautat, dupa mine nici un motiv nu trebuia sa-l desparta de fata. Eu si fosta ne-am vazut, cam la inceputul relatiei mele cu sotul meu, erau deja despartiti, si atunci m-a privit ca si cum eram o piedica intre ei. Nu eu am fost motivul despartirii lor,poate inca spera la o impacare, cu toate ca o perioada au ramas impreuna de dragul copilului, dar tot nu a mers relatia lor, si cred ca de asta mi-e teama cel mai tare ca fata (acum de 13 ani) sa nu creada ca din cauza mea nu s-au putut reimpaca. Restul astept sa vad dupa intalnirea fata in fata. Tot ce ati scris mi-a fost de folos. Va pup pe toti si am sa va tin la curent cu ce o sa se mai intample, si sper sa fiti din nou alaturi de mine cu sfaturi.

#25
DenyAnd

DenyAnd

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.545 mesaje

Postat 18 aprilie 2012 - 19:42

Emaeli26, cum merg lucrurile intre tine si fiica vitrega?
[:I]

__________________________________________________________________

Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

#26
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 aprilie 2012 - 23:26

Stau si ma intreb cu ce scop ai scos subiectul asta la suprafatza,dupa 5 ani[:D],iar autoarea lui a avut o singura interventzie![:D]



Dana



handarbeit

#27
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 19 aprilie 2012 - 01:34

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Stau si ma intreb cu ce scop ai scos subiectul asta la suprafatza,dupa 5 ani[:D],iar autoarea lui a avut o singura interventzie![:D]Danahandarbeit
N-o fi fost transmisie pe AcasaTv, CanalTv sau Otv si s-or fi plictisit oamenii.----------------------------------------------mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -