Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pana cand moartea ne va desparti?


116 raspunsuri la acest subiect

#11
zepellina

zepellina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 11 decembrie 2007 - 10:53

quote:
Originally posted by Rufus
Prima oara am stat casatorit 12 ani. Mai mult de 7 ani, cat spun unii ca-i crucial. Nu stiu de ce, insa am stiut, cam dupa primul an, ca nu voi imbatrani langa acea femeie. E drept, a durat cam mult pana sa concretizez gandul meu, insa am incercat multa vreme sa cred ca ma insel.Acum imi doresc din tot sufletul ca eu si Tora sa fim de nedespartit. Asta cere multa atentie din partea amandoura. Si nu avem garantii ca dorintele noastre vor invinge.Dar de-asta e frumoasa viata. Un pic de suspans nu strica...poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto] 2006[foto]2007[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Eu cred ca asa va fi pt ca va doriti amandoi. Ma bucur pentru voi...si dati speranta si celorlalti [flo]Daca fiecare isi doreste din suflet acest lucru, fiecare vrea o familie adevarata, va fi."Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea."zepellina

#12
Oliv75

Oliv75

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 274 mesaje

Postat 18 decembrie 2007 - 12:43

Ne-am casatorit cand aveam 21 ani si au mai trecut 11 de atunci. Ehe, eram atat de tineri incat la cununia civila cand ofiterul starii civile i-a spus sotului "felicita sotia" (adica sa ma pupe), el s-a intors spre mine si a bolborosit "felicitari"[:D]. Emotii mari, public ingaduitor[:D]. Am facut 2 copii intre timp, eu am ramas volubila, el inginer[:)]


#13
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 19 decembrie 2007 - 15:24

Noi suntem casatoriti de 8 ani si avem un copil de trei. De trecut prin bune si rele nu mai zic ca daca nici noi nu am avut...
Daca te iubesti unul pe altul nu exista motiv intemeiat sa nu fie asa pana la final. Increderaea, dragiostea si putina atentie la dorintele celui de langa tine fac relatia sa dureze. Plafonarea, plictiseala si altele nu aduc decat moarte sigura pentru viata de cuplu.

#14
copilutzu

copilutzu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 544 mesaje

Postat 20 decembrie 2007 - 17:11

Hmmm ... stiti ...?? Chiar ma gandeam ( in noptile mele albe...)

Suntem impreuna de 18 ani. Ce repede zboara timpul....

Si sincer va spun ... ne dorim sa murim amandoi in acelasi timp.Nu vrem sa ne desparta moartea.. Brrrr ..mi-e groaza ...

Oare suntem egoisti??

Asa gandim acum. Poate daca invata "barzutza" adresa noastra pana la urma si vine si pe la noi (off de cand ii scriu..)sa ne mai maturizam..[:D]

Daca nu avem inca copilutzi (problema care pe mine ma deprima / el incearca sa ma consoleze...) Ne consideram unul copilutzul celuilalt... El este siigur "baiatul " meu [:D] si invers.

Va doresc din tooot sufletul "sa va iubiti !!!"



PERLUTZA sufletzelul meu!




Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi [:D]

#15
angelinajoli

angelinajoli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 26 decembrie 2007 - 15:09

Eu cunosc un cuplu care s-a despartit dupa 17 ani,pt ca el si-a gasit sufletul pereche.Deci care este totusi realitatea?Cine trece de 7ani,merge si mai departe?Se pare ca cazurile difera!

hey!

#16
iahim

iahim

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 27 decembrie 2007 - 20:46

Frumos articolul,spune multe adevaruri.Cred ca fiecare relatie are o temelie.Pe care construiesti si ridici in fiecare zi o casa trainica.
Avem 10 ani de casnicie,primii 2 ani au fost decisivi...Am trecut prin momente grele,dar am supravietuit.Destinul?...Destinul ni-l facem noi...


#17
TOMALAVINIA

TOMALAVINIA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 31 decembrie 2007 - 13:40

Interesant articolul respectiv.........Si adevarat...
Si eu sunt casatorita cu un om buuun, tandru si iubitor, dar citeodata imi vine sa-mi iau campii.....si de vina e faptul ca am fost singura la parintzi...[bang]Si suntem impreuna de 7 ani, dintre care 5 casatoriti:))
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si putere sa mergeti mai departe.Si multa iubire!

Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)

#18
new_ioana

new_ioana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 04 ianuarie 2008 - 16:16

interesant..
fiecare persoana.. o alta poveste..
viata ne rezerva surprize la care nici nu gandim.. si poate de aici vine si farmecul, nu?

noi ( eu si el) avem acum 28 ani.. si ne stim de la 14! deci.. jumatate de viata!!! mi se pare muuult.. f muuult.. desi.. sper totusi sa fie abia inceputul
suntem casatoriti de trei ani; nu a fost usor.. in primii doi am avut multe momente grele si tensionate ( ambitii, orgolii, diferente de opinie majore, acomodare dificila).. insa.. se pare ca Dumnezeu ne vrea inca impreuna.
cred ca fiecare dintre noi a vrut macar uneroi sa renunte, dar intr-un final nu a facut-o! si sper din tot sufltul meu sa fi fost decizia potrivita pentru ficare in parte si mai ales pentru noi impreuna.
mai ales ca acum, viata ne-a oferit inca o surpriza: o sa avem un bebe anul acesta.. :)

concluzii? ma feresc sa trag.. astept cu intres restul vietii mele.. ;)

#19
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 12 ianuarie 2008 - 00:32

Noi suntem casatoriti de 10 ani si ne cunoastem de 14.
Primii 8 ani au fost dragutzi, adica linistiti ... cand au aparut copii totul s-a schimbat - initial in rau, apoi usor usor ne-am linistit. Nu m-am certat niciodata cu sotul meu atat de mult si atat de dur pana sa avem copii - a trebuit pur si simplu sa regandim relaia noastra de cuplu, de la facut sex (cand e loc) si pana la a re-imparti treburile in casa, dublate de data asta.
Acum e bine, nu perfect, dar suntem in echilibru .

#20
codrutza4

codrutza4

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 07 februarie 2008 - 01:36

cred ca nu exista o "reteta" minune pentru a ramane impreuna for ever. aici intra in discutie mai multe - educatie, familie, anturaj, aspiratii, dorinte, evolutie de-a lungul timpului, dorinta dar si puterea de a sta langa o singura persoana, gradul de stabilitate, SI nu in ultimul rand CUM se pliaza toate acestea pe cele ale partenerului.
cred ca nimeni nu are cum a stie ca va fi for ever CI doar sa spere.[hot]



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -