Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cele mai bune comedii romantice


50 raspunsuri la acest subiect

#21
energy

energy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 19 august 2005 - 18:31

"Meet the Parents" si mai recent "Meet the Fokers." [cool] De mica am fost silita sa-mi intrerup educatia ca sa merg la scoala.

#22
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 19 august 2005 - 19:22

quote:
Originally posted by conchita
aaa, comediile romantice is printre genurile de film preferate! as vrea sa vad IQ cap-coada si vi-l recomand si voua neaparat (am prins doar inceputul) cu Meg Ryan, Tim Robbins si Walter Matthau - o poveste trasnita despre Einstein care incearca sa faca pe matchmakeru' intre nepoata-sa si un mecanic auto pasionat de stiinta. de fapt, toate comediile romantice in care a jucat Meg Ryan imi plac si le revad mereu cu aceeasi placere, vezi French kiss pe care l-am vazut de enspe ori, sau Sleepless in Seattle si You've got mail ( ambele cu Tom Hanks) sau When Harry meet Sally (cu zapacila ala de Billy Crystal). mai joaca ea si in Addicted to love cu Matthew Broderick, tot comedie romantica, dar nu l-as revedea a doua oara. Sandra Bullock e o alta actrita de comedii romantice pe care o iubesc, mi-au placut While you were sleeping si Miss Congeniality. Anca, si vezi ca si Julia Roberts are cateva comedii romantice reusite, My best friend's wedding sau Runaway bride, si mai ales preferatul meu I love trouble. mai sunt si filmele vechi! daca iti plac, spune-mi ca am o lista intreaga :-) [flo]
Wow, Conchita, avem aceleasi preferinte !![olala] Meg Ryan si Sandra Bullock sunt favoritele mele la comedii romantice ![il] "Meet the Parents" e super, intr-adevar !! "Meet the Fokers" inca nu l-am vazut. Mie mi-a mai placut si "The Whole Nine Yards" cu Bruce Willis si Matthew Perry [cool][cool]; am auzit c-a aparut si continuarea : The Whole Ten Yards".

#23
Anca Wish

Anca Wish

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.497 mesaje

Postat 19 august 2005 - 19:43

Mai reusit mi s-a parut "Meet the parents" decat "Meet de Fockers"

anca...SIGUR intr-o zi[gravi]
[foto]


#24
Bubbles

Bubbles

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 19 august 2005 - 20:09

Pe langa toate cele pomenite deja [il], imi mai place si "Sweet November" (Keanu Reeves si Charlize Theron). Faza tare este ca eu dau apa la soricei la toate scenele mai triste, pana si la desene animate [:I] Bianca

#25
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 19 august 2005 - 23:20

Si mie mi-a placut My Big fat Greek Wedding, mai ales cand grecii ii dau niste ouzo mamei mirelui si diferentele culturale care apar intre familiile mirilor. Apoi Sweet November, bun dar mie mi se pare cam drama...

In Meet my Parents si Meet the Fockers, rolul lui De Niro mi se pare excelent. [cool]

Cristina

noi si poze mai noi

#26
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 20 august 2005 - 00:36

Mi-am adus aminte "Old School" am ras cu lacrimi, are faze bune...


copii ca ai mei nu are nimeni


#27
mate

mate

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 268 mesaje

Postat 20 august 2005 - 08:34

Mie mi-au placut"nine months","while you were sleeping","liar liar","meet the parents-continuare meet de fockers este bull shit...Bridget Jones este super...La desene animate,Shark Tail... Tot din categoria comedii dar nu romantice mi-a placut "full monty","amanta nevestei mele"... Sa spun si ce nu mi-a placut: how to lose a guy in 10 days,kate and leopold,under the toscan sun(pe astea nu le-am putut vedea pana la sfarsit). Si apropo,Erin Broncovich e comedie romantica????? Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)

#28
zana

zana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 642 mesaje

Postat 20 august 2005 - 18:48

Sa-mi aduc aminte..."Six days & seven nights","Dirty Dancing","Hitch" si mie imi place Sandra Bullock in comedii (Miss Congeniality). Ar mai fi comedie "Duplex" si un film romantic dar nu si comedie "Autumn in NY" zana

#29
adi2003

adi2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.225 mesaje

Postat 20 august 2005 - 19:57

Ati vazut "Burlacul"? E una din cele mai frumoase comedii vizionate de mine pana in prezent.

Simina
album foto1 si album foto2



#30
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 20 august 2005 - 20:18

Nu e la categoria comedii, dar cel mai tare film de dragoste ramane "Pe aripile vantului". "Titanic" nu se compara! Liliana


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -