Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)


243 raspunsuri la acest subiect

#1
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 15 noiembrie 2007 - 11:59

Aici gasiti prima parte a subiectului http://forum.desprec...TOPIC_ID=104592

ca sa nu facem prea multe pagini la prima parte haideti sa continuam aici.
multumesc!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

http://community.web...om/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

#2
soanso

soanso

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.244 mesaje

Postat 15 noiembrie 2007 - 21:25

LiaMaria,Dumnezeu sa-ti odihneasca parintii,nu ma pot gandi ce ai simtit cand tatal tau a plecat in mainile tale<probabil te astepta sa te mai vada petru ultima data ,tin minte ca si bunicul meu a "asteptat"daca pot zice asa sa o vada pe mama si porma s-a dus.

Durerea e mare ,sa stii ca nu mai ai un parinte ,sa stii ca nu mai ai sprijin si crede-ma ca timpul nu v-a vindeca durerea din suflet,e greu,e trist,iar sufletul nu-si mai gaseste linistea parca.

Multa putere sa poti merge mai departe!



SOSO (20 dec 2005)

COMOARA MEA



#3
LiaMaria

LiaMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 16 noiembrie 2007 - 00:34

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe toti cei care ne-au parasit pentru o lume mai buna si fara suferinta soanso. Durerea va ramane in suflet pe veci, dar din fericire se mai atenueaza. Continuam sa ne rugam pentru sufletele lor cu speranta ca si ei se roaga la Bunul Dumnezeu pentru sanatatea noastra a celor ramasi.

Cu Dumnezeu inainte!

LiaMaria

Rugati-va pentru Diana [ruga]
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprec...TOPIC_ID=105962

#4
gonghy

gonghy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 16 noiembrie 2007 - 22:37

Lia draga mea si eu am patit la fel ca si tine,bunicul meu a murit in bratele mele.
M-a sunat dr de la reanimare si mi-a spus ca trage bunicul sa moara dar ma stiga continuu si am plecat intr-un suflet la spital.
Ajunsa acolo a deschis ochii ceea ce nu mai facuse de cateva zile,s-a uitat la mine iar eu i-am spus:"Acum tati drag poti sa mergi unde e bine si frumos siiiii.......sa ii spui la Dumnezeu sa imi de-a un bebe mic",am spus TATAL NOSTRU tinandu-l in brate si cand am spus AMIN,imi spune dr ca gata,s-a stins.
Dooooaaaammneeee ce pot sa plang si acum la 2 ani de cand nu mai e langa mine. Stiu ca au fost batrani,ca asa imi spune toata lumea sa-i las,sa nu mai plang ca au fost batrani si eu sunt tanara,dar nu pot...NU POT.
Si acum ma gandesc zilnic la ei,ii visez foarte des,vorbim in vis,ma mangaie. Nu exista seara sa nu-i multumesc lui Dumnezeu si bunicului meu drag pentru [zana] mea scumpa si draga pentru care am chinuit foarte mult ca sa o avem.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau drag,in lumea celor drepti si buni!

http://forum.desprec...?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.web...com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

#5
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 20 noiembrie 2007 - 12:27

Am avut un prieten foarte bun in copilarie, practic am crescut impreuna, am fost vecini si colegi de scoala. In 2004, in august, a murit intr-un accident de masina, la doar 25 de ani. Am fost distrusa dar n-am putut merge la inmormantare, eram insarcinata si nu as fi suportat. M-am cuplabilizat mereu din cauza asta. Mi se intampla foarte des sa-l visez. Si cand spun foarte des inseamna mai mereu. De regula ii aprindeam lumanari sau dadeam ceva de pomana. L-am visat si azi-noapte si iar m-a traumatizat visul. Eram in scara blocului in care am crescut. El nu arata foarte bine, si i-am si spus-o. Tin minte ca era foarte trist si palid, si de regula nu era asa in visele mele. Azi am realizat ca maine e pomenirea mortilor. Am sa-i aprind o lumanare si am sa dau ceva de pomana de sufletul lui. Oare de ce il visez asa de des? Intr-o perioada il visam noapte de noapte. Ma chinuie tare mult visele astea, imi aduc aminte de el, ma gandesc ca acum ar fi putut avea familie, copii, ca si mine, ma gandesc la parintii lui, la cei care l-au iubit, cat de mult trebuie sa le lipseasca! Nu mai am liniste, nu mai stiu ce sa fac. Si de multe ori visez ca ma imbratiseaza, ca ma pupa. Nici nu va zic cum ma trezesc...[V] Ma consider vinovata ca nu am fost la inmormantare, dar chiar nu am putut ajunge, eram si la 200 km departare si insarcinata.

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfl...ew/pictures.jsp
http://community.web.../user/ellinia_c

#6
aka

aka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 978 mesaje

Postat 20 noiembrie 2007 - 12:42

1 an si 6 luni [q][q][q]. ufffff. plang. e greu tare. dar stiu ca ma sprijini si ma ajuti. in rest...



[ruga][ruga][ruga].





Monica si Maria Cristina (20.12.2006)



#7
ingres

ingres

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 22 noiembrie 2007 - 03:11

Mai e putin si vin Sarbatorile de iarna...cele mai triste din cate am trait vreodata...
Mihai, in casa noastra nu va mai putea fi sarbatoare niciodata...
Fara tine nimic nu mai are rost...
Azi Roxana m-a intrebat daca facem brad...mi-am inghitit lacrimile si am tacut...cu cat drag il impodobeam in fiecare an...iti amintesti Mihai??????
Mi-e cumplit de dor de tine si nu mai stiu ce sa mai fac...
Rox, e tot asa...cum o stii...dar ma ajuta mult...
Te iubesc enorm si mi-e tare dor de tine...
Te iubesc, Mihai!!!



http://www.slide.com...zaxG?view=large

#8
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 22 noiembrie 2007 - 23:45

Acum 9 ani l-am cunoscut pe VIO .Ne-am placut din prima zi si ne-am casatorit foarte repede.Ne-am iubit profund pana in ziua in care a "plecat".Am fost atat de fericiti impreuna si ne gandeam cum o sa fie cand vom si batrani ,cum o sa fie Laura cand o sa fie mare.Nu ne-am gandit nici o clipa ca ne vom desparti vreodata,ca Dumnezeu ne facuse alte planuri de care noi nici nu banuiam .Planuri care mi-au distrus viata.Am devenit din cea mai fericita femeie din lume ,cea mai trista,din cea mai iubita femeie cea mai singura ,etc.
Cu aproape 1 luna inainte de accident,de ziua mea,chiar le spusesem prietenelor mele ca Dumnezeu mi-a dat tot ce mi-am dorit ,ca nu mai am nevoie de nimic ,decat sa fim sanatosi si pe 11 iunie totul a disparut in cateva secunde .M-am intrebat atunci unde a fost Dumnezeu ,de ce a lasat sa se intample asta ,de ce nu ne-a lasat sa fim fericiti in continuare,cu ce gresisem.
Vin imediat sarbatorile ,primele sarbatori triste .Ce vom face fara el?Cum sa ma bucur de Craciun ,de noul an care o sa vina ?
TE IUBIM MULT TATI!

cristetil

#9
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 01 decembrie 2007 - 11:31

Salutari la toate fetele.Vad ca ati cam disparut.Vin sarbatorile ,voi cum va simtiti?
Eu ma pregatesc de parastas ,pe 8 decembrie ii fac parastas de 6 luni.Timpul trece ,ranile sufletului meu sunt la fel de adanci.

Te iubim tati si ne este foarte tare dor de tine .

Apropo ,daca ma puteti ajuta cu sfaturi pentru parastas ,ce trebuie sa pregatesc ,mai ales ca am pus si crucea la mormant si preotul o sa vina acolo sa o sfinteasca.

#10
ramyteo

ramyteo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.256 mesaje

Postat 01 decembrie 2007 - 12:29

Dumnezeu sa-i ierte pe toti cei plecati de langa noi.
O poveste trista am si eu incepe de la varsta de 13 ani neimpliniti caci mai aveam o luna cand mi-a murit tatal. Nu stiu cat de greu mi-a fost mie dar ma gandesc la sora mai mica... noi suntem 5 frati doi erau casatoriti la casele lor si am mai ramas 3 acasa pe. Fratele meu era cu 5 ani mai mare iar sora mea cu 5 ani mai mica.
In acel an ne-a murit 7 persoane din familie.Dupa 3 ani mi-a murit bunica care m-a crescut a fost foarte greu caci cu ea vorbeam orice si imi era aproape chiar zicea la orisicine ca eu sunt fata ei.
Dupa aceea in 2004 in aprilie mama implinise 51 pe 3 aprilie iar pe data de 11 aprilie au fost Sf. Pasti iar pe data de 14 a nurit mama mea. Acum 6 luni mi-a murit bunicul care a fost singurul care ne-a mai ramas aproape dar s-a stins si el.
Dumnezeu sa-i ierte si cu noduri ingat si lacrimile de abia mi le stapanesc am citit cu greu in suflet despre voi mamici cu greutati.
Va pup si Dumnezeu sa va intareasca!


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -