Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (22)


289 raspunsuri la acest subiect

#11
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 00:59

Laura [pup] iti multumesc din suflet pentru incurajari![flo] Intotdeauna ai reusit sa imi transmiti din optimismul tau,am mai zis ca in momentele grele m-am gandit la tine,prin cate ai trecut si reusesti sa ne incurajezi pe fiecare dintre noi.

Ai dreptate ca puterea de a ne ridica sta numai in vointa noastra.Am incercat din rasputeri sa trec peste tot si sper sa fie bine intr-o zi.

Te imbratisez cu mare drag!






Mirela[flo]

"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

#12
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 01:27

mirelush, intru repede sa te pup tare de tot si sa te string in brate! hai nu mai fi trista!nu ai gresit cu nimic! asa e natura asta, ptr unele e mai usor sa aibe copii, si ptr altele e mai greu, sint mai incercate, dar si cind ii au, stiu sa aibe grija de ei!il ai pe sot, ai familia, ne ai pe noi! vei reusi intr-o zi, ai sa vezi, gindeste-te ca ziua aia nu e departe! iar cu fetita ta te vei intilnii in viata de apoi, sint convinsa!



andreea, ai facut test, vesti ceva?



va pup, scriu deseara, ca ma duc sa-l iau pe pitic de la gradi!



catty, felicitari,daca 2 teste au iesit, chiar si palide liniutele, eu imi permit sa te felicit!



irda, cind faci si tu un test, ca simptome sint! tin pumnii!



mcrissa, merci de pupici, te astept cu vestea cea buna!



lau-meli, multumim de intrebare, sintem cit se poate de bine! Dominic a fost putin bolnavior, nimic grav, nu mi-a facut febra, dar era miriit, dormit prost noaptea, se tot trezea, eu, in urma oboselii, am experimentat azi niste contractii dureroase!trebuie sa am mai mare grija de mine, ca nu vreau deloc sa se intimple ceva.....ti s-a reglat ciclul?bafta sa iasa analizele bune!o frumusete de papagal ai! sper sa cistige concursul!



teo, multam fain de urari, de azi am avut +9C, simbata +16, iar duminica +21C nici nu-mi vine sa cred!am fost azi cu Dominic in parc putin, seara e inca frig, dar cred ca e gata zapada, m-a impresionat mult faptul ca te suna parintii, esti o persoana buna,si copii te iubeau! ai sa vezi ca intr-o zi vei fi rasplatita ptr asta!nu stiu ce sa zic cu testele de ovulatie, ca nu am folosit!



lidushka, imi pare rau ca trebuie sa faci tratament, poate e mai bine asa!nu stiu sa te ajut cum s-ar trata aici, ca nu stiu pe nimeni care sa se fi tratat!



idaira, tin pumnii ptr luni, da ce inseamna investigatia asta?am inteles ca ajuta sa vezi daca trompele sint ok?



ella, bine ca ai scapat de investigatie, si nu e nimic grav!



michelle, azi mi-am pus in nas prima data picaturile cu cortizon, cica trebuie citeva zile sa vezi efectul, nu mai puteam sta asa....ai dreptate acuma eu trebuie sa ma gindesc la copii si la mine! sotul meu termina examenele saptamina viitoare, si cu asta ia sfirsit viata lui de student, dupa 3 ani de chin si sacrificii, in plus saptamina viitoare ne-au chemat sa ne dea cetatenia canadiana(sint atit de bucuroasa)of,si cu lucrul, poate reusim sa inceapa sotul in locul meu de prin 2 mai, si atunci termin in 18 mai, mai ales dupa contractiile de azi, e neaparat! cu sefa, asa fac o ignor, fac ce pot, desi nu sint genul de om sa nu munceasca, asa ca solutia e sa intru in maternitate!abia astept sa te trec graviduta, si pe celelalte fete care incearca!m-ai speriat cu povestea aia cu femeia aia cu copilul, ca mama nu pot sa-i spun, pai eu as face orice ptr puiutii mei!of Doamne.....



va pup, noapte buna!



Flavia [gravi]32+ David[baie

tel] si mama lui Dominic 17 mai 2004

albumele de familie

#13
catty

catty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 10:29

Neata dragele mele. Iata ultimele noutati..... Pe zi ce trece ma pozitivez mai tare. Azi dimineata a doua liniuta de la test era deja roz, e adevarat ca mai palida, dar zic eu ca e spre bine. Voi ce parere aveti? Am vorbit si cu dr meu si ma asteapta saptamana viitoare la un eco. Problema este ca ma doare burtica jos de tot mai ales cand merg. Deja incep sa imi fac griji si sper ca ca de data asta puiul meu sa fie bine. Dimineata cand am vazut ca a doua liniuta se vede mai clara si e roz, m-am dus la sotul meu si i-am spus: "Asta este cadoul nostru". S-a uitat la mine si a inganat: "Esti sigura?", si apoi m-a luat in brate si i-au dat lacrimile. Este si el la fel de stresat ca si mine sa nu patim la fel ca data trecuta. Acum va fi ce va vrea DD.
Pupici tuturor si succes

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"



#14
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 10:45

Catty[pup] m-ai facut sa-mi dea lacrimile! Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa aveti o sarcina usoara si un bebic sanatos[bis][bis] Felicitari! Pt durerile de burtica sa iei macar 3 no-spa/zi.

Va pup si mai vb mai tarziu[pup]




[ruga] [marinar]

Poze Laura

#15
baby_r7

baby_r7

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.260 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 10:47

acum trebuia deja sa fiu la munca , dar nici nu m-am imbracat.

am intrat sa le [pup][pup][pup] dulce pe toate fetele, desi nu scriu va citesc zilnic si ma bucur sa vad ca sunteti mai optimiste.

Catty la multi ani sotului!!!!!!!!!!!!!

si felicitariiiiiiiii si din partea mea pentru cadoul special pe care i l-ai facut de ziua lui!!!!!!!!!!!

sa ai o sarcina usoara si un [copil] sanatos!!!!!!!!!!!!!!



poze

bebe al meu[copil]13 decembrie 2000

ROXANA

#16
elaa

elaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 10:48

buna dragele mele,
uite o veste buna pe ziua de azi...felicitari Catty, sa ai o sarcina frumoasa si un bebel sanatos...si La multi ani sotului sa fiti fericiti impreuna si sanatosi

http://tt.lilypie.co...3.png-decembrie 2006
Ela


#17
elaa

elaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 10:50

buna dragele mele,
uite o veste buna pe ziua de azi...felicitari Catty, sa ai o sarcina frumoasa si un bebel sanatos...si La multi ani sotului sa fiti fericiti impreuna si sanatosi
eu asta noapte m-am visat insarcinata si ma durea rau burta....eh cine stie ce o mai fi insemnand si asta, pana atunci oricum mai e ca maine deabia merg la prima monitorizare a ovulatiei.
pupici si la cat mai multe teste II

http://tt.lilypie.co...3.png-decembrie 2006
Ela


#18
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 10:59

felicitari Catty!!
hai ca poate ingrosam si noi randurilee odiseei. of tare as vrea sa ma apuc si eu de treaba.

#19
sicuta13

sicuta13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 257 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 11:24

Catty felicitari sa ai un bebe sanatos si o sarcina usoara. La multi ani sotului!
Flavia ma bucur ca veti primi cetatenia[canada]
Michelle te-ai facut[vampa]. Nu mai are sotul tau scapare[pathot]
Va pup si va doresc cat mai multe teste pozitive[bebic]

Cris

#20
mcrissa

mcrissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.538 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 11:37

catty[pup] felicitari pentru cele doua liniute!cred ca sotul tau e cel mai fericit barbat [9cer] cu un astfel de cadou.pentru durerile de burtica e bine sa iei no-spa, asa cum spune si laura.

[s][s][s] La Multi ani sotului!

pepsi [pup] multumesc pentru galerie.se pare ca ai avut mana buna cand ai deschis acest capitol.sper sa fie plin de [gravi]

mirelus [pup] nu mai fi trista!stim cat e de greu, dar trebuie sa incercam sa fim cat mai optimiste ca sa putem merge mai departe.eu am intrat la odiseea unde eram si eu si am vazut ca s-a nascut primul bebelus si asa m-a apucat un plans.m-au incercat niste sentimente ciudate, contradicorii[q]

laura merci mult de incurajari.ieri am fost Z13.am ajuns acasa rupta de oboseala, am facut dus si m-am bagat in pat la somn.a venit sotul langa mine si cu un masaj bun a reusit ca patul sa devina [pathot].nici nu credeam ca se va mai intampla ceva, dar se pare ca acum armata de [gica] se pregatesc sa dea gol[hagi]





Mcrissa in asteptarea mormolocului[amoras]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -