Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cele mai bune comedii romantice


50 raspunsuri la acest subiect

#11
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 17 august 2005 - 17:48

"Before sunset" si "Before sunrise". Si sint de acord cu toate filmele pe care le-ati spus mai sus. Mentiune speciala pt "Vacanta la Roma"! Aseara am vazut o comedioara simpatica, din pacate nu cred ca a ajuns in afara Frantei, "Les hommes préfèrent les grosses" (Barbatii prefera femeile grase). Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

#12
Alleria

Alleria
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 august 2005 - 21:45

IQ e dragut, intr-adevar. Si eu l-am vazut tot fara inceput... Un film mai nou care mie mi s-a parut foarte bine facut, inteligent si nostim este "10 chestii nu-mi plac la tine"[olala]

#13
mamica dulce

mamica dulce

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 18 august 2005 - 04:24

am vazut recent un film de dragoste ...mi-a placut enorm! e vorba de IF ONLY cu Jennifer Love-Hewitt. Mi-a placut si Sweet November cu Charlize Theron -astea doaua nu prea intra la genul comedie,dar sunt foarte romantice:) # si inca un film..imi scapa numele,cu Richard Gere si J.Lopez,unde ea era profesoara de dans.Ma uit la videoteca si va spun despre ce e vorba. Tot romantic tare e si Message in a bottle. am vazut multe pentru ca e genul meu preferat. mie pretty woman nu mi s-a parut cine stie ce..de fapt l-am vazut prima data anul trecut..normal,auzisem de el de ani de zile,si cand a rulat am stat de curiozitate.Ideea e draguta si poate daca in locul juliei roberts era alta actrita-oricare alta:)mi-ar fi lasat o impresie mult mai placuta. Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005 http://de.pg.photos....lbum?.dir=/8c1c

#14
Jazz

Jazz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 18 august 2005 - 04:47

Sunt un MARE fan al comediilor romantice...[il] Cand sunt down ma uit la "Under the tuscan Sun" sau "Love Actually". Astea doua sunt favoritele mele! ________________________ "Because woman’s work is never done and is underpaid or unpaid or boring or repetitious and we’re the first to get fired and what we look like is more important than what we do and if we get raped it's our fault and if we get beaten we must have provoked it […]for lots and lots of other reasons we are part of the women's liberation movement."-Ms.

#15
Anca Wish

Anca Wish

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.497 mesaje

Postat 18 august 2005 - 10:27

Jazz,Love Actually, l-am vazut pe jumatate. N-am avut rabdare sa ma uit la tot. Nu a reusit sa ma captiveze.

Bruxinha, am vazut Sherek. Super realizat. [cheers]

Irinai, am vazut "Kate si Leopold". Super combinatie: SF, romantic si comedie.



anca...SIGUR intr-o zi[gravi]
[foto]


#16
Alecsia

Alecsia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 18 august 2005 - 10:37

quote:
Originally posted by mamica dulce
am vazut recent un film de dragoste ...mi-a placut enorm! e vorba de IF ONLY cu Jennifer Love-Hewitt. Mi-a placut si Sweet November cu Charlize Theron -astea doaua nu prea intra la genul comedie,dar sunt foarte romantice:) # si inca un film..imi scapa numele,cu Richard Gere si J.Lopez,unde ea era profesoara de dans.Ma uit la videoteca si va spun despre ce e vorba. Tot romantic tare e si Message in a bottle. am vazut multe pentru ca e genul meu preferat. mie pretty woman nu mi s-a parut cine stie ce..de fapt l-am vazut prima data anul trecut..normal,auzisem de el de ani de zile,si cand a rulat am stat de curiozitate.Ideea e draguta si poate daca in locul juliei roberts era alta actrita-oricare alta:)mi-ar fi lasat o impresie mult mai placuta. Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005 http://de.pg.photos....lbum?.dir=/8c1c
"Message in a bottle" nu e comedie romantica, din contra plingi la el. "Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit." Mihaela [floare3]

#17
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 18 august 2005 - 11:07

Cea mai tare comedie romantica va ramane forever filmul RAMBO ! E clar ca este comedie in toate cele n-spe parti, I, II, III..... si ma intreb: or fi ajuns deja la Rambo XXX ? Iar romantismul si iubirea sunt peste tot...... Doamne, cum isi iubste el, Silvestonul cutitasul, cum il mai magaie, cum il mai dragalaseste...... [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] Fetelor, sunteti niste dulci – ma duc repede [testoasa] pe net acum sa-mi descarc niste titluri.... Singur, DARAEL Ratacitor prin Lume http://www.geocities.com/dara2el/ “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

#18
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 18 august 2005 - 17:11

Before sunset si before sunrise..desi nu sunt tocmai comedii..mi-au placut taaare mult. Mi-a mai placut mult, Something Gotta Give, cu JacK Nickolson si Diane Keaton. Sandra Bulock..este dementiala in comedii romantice. ________________________ Nimeni nu moare virgin...viata i-o trage fiecaruia cel putin o data!

#19
adrienne12

adrienne12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 18 august 2005 - 23:49

Mi-a placut la nebunie Something is gotta Give. Comedie romantica contemporana exceptionala. Ah era sa uit, My Big Fat Greek Wedding. Asta e delirious ca sa spun asa, m-am tavalit de ris, pt. ca familia din partea mamei sint greci si parca o vedeam si auzeam pe maica-mea... SI daca tot vorbim de Mia Vardalos, si al doilea film al ei e superb, "Connie and Carla". Tot comedie romantica. Erin Broncovich e bunut dar nu orice comedie romantica in car joaca Julia Roberts imi place. Filmul meu de suflet insa e "Breakfast at Tiffany's". Nu e comedie insa e romantic. Cred ca orice film in care a jucat Audrey Hapburn e extrem de romantic... cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

#20
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 19 august 2005 - 01:35

O comedie care mi-a placut: "Meet the Parents" si mai recent "Meet the Fokers." Curand, am vazut "Must love dogs" - si e bunicel, are cateva poante haioase.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -