Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copiii din 2002 (33)


293 raspunsuri la acest subiect

#11
carina

carina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.339 mesaje

Postat 25 aprilie 2007 - 00:58

Am si eu o intrebare: ai vostri copii accepta sa ii corectati? De genul: scrie numerele pe o foaie, dar 3 il face intors. O laud ca e super, o pup si o intreb daca nu ar vrea sa mai facem 3 o data ca asa e intors. Se supara si pleaca, eventual le taie pe toate si spue ca ea nu stie. As putea sa nu ii spun, dar atunci ramane cu o chestie invatata gresit, pe care o tot repeta si care ii poate intra in obisnuinta. Ai vostri cum fac?

Legat de dimensiuni, Carina cred ca a fost mereu mai firava - 101 cm si 15 kg. Si nici macar nu e mofturoasa (adica nu mai e - are chiar si curiozitati culinare).

Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.web.../user/andamihai

#12
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 25 aprilie 2007 - 01:24

Al meu nu se supara, nu pare sa ii pese ca n-a facut bine, il cam doare in cot. Zice: "ia, ce am gresit?". Ieri si-a facut o tema pt. gradinita (daca lipsesc o zi, le da acasa sa faca ce au pierdut in ziua respectiva) si m-am distrat la maxim, ca dupa ce a scris cuvintele cerute cu creionul, cu pixul si-a pus sageti mici in dreptul literelor pe care le-a facut prea mari sau prea mici si au depasit linia,adica si-a corectat singur lucrarea :)) :)) Pe mine m-a amuzat.

#13
lulu_boches

lulu_boches

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.627 mesaje

Postat 25 aprilie 2007 - 08:01

Nicoleta - felicitari ptr permis.ce sa faci? SA CONDUCI!!

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

#14
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 25 aprilie 2007 - 14:05

Nicoleta Masinuta a primit-o cadou, dar am intrebat de unde a fost cumparata. Se pare ca este un magazin de jucarii foarte bine dotat si are toate masinutele din filmul CARS(e adevarat ca sunt chinezesti si cam proaste - se strica repede, dar nu conteaza). Magazinul se gaseste in "Piata Moghioros, langa Angst, pe un gang", poate sunt interesate si fetele din Bucuresti. rares este topit si nu se mai dezlipestye de ea, dorm impreuna, mananca impreuna, fac baie impreuna, o ia la plimbare sau oriunde mergem [:D]. Asta e!

Am mai gasit la GIMA, niste geluri de dus ale caror recipiente, din plastic, sunt masinile din Cars; noi ne-am luat un Luigi, sunt cam scumpe pentru ce sunt ele (40 RON), dar pasiune mare, ce sa facem?



Acum noi ne pregatim psihologic pentru intoarcerea la gradinita, pe 2 mai. nu e deloc incantat, dar mai insistam.



Va pup pe toti si pe toate.







Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-l pe Emanuel!

________________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#15
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 25 aprilie 2007 - 15:51

Cornelia,multumesc, daca ajung in Bucuresti ii cumpar si eu, dar pe Bucsa, camionul vechi si prafuit... Are si Stefan niste machetute, pe Sally, pe Fulger, Bucsa si judecatorul, de 5-6 cm, dinplastic si cu rotile care nu se misca (sunt turnate), au costat 5 euro fiecare. Si sunt niste chichinete.
Oare in Bv nu gasesc?
Nicoleta

#16
crig72

crig72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 26 aprilie 2007 - 00:29

un mic filmulet cu Mariuca http://www.dropshots...25&ctime=095347 si cateva poze

http://www.dropshots...22&ctime=155528

va pup!





poze de aprilie



#17
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 26 aprilie 2007 - 16:49

Si David are jucarii din Cars...chiar si le-a bagat in bagaj pt Romania!!! Aici sunt mai ieftine, am dat pe o cutie cu toate personajele de la disney 15$, nu sunt mari, cam 10 cm, dar sunt "functionale"...Cornelia, frumoase poze!!!!Nici David nu prea se supara cand greseste...se supara mai degraba daca ii spun sa o ia de la capat cand a gresit!!![:D]Dar, nici nu are cine stie ce "teme" ca sa greseasca!!!! Inca principala "tema" de acasa este jucatul!!!!

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#18
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 26 aprilie 2007 - 16:51

http://family.websho...7737923skCsBEcu ce ne jucam noi

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#19
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 26 aprilie 2007 - 19:03

Sinzi, despre ce jucarii din Cars vorbesti? Poate facem o afacere :). Tot veniti in Romania... [hot]
Nu, glumeam. Daca as sti care este setul, poate l-as gasi pe net.
Stefan este bine, incercam sa iesim in parc, dar vremea nu tine cu noi. Azi mergem la tuns. Transpira si nu-mi place.
Poate ar trebui sa mai pun si eu poze. Cele pe care le-am vazut, cu copiii vostri, sunt superbe.
Nicoleta

#20
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 26 aprilie 2007 - 23:50

Nicoleta, eu le aduc si cel mai probabil le las prin Ro...ca nu mai car jucarii inapoi cu mine...[:D]..chiar azi am vazut la disney un tricou cu (eu nu le stiu numele) seriful, si m-am gandit la voi...[:D]Ieri am fost la pediatru pt trimiterea la evaluare, si i-am facut vaccinul polio...A fost f curajos nici nu a clipit, si l-a lasat cu gura cascata pe dr...noi ii tot citim encilopedii care au si capitole din medicina pe intelesul copiilor, si el era echipat cu trusa lui de dr, si i-a explicat ce e in trusa si la ce foloseste, i-a si descris cateva organe ...Pediatrul l-a intrebat daca nu vrea sa il angajeze ca ajutorul lui la care David i-a raspuns: "You're silly, I'm only 4, didn't u know ???? i cannot work!!!!"(esti "prostutz" am doar 4 ani, nu stiai??? nu pot sa muncesc!!!)

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -