Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

N-AM CURAJ SA CONDUC (7)


306 raspunsuri la acest subiect

#41
tora97

tora97

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 07 mai 2007 - 13:12

BEYYYYY, sint la sv si, ia ghiciti cine este jos, in parcareeeee???!!! Ei da, mi am luat inima n dinti si am venit cu masina... oi vedea eu la intoarcere cum va fi, ca la venire a fost binisor!



..si vorba lui marci.. intr adevar vorbesc singura in masina, adicatelea imi spun ce am de facut, imi repet sa mi tin banda, iar uneori chiar ma cert ca nu am facut aia ori ailalta cum trebuie!



da sint hotarita sa vin in fc zi, desi aveam dimineata nisteeee emotiiiii.. am lasat si poarta deschisa si mi tremurau minileeee...



da cind mai citesc de unele foste incepatoare tematoare si care acum sint schumiharitze declarate, parca prind si eu curaj!



poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto] 2006[foto]2007[foto]

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

#42
DOR

DOR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 07 mai 2007 - 14:01

Bravo, Tora!
Esti cea mai tare dintre incepatori!
Trage acum, cand nu s-a uscat bine cerneala pe permis, in curand vei scapa de emotii. Daca ramai la stadiul de sofer de duminica, prelungesti la nesfarsit emotiile.
Eu am ajuns vrand-nevrand la serv cu masina. Adica mai degraba ...nevrand...cel mic a refuzat categoric sa mergem al gradinita...suntem la inceput...cazus e si sifonierul pe mine, doar eram la prima intalnire cu educatoarea , voiam sa fac impresie. Intr-o doara imi pusesem actele masinii in poseta si a 2-a cheie in buzunar (pt ca a mutat-o de dim sotul intr-o pozitie favorabila...aseara am valorificat ce-am putut in parcare).
Asa ca ...nereusind sa conving copilul, m-am intors in parcare, am urcat in masina si ...fuga la serv).
Iata-ma-s! Si mi-am fos tsoferita si aseara, cale de 30 de km, intr-un orasel vecin, la nasii copiilor , sotul a baut bere, iar io mi-am adjudecat volanul.[sofer]

#43
allisi

allisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 07 mai 2007 - 23:53

bravo tora .va da-ti seama fetelor ca eu inca nu am plecat niciodata singura cu masina?ma pot declara sofer de dumineca si alaturi de sotul meu care mereu are ceva de comentat[bang],oare numai singura o sa-mi dau greta?bravo curajoaselor[flo]

Lidia

#44
iepumic

iepumic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.843 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 10:57



Bravo, tora, DOR, asa va vreau! Se pare ca este o atmosfera generala favorabila soferitelor incepatoare!!





Iepumic [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

Ajutati-l pe Alex!!!



All's Well That Ends Well.

#45
tora97

tora97

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 11:06

si io te si a 2 a zi... am supravietuit si drumului de ieri

A fost o parte amuzanta cind dorind sa ma bag pe banda din stinga... dau semnal, cred ca aveam spatiu, insa cum eu inca nu apreciz bine distantele (nu o fac niciin viata de zi cu zi) mi se pare ca nu am loc asa ca revin la locul meu... la urmatoarea inters aceeasi masina care mi facuse loc prima data, imi lasa iar spatiu.. de data asta cit pt un camion!!!! I am dat cu saru mina din belsug. Dragut din partea lui/ei.

Una peste alta colegii de trafic imi dau impresia ca sint de treaba.. eh, am mai primit si claxoane (nu stiu sigur daca mi erau adresate, dar le am auzit) dar nu m au deranjat! Ca deh, mai sint si unii care uita cum este sa fii pufan!



pupici si sar na pt incurajari



poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto] 2006[foto]2007[foto]

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

#46
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 09 mai 2007 - 02:38

Bravo fetele, in curand nu va mai fi nimeni pe aici ca devenim toate experte [8D].

Eu prefer sa conduc singura, fara nimeni in dreapta. Asa mi-a placut de la inceput ca asa nu ma bombane nimeni ca am luat o groapa sau o denivelare mai cu viteza.

Eu inca nu am exersat parcare laterala intre doua masini, nu a fost cazul niciodata.

Anca si pe aici puf la greu, noroc ca a plouat azi.



Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Filmulete Ana

#47
iliuta

iliuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 09 mai 2007 - 18:29

O sa fiu eu sigur.........ca n-am mai facut nimic....Acum stau cu speranta ca in august voi merge in Romania si voi lua masina singura de la Suceava la soacra mea la tara, iar acolo sa ma duc prin zone fara trafic deloc si s-o "manevrez" fara sa se tipe nimeni la mine.....[bang][bang]

"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

#48
mirela10

mirela10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 287 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 01:12

ILIUT,fii linistita ca nu ai sa ramai singura...nici eu nu am inca curaj si astept plecarea din octombrie in tara sa conduc si eu pe autostrazile mai necirculate...sper sa am curaj[bang]

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza si dani(21.12.2005)

#49
tora97

tora97

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 10:03

si a 4 a zi. am mai prins ceva curaj.. deja ma bag, am curajul sa mi parasesc banda, in mers si la stop, ba ii mai si boscorodesc pe cei ce mi incurca drumul. emotii sint, muuuulteeee si diverse incepind din momentul in care imi iau geanta si cheia masinii.

nu indraznesc sa fac alte drumuri decit cel asa-serviciu din motive de... parcare deocamdata ma straduiesc pe aici, pe la mine la sv (ca la ora la care ajung parcarea i goala) sa exersez parcarea, insa nu i destul Probabil ca va trebui alt moment in care sa mi iau inima n coltzi si sa ma aventurez pe alte drumuri, unde sa incurc traficul atunci cind vreau sa parchez



pupicei si mult curaj!



poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto] 2006[foto]2007[foto]

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

#50
iepumic

iepumic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.843 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 11:30



Neata! si eu am fost mai curajoasa azi in sensul ca nu am avut timp sa fiu gata la 8 fara 20 si totusi am plecat la 8 si 10 cu masina, ceea ce nu am mai facut pana acum.

tora, probleme cu parcarea am si eu, chiar in dimineata asta am avut, eu cred ca este si putin vina masinii pt. ca are o directia ciudata, mi se blocheaza volanul cand trag maxim stanga sau dreapta de el (asta o zice si sotul si a zis-o si tatal meu care amandoi au condus masina asta mai mult ca mine) si o raza de virare prea mare.

Oti, sunt gropi si in Norvegia??? [:)]





Iepumic [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

Ajutati-l pe Alex!!!



All's Well That Ends Well.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -