Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

Doctori de care sa NU te feresti


368 raspunsuri la acest subiect

#341
MAMANICO

MAMANICO
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 06 ianuarie 2009 - 15:44

Buna mamicilor si viitoarelor mamici.
Am nascut acum aproape 3 ani o fetita cu dl.dr.Tutunaru si ii multumesc foarte mult pentru tot ce a facut pentru mine. Acum sunt iar insarcinata dar nu vreau sa mai merg la el pentru ca am inteles ca s-a schimbat foarte mult. A devenit super aglomerat si nu vreau sa stau 3 ore in fata cabinetului pentru o consultatie de 2 minute, timp in care mai vorbeste si la telefon. Asa ca sunt in cautari de alti doctori buni si am citit aici recomandari f.bune despre spitalul Filantropia. Le-as ruga pe pacientele mai recente ale dl.dr. Hamid sa-mi zica si mie daca il recomanda sau nu.

#342
alynakiss

alynakiss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 08 ianuarie 2009 - 12:43

buna
recomand din toata inima pe dr. Olaru Gabriel de la Maternitatea Bucur
este un super dr . are rabdare, te incurajeaza si iti raspunde la toate intrebarile nu am auzit pe nimeni sa fie nemultumita de el ,am auzit numai cuvinte de lauda plus ca cineva de la minme din familie a nascut de 2 ori cu dansul , ambele sarcini obtinute cu tratament.
in plus dl dr nu primeste atentii si nici bani , pt el pe primul loc sunt mama si bebelul
maternitatea Bucur nu este una modernizata dar oricum are cva imbunatatiri fata de trecut in schimb , doctorii sunt extraordinari am auzit multe lucruri bune si de dl Poenaru si de multi alti care acum nu-mi trec prin minte ale lor nume .
Deciziile va apartin dar va spun ca atunci cand luati o decizie sa va concentratii asupra doctorului si mai putin asupra spitatlului, deoarece f mult tine de dr , evolutia si finalitatea sarcinii.
Succes viitoarelor mamici

[gravi]13+

#343
anutza_dove

anutza_dove
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 ianuarie 2009 - 13:50

Dr. Marica, spitalul Filantropia- Bucuresti, desi baietelul meua murit la 10 zile din cauza multiplelor malformatii cardiace si a complicatiilor aparute, normale copiilor prematuri, acest medic a fost mai ceva decat mama pe tot parcursul sarcinii, iar in ziua in care am nascut, desi era dupa garda de noapte, a sunat la fiecare jumatate de ora sa vada care e starea mea iar la dilatatie 4 a fost in clinica, am nascut in jumatate de ora, fara probleme, fara dureri,desi copilul meu a avut greutate destul de buna pt un copil nascut la 28 de saptamani-2 kg. Ii multumesc din suflet,un om admirabil...desi urmarea e total nefericita,vina purtand-o neonatologul-cel mai bun din spital....acuma am un ingeras care ar fi facut 2 anisori in aprilie....David, mami si cu tati te iubesc si sunt in asteptarea unui nou bebe...avem 11 saptamani,suntem micuti inca,dar ne vom face noi mari, ai sa ne vezi....

#344
iuliana_1976

iuliana_1976
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 09 ianuarie 2009 - 15:34

Buna [hia],
Poate cineva sa imi dea mai multe informatii despre Dr. Ana Maria Floare? Am fost la dansa la Medcenter si mi-a facut o impresie buna dar vreau sa aud si alte pareri, mai ales de la mamici care au nascut cu ea. Mi-o recomandati? Multumesc.

#345
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 09 ianuarie 2009 - 19:43

Citat:
citat din mesajul lui anutza_dove
Dr. Marica, spitalul Filantropia- Bucuresti, desi baietelul meua murit la 10 zile din cauza multiplelor malformatii cardiace si a complicatiilor aparute, normale copiilor prematuri, acest medic a fost mai ceva decat mama pe tot parcursul sarcinii, iar in ziua in care am nascut, desi era dupa garda de noapte, a sunat la fiecare jumatate de ora sa vada care e starea mea iar la dilatatie 4 a fost in clinica, am nascut in jumatate de ora, fara probleme, fara dureri,desi copilul meu a avut greutate destul de buna pt un copil nascut la 28 de saptamani-2 kg. Ii multumesc din suflet,un om admirabil...desi urmarea e total nefericita,vina purtand-o neonatologul-cel mai bun din spital....acuma am un ingeras care ar fi facut 2 anisori in aprilie....David, mami si cu tati te iubesc si sunt in asteptarea unui nou bebe...avem 11 saptamani,suntem micuti inca,dar ne vom face noi mari, ai sa ne vezi....
Dr Marica nu e anestezist? Probabil confund eu..daca nu e prea dureros pt tine [q] poti detalia te rog despre vina neonatologului si cine anume a fost? ce s-a intamplat?Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 29+

#346
Diio

Diio
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 ianuarie 2009 - 21:25

Buna seara!

Nu am mai scris demult pe forumul acesta. Cel de-al doilea ingeras al meu are deja doi ani si aproape trei luni .... Vi-l recomand cu multa caldura pe Dl. Dr. Doru Campean, ginecolog la Sp. Municipal din Bucuresti. Un doctor destul de tanar si foarte bun profesionist, care vine si in miezul noptii sa te asiste la nastere.

#347
mirela.d

mirela.d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 546 mesaje

Postat 13 ianuarie 2009 - 16:40

De dl. dr. Cristian Radoi ce stiti?

#348
Nikoleta20

Nikoleta20

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 759 mesaje

Postat 17 ianuarie 2009 - 21:15

[flo]DR EDIZ HUSEYINOGLU-SPITALUL FILANTROPIA.........ASA DA[flo]

http://babystrology....=26&babycount=1

#349
ramii

ramii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 22 ianuarie 2009 - 17:30

Dr. Bogdan Calinescu, Polizu. Super om. Mi-a intrat la suflet.

#350
ylla2009

ylla2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 24 ianuarie 2009 - 13:57

Buna!Putine comentarii despre t cantacuzino. Eu la fata am facut cezariama cu dr Nastasia Serban de la cantacuzino.Am fost foarte multumita,iar acum la a doua sarcina am fost foarte incantata ca el ma va urmari pe parcursul sarcinii.Singurul meu inconvenient este ca e mereu foarte ocupat,aglomerat.Si cezariana aceasta as dori sa o fac tot cu el,insa nu am vaut nimk pe forum despre el.A mai fost cineva sub supravegherea lui.?Cum este?


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -