Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copiii din 2002 (33)


293 raspunsuri la acest subiect

#291
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 12:47

Am reusit sa descarc pozele de la "marile intreceri Minimax" Uitati-le aici: http://fr.pg.photos....m?.dir=/a20cscd



KarinaFelicitari pentru marele inotator. Si noi incepem pe 18 iunie inotul cu gradinita, desi nu prea stiu cum sa facem caci ii duce la ora 15,00, iar noi suntem la gradinita program scurt pana la 13,00 doar[?][?] Dar ma tot gandesc ce solutii sa gasim.

Sanzi ana Bine ati revenit pe plaiurile natale. Ce faceti? Cum va simtiti? Invatati-i pe toti engleza ca e folositor pe aici pe la noi...[:D] Chiar si pe bunica, cine stie!!??

Anina Bine ati revenit din vacanta. Puneti ceva poze de la Buzias!!?

Elena foarte dulcica puiuta ta! Sa-ti traiasca! Asa mi se face dor sa am bebelusi in casa cand o vad pe Gabnriela!!![:D]

Nicoleta, Karina. Nu stiu ce se intampla cu tusea asta. Si Rares la fel tuseste de 2-3 saptamani. Nu foarte tare, nu foarte des, dar tuseste. Uneori noaptea, alteori mai ales ziua. Luam Prospan, iar seara Ketof, si totusi desi nu are alte simptome, tusea asta nu trece! Ma gandesc ca la noi ar putea fi si pe fond alergic intr-o oarecare masura, caci avem santier in curte si e cam mult praf...

Katty Poate gasiti o gradinita care are program de vara si il duceti pe Andrei acolo pe peerioada vacantei. Stiu ca exista asemenea gradinite, chiar si in randul celor de stat. Noi nu luam vacanta decat in luna august(cand se igienizeaza gradinita), desi Rares tare si-ar dori sa nu mai mearga la gradinita. Are acum o replica pe care o foloseste pentru toate lucrurile care nu-i plac, dar mai ales pentru gradinita " E nashpa!"

Lucia Liviu s-a refacut? este deja mai bine, sper!



Multa sanatate tuturor si succes la serbare celor care vor participa in curand la asemenea evenimente.



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-l pe Emanuel!

________________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#292
HelleneC

HelleneC

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 798 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 12:59

Salut tuturor!

Nico, eu am primit stafeta, sotul s-a pus pe cautat instructorul pe care il vrem, numai ca e cam greu de gasit, dar cum se face iulie am zis ca gata, ma apuc de scoala ca... nu se mai poate! Asa ca e cazul sa preiei si tu stafeta, model ti-am dat[;)]!

Cornelia, super medalie, bine ca nu a vazut-o George ca ii trebuia si lui!

Katty, te inteleg perfect, stiu prin ce am trecut anul trecut, cand sam facut varza concediul ca sa stam cu el, la tara erau ai mei in campanie agricola si nu prea au reusit. Anul asta va sta cu mine, desi este o gradi particulara deschisa la noi, poate il duc acolo macar 1 luna. Spor la gasit solutii!

Cristina22, George nu cred ca vrea biberon, vad ca nu zice nimic, ma ajuta in schimb cu ce ii cer. Insa m-a intrebat azi de ce nu ii mai dau lapte de la tzitzi lui Gabi[alcool]!

Karina, saru mana de ideea cu ceaiul de cimbrisor. La noi eu tusesc si ma simt rau, restul vad ca au scapat, insa mi-e teama de Gabi, sa nu ii dau si ei ceva microb!

Am ras dimineata de George, care m-a intrebat de ce nu are Gabi dinti, i-am explicat eu ca e bebe si asa era si el, iar raspunsul lui a venit fulger: "ba nuuuu, ii are rupti!"[alcool]

Va pup, sa aveti o zi buna, aici e racoare si sta sa ploua... poate nu va ploua, as vrea sa mai ies cu micuta!

Numai bine, Elena




Elena - mami de [bebic] Gabriela (12.04.2007) si [hagi] George (6.09.2002)



#293
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 13:21

Dragi mamici, poftiti la cap. 34 ! [:)]





Moderatorii pot sa inchida acest subiect. [asia]







Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -