Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (22)


289 raspunsuri la acest subiect

#281
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 21:06

Michelle sper ca ai vesti bune, nu ne mai tine pe jar [:D].
maruska am fost colege la odiseea de sept-oct. imi pare rau ca suntem colege si aici, dar ma bucur ca ti-ai mai revenit si deja te gandesti la viitor.
Ileana sper ca sunteti bine amandoi, deabia asteptam vesti de la voi.
Fetelor stiti cumva daca antibioticul poate influenta rezultatu analizelor la hematologie? sapt viitoare vreau sa ma duc sa fac analizele pt SAFL dar iau antibiotic si nu stiu daca asta ar fi o problema. am uitat sa intreb [bang].

#282
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 21:11

Irina, asa, logic gandindu-ma, nu cred ca influenteaza. Dar oricum, tu intreaba inainte, ca sa fii sigura.

Chiar asa, Michelle, nu te-ai intors inca de la doctor?



Cristina, [gravi] 25+ si bebe scump [baietel]



POZE

POZE BURTICA SI BEBE



#283
Idaira

Idaira

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.743 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 21:12

cristina ana si eu iti impartasesc parerea vis-a-vis de Arthurana.De fiecare data cind am avut ocazia,i-am multumit pt ca datorita ei mi-am facut curaj sa scriu la rubrica asta.
O pupacesc si ma bucur enorm pt ea,mai ales ca avea probleme de sanatate si stiu cit de stresata a stat toata sarcina.

#284
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 21:16

Idaira, da, Arthurana a pierdut multe sarcini pana sa descopere motivul. Si sarcina asta a dus-o cu tratament, injectii de fapt, dar uite ca doamne-doamne a ajutat-o sa ajunga cu bine la final. Sper sa aflam mai multe vesti despre ea si bebel.



Cristina, [gravi] 25+ si bebe scump [baietel]



POZE

POZE BURTICA SI BEBE



#285
Idaira

Idaira

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.743 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 21:36

Chiar Michelle ce vesti ne dai???

#286
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 21:58

Buna fetelor!
M-am dus bou si am venit vaca ca altfel nu pot spune!nu a putut vedea daca sunt gravi sau nu,nu mi.a spus sa fac nici un fel de analize,mi-a facut eco intravaginal si analiza secretie si a spus ca totul e bine,apoi mi.a spus ca ar vrea sa ma vada odata cand sunt la ciclu sa vada daca mai am resturi(caci mie mi.a facut chiuretaj in octombrie sa-mi scoata placenta)[bang]Nu mai inteleg nimik!eu am fost al control la doua saptamani dupa nastere sa vada daca am nevoie de inca un chiuretaj si mi-a spus NUUU caci nu mai am resturi!!Deci pe care puii mei mai cred!Ca acum sunt beata de cap [alcool]caci nu mai inteleg nimik!mi-a spus ca peste doua luni sa vin cand sunt la CM caci acum intra in concediu pana pe 14 mai.Si mi-a facut programare pe 14 mai in caz ca nu apar uratii si daca sunt gravida ca sa ma vada el!Acum nu stiu ce sa cred.De ce se indoieste el,de ce crede ca au ramas resturi si vrea la un CM sa am vada?atunci ce sa fac:iar sa astept,ca nu mi-a spus sa ma proetejez sau sa nu mai incerc ci din contra cand i-am spus ca incercam din nou mi-a spus"bravo bine faceti".L-am intrebat daca acum sunt gravi e vreo problema(ma refeream daca ami sunt resturi)si mi-a spus NU!Mi-a mai spus ca posibilitatea ca sa se repede ceea ce mi s-a intamplat exista din pacate dar trebuie sa sper ca va fii bine,sa nu las frica sa imi domine viata iar daca renuntam sa mai incercam suntem LASI,inseamna ca am pierdut in fata vietii!Mi-a vorbit frumos dar totusi m-a lasat cu nedumerire...In rest cica totul e ok!Sa iau in continuare FOLMIT si gata in rest nimik.Acum sa asteptam pana la ciclul din iunie sa merg sa vad daca mai am resturi sau cum?Ca nu mi-a spus nici ca astept nici sa nu.Sper ca nu v-am facut capul calendar ca al meu e deja[alcool]....


#287
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 22:05

michelle, tin pumnii strinsi strinsi! te astept cu vesti de la bune la f bune!multumesc ptr ce mi-ai scris, arata asa de frumos prin ochii tai viitorul meu![il]



laura, pai da, macar sa vezi tu ca e acolo unde tre! va fi bine de data asta, sa iti repeti asta in fiecare zi de citeva ori! cu simptomele e pre adevreme nu? cel putin eu nu le-am avut asa devreme, greturile pe la 7 saptamini, sinii putin mai repede, in schimb faceam pipi des, dar cu operatiile mele nici aia nu mai e semn....



maruska, dupa chiuretaj vine ciclul cam la 4-6 saptamini, asta e media, acuma mai sint si exceptii! prietena mea a ramas gravida in luna cind i-au facut chiuretajul(sarcina oprita in evoulutie) fara sa aibe ciclu macar, si acuma are o fetita scumpa de 9 luni!iar daca ai de facut tratament protejeaza-te la contacte sexuale, ca sa nu existe nici un dubiu!



teo, merci mult de felicitari, voi face poze, acuma cos pe Isus si o am si pe fecioara Maria, buna idee cu sfintitul!distractie placuta deseara!



mari, ce mult ma bucur sa aud vesti de la tine! bravo, felicitari ptr nume sint tare frumoase! mai ai putin, Arthurana va naste saptamina ce vine din cite am inteles! ma bucur ca intri in concediu, sa te odihnesti ca vei avea nevoie! abia astept sa-ti vad printesele, ca poze cu burtikul inca mai astept! te pup tare, ai grija de tine, sa ne zici data exacta!



mirelush, multumesc iubito de urari, weekend placut si tie



cristina, pai vezi, zic bine astia ca nu e bun drumul lung la gravide, stai cumintica in pat, fa tratamentul, lasa ca vei avea timp apoi sa mergi unde vrei! sanatate multa! ai mare grija de tine!asa te vreau optimista si increzatoare!cu ultimul mesaj m-ai facut sa pling....te pup



cristina26, bafta mare la examene, va fi bine, m-a mai incurajat sa vad ca ai scris ca de la 34s pot trai bebei nascuti! ca eu intru in 34 saptamina viitoare, si cu contractiile astea m-am speriat putin!cu apa, eu beau de felul meu multa, cam 2 L/zi



bine ziceti de Arthurana, e cu mine, ileana si mari la odisee, din cite am vazut ultima data vroiau s-o induca inainte de termen pe 26 aprilie, are ceva probleme, zilele astea, azi cind m-am uitat inca nu nascuse!si are mai mult de 30s, numa ca nu stiam cite, de aia am pus dupa ochi!



Flavia [gravi]33+ David[baietel] si mama lui Dominic 17 mai 2004

albumele de familie

#288
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 22:22

Michelle[pup] ai vazut ca nu-i nici o problema? Nu inteleg treaba asta cu resturile, dar daca el a zis ca nu-i nici o problema, nu trebuie sa vezi tu una! Si nu avea cum sa vada o sarcina, e mult prea devreme (cel mai devreme pe la 5 sapt se vede un punctisor in burtica), asa ca mai ai un pic de rabdare! La sfarsitul saptamanii viitoare poate ne dai o veste buna[cool] Esti biiineee[bis]



Flavia[pup] am vazut ca Arthurana ar fi trebuit sa nasca pe 15 mai, parca, deci are vreo 37 de saptamani[cool] Chiar ma speriasem cand am vazut pe lista noastra 30[ups] Sper ca a nascut cu bine si are copilasul in brate[bibe]



Ileana[pup] stiu ca esti epuizata in momentul asta, dar cu siguranta foarte fericita! Ma bucur enorm pentru tine[flo]




[ruga] [gravi]4+[8**]

Poze Laura

#289
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 22:54

Michelle, stai linistita ca nu ai nici un rest de la nimic!!!! Daca ramanea ceva pe acolo, ai fi avut sangerari mari si la ciclu si intre. Ori la tine e totul OK. Nu stiu ce a vrut sa zica doctorul acela, dar in nici un caz sa nu il astepti tu pe el sa se intoarca din concediu ca sa lucrezi la bebe (asta in cazul in care nu esti deja gravi). Hai, ca e totul bine si nu ai de ce sa iti faci griji. Sper ca acum esti mai linistita![pup]

Flavia, tu o sa nasti la termen, ce-ti veni sa-ti faci probleme si cu asta! E adevarat ca bebeii nascuti de la 34 saptamani incolo sunt OK, dar e totusi cel mai bine sa ajungi pana in saptamana 38. Mai pune si tu niste poze, sa-ti vedem burtica cum a crescut!



Cristina, [gravi] 25+ si bebe scump [baietel]



POZE

POZE BURTICA SI BEBE



#290
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 27 aprilie 2007 - 22:58

fetele mele dragi, subiect nou aici, cu dedicatie ptr voi!



http://forum.desprec...?TOPIC_ID=99236



sper sa-l umpleti de vesti bune si f bune!



Flavia [gravi]33+ David[baietel] si mama lui Dominic 17 mai 2004

albumele de familie


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -