Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cit mai cresc fetele dupa prima menstruatie?


19 raspunsuri la acest subiect

#1
auricuta

auricuta
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 august 2005 - 11:00

Buna mamicilor de adolescente!Prima menstruatie!Sunt sigura ca multe dintre voi aveti fetite care s-au confruntat cu aceasta problema.pe mine m-ar interesa cat au mai crescut in inaltime fetele dupa prima menstruatie.Prin carti se zice ca mai cresc foarte putin.Asa este?Cam cat au mai crescut fetele voastre?1-2 ani?Cam cati cm poti sa nai iei dupa aceea?Stiu ca nu este o regula,dar mi-ar place sa aud parerile voastre si din experienta vostra.Fetita mea are 13 ani si 160cm.A avut si cateva picaturi de menstra,dar nu stiu daca este finala.De abia de acum va avea o explozie de crestere?Caci mie mi se pare ca are un corp de copil.Astept sa-mi spuneti experintele voastre.
Va multumesc si sanatate ptr toti copiii!

#2
Miruna Enescu

Miruna Enescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 160 mesaje

Postat 09 august 2005 - 15:39

Auricuta,

Eu nu sunt mama de adolescenta, dar pot sa-ti spun ca, intr-adevar, dupa inceputul menstruatiei nu prea mai cresc fetele in inaltime(chestie de hormoni), in schimb corpul lor se dezvolta in alte directii...feminine.

Asa ca daca vrea sa mai creasca, acum ar fi momentul pentru niste inot sau baschet.

Pupici,

Miru

#3
Anderra

Anderra

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 172 mesaje

Postat 09 august 2005 - 18:22

Buna
Nici eu nu sunt mama de adolescenta ..insa o sa iti dau exemplul meu ..din tinerete..hehehe [alcool]... prima menstra mi'a venit la 13 ani .. iar dupa aceea in decurs de un an m'am inaltzat cu 13-14 cm(poate de aceea acum am probleme cu coloana,din cauza "inaltzarii" bruste).
Altceva vroiam sa iti spun.. la 18 ani aveam 1,74 ...iar acum la 23 am 1,78...concluzia o tragi singurika [:D] [:D]
p.s Eu sper ,sncer, sa ma opresc aici..

pupici,

[zana]Anderrusha

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"

#4
auricuta

auricuta
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 august 2005 - 18:26

Mersi pt raspuns dar am uitat sa va spun ca ea face inot de performanta!Dar un 10 cm tot mai ia pana se incheie cresterea,nu?

#5
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 09 august 2005 - 23:09

Si fiica mea a avut 13 ani si jumatate, la prima menstra, acum are aproape 17 ani si in acest interval a crescut de la 1.60 la 1.72. Vom vedea daca va creste inca ...dar ea nu prea vrea...oricum se plinge ca marea majoritate a baietilor sint prea mici si din cauza asta nu vrea sa poarte tocuri [bang].

"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.


#6
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 10 august 2005 - 01:05

lilach, la moda sunt barbatii mici de statura si e mai shic ca femeia sa fie un pic mai inalta, spune-i fetei tale sa nu-si mai faca probleme ca e la moda [flo]

Nu certati copiii cand viseaza!

#7
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 18 august 2005 - 09:56

si eu am mai crescut cam cu 10cm dupa ce mi-a venit ciclul. la 123 ani jumate, cand a venit, aveam cam 1,60, apoi am ajuns la 1,71 si la atata am ramas, acuma, la 26 ani.[hot]




Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]

#8
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 05 septembrie 2005 - 19:22

quote:
Originally posted by Ramonika
si eu am mai crescut cam cu 10cm dupa ce mi-a venit ciclul. la 123 ani jumate, cand a venit, aveam cam 1,60, apoi am ajuns la 1,71 si la atata am ramas, acuma, la 26 ani.[hot]
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
[cheers] Sa ne traiesti Ramonika!Lilianahttp://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

#9
ani35

ani35
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 10 septembrie 2005 - 20:34


Buna fetelor.Eu ce sa va spun?Laura mea are 12 ani si 1,70m.I-a venit menstruaia anul trecut,11 ani si e obsedata ca ea nu vrea sa mai creasca...in inaltime.Drept sa va spun,pe mine nu ma preocupa,va creste cat va fi nevoie.Problema e incaltamintea pentru ca e foarte cocheta si are un "piciorus"..41 lung si subtirel...spre norocul ei numai incaltamintea de marca,scumpa i se potriveste ca lumea.Nu va mai spun de vestimentatie...
bine ca n-am decat doua...fete[:D]
Un [pup]pentru toate

#10
nematics

nematics

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.291 mesaje

Postat 22 septembrie 2005 - 03:34

Eu am avut menstra prima data la aproape 11 1ni, eram destul de micutza; in clasa a v-a la inceput de scoala eram cea mai scunda din clasa; am facut basket la o scoala sportiva iar in clasa a 7-a eram cea mai inalta din aceeasi clasa; am mai crescut si in liceu, m-am oprit prin clasa a 11-a (basketul l-am intrerupt in clasa a opta din motive medicale, am mai facut ceva volei in clasa a noua, la scoala la orele de sport); inaltimea dupa clasa a 11-a: 1.77m


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -