Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

alocatie pe card


43 raspunsuri la acest subiect

#21
adrianafedorca

adrianafedorca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.894 mesaje

Postat 10 ianuarie 2008 - 12:15

quote:
Originally posted by Jasmine

Adresa noua este str Hambarului nr 6.E prin Vatra Luminoasa,pe la capatul autobuzului 104 sau troleului 86.

Telefon 2509020
2509021
2509022

Vor neaparat extras de cont BCR.


Balbina nu stiu cum sa-ti explic daca nu cunosti zona , e ff simplu de ajuns
daca ajungi la capatul autobuzului sau troleului atunic e f simplu str hambarului e chiar acolo inainte sa intoarca autobuzul , cum stai cu fata spre capatul autobuzului strada e pe stanga iar casa e prima pe drapta , la nr 6.nu stiu cum sa-ti explic mai bine, eu am nimerit din prima dar cunosc putin zona

da se dau si alocatiile care nu le-ati ridicat de la posta , ii spui doamnei ce luna ai ratat si se rezolva , mie mi-au zis ca alocatia ratata o voi primi pe card, dar abia din luma martie vor incepe sa vireze banii pe carduri pana atunci la posta

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine


"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

#22
adrianafedorca

adrianafedorca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.894 mesaje

Postat 10 ianuarie 2008 - 12:25

daca intrati pe www. salutbucuresti.ro/planoras/index.php si cautati hambarului o sa vedeti ce simplu se ajunge

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine


"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

#23
mamicafericita

mamicafericita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 10 ianuarie 2008 - 15:29

Eu sunt din PLoiesti si am card la BancPost(imi amintesc ca mergea si BCR si CEC) pt indemnizatie si alocatie.Am ales banca asta fiindca aveam bancomat langa bloc, dar au o politica.....nasoala. Daca am pierdut cardul nu am mai avut acces la bani decat daca mi-au reemis altul, zile, asteptari, nu i-am putut transfera in alt cont, nu i-am putut ridica de la ghiseu. Sucursala de aici lasa mult de dorit, 2 ghisee, cozi interminabile, pt un extras a trebuit sa stau la coada sa-l cer, sa astept ore ca il cere de la Buc prin email, si vine in cateva ore, m-au chemat a 2-a zi, alta coada, nu era complet si iar de la capat. Nu prea recomand cu parere de rau. Este motivul pt care ma voi interesa la alta banca cu care se mai colaboreaza cum procedeaza ei si-mi voi schimba cat de curand banca.Si am mai auzit plangeri legate de acest subiect si aceasta banca.Daca alegeti o banca poate reusiti sa vedeti sau sa va interesati si cum se lucreaza cu banca respectiva.

#24
Balbina

Balbina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.223 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 20:48

Adriana, merci mult de informatii. O sa ma descurc eu, probabil o sa ma ia sotul cu masina, intrucit e f. departe si nu pot pleca pe mult timp, ca am o bubulina alaptata exclusiv. Si totusi de ce au mutat institutia asta la mama naibii? Poate se gindesc ca multi o sa renunte..



------------------

Numai bine,

Natalia, Vlad si Vanda
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump. [:D]
Poze

#25
ElenaGiulia

ElenaGiulia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 88 mesaje

Postat 14 ianuarie 2008 - 11:06

Buna fetelor am si eu o intrebare sper sa ma poata ajuta cineva.
Fetita mea are 7 ani si 5 luni ea locuieste in Romania cu mama mea nu a mai luat alocatia de la un an si 6 luni cand am plecat eu din tara,avem cum sa recuperam acesti bani are cineva idee si ce trebuie sa facem,va multumesc anticipat!!

#26
adrianafedorca

adrianafedorca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.894 mesaje

Postat 14 ianuarie 2008 - 12:47

ElenaGiulia daca esti din bucuresti atunci tot in str hambarului trebuie sa mergi , si da vei recupera toata alocatia pierduta
succes

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine


"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

#27
ElenaGiulia

ElenaGiulia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 88 mesaje

Postat 14 ianuarie 2008 - 12:52

Adriana multumesc mult eu sant din Pitesti o sa ma intresez pe acolo unde trebuie sa merg cand am sa ajung in tara,mersi[pup]!!

Elena fericita Mamica a Alexandrei(16-8-2000)Giulia(27-2-2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!


#28
kiekeboe

kiekeboe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 15:35

Cine poate sa spuna ce se intampla cu alocatia, dupa ce am implinit 7 ani si am inceput si scoala ...
Am citit ceva pe site-ul http://www.ddfssbuc.org/ cum ca alocatia s-ar da numai pana la 7 ani. Oare e adevarat ?
(http://www.ddfssbuc....ta/aloc1_ro.htm)
Nu mai spun ca am intrebat la posta si la scoala de unde o sa iau alocatia in viitor si nu am primit nici un raspuns ...
Pana sa-mi iau zi libera de la servici si sa ma duc in safari pe strada Hambarului, poate ma lamureste cineva ...

Multumesc mult !

#29
clarrice

clarrice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 136 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 23:23

De cateva luni bune alocatia copilului imi intra pe card, insa azi m-am trezit cu banii la usa?
Nu inteleg de ce.
Stie cineva de ce s-a intamplat asa?
Am sa dau un telefon, insa nu mai am rabdare pana maine.

#30
elyanne

elyanne

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.552 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 10:40

clarrice luna asta au venit la majoritatea prin posta din cauza unei probleme de-a lor , oeraore informatica...

Eu am sunat la ei sa-i intreb daca de acu stau sa astept postasul sau daca trebuie sa fac ceva ca sa intre iar in cont si mi-au spus ca nu, de luna viitoare vor reveni la normal.

Uite aici despre asta: http://forum.desprec...438&whichpage=2





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | Elena – iubita noastra | De 3x... mamica







Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -