Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (5)


358 raspunsuri la acest subiect

#31
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 21:09

Multumim pentru felicitari si Hristos a Inviat si din nord de la vikingi[cheers]. E superb de frumos cu doi copilasi, sunt topita. Nadja e tare cumintica si mincacioasa. Si bineinteles frumoasa fooooc:)

O primvara frumoasa asa ca pe la noi, va urez. Cred ca anul asta facem plaja ca la mediterana aici la marea nordului. Invitatiile sunt deschise:) Lil asa e, s-a facut anul de cind minca Ilie mici in gradina:)), nu am apucat sa mai raspund la email, is cu fetitzul in bratze tot timpul. O alintata am sa o fac:)





Alvaro & David



"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

#32
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 22:41

yupppi:))



tine draga fetitu in brate, ce treaba aveti?

spor la tzitzilit:)






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#33
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 14 aprilie 2007 - 13:25

Buna dimineata [:D] ...chiar ca e vreme de mediterana, pe-aci prin Nord!! Merge bine-un gratarel :-)) (cre' observati ca nici bine nu-mi sorb cafeaua, ca ma si gindesc la niscai vegetale!!!...uooof)



vik, iti trimisei un mesaj, asta daca vrei sa iesi de sub "acoperire" si io, una astept, poze cu frumusica [bibe]



mara, cu intirziere, iti spun weekend placut!!...si daca toata lumea vrea, apai, sa-i creasca Ionului barba la loc, rapid si fulgerator (desi mie imi place noul lui look [;)])...si Niels avea barba cind l-am cunoscut si vreo 14 kile mai putin, drept pentru care mi s-a parut relevant sa-i spun ca seamana cu Lenin. Insa pina aici, va rog....a doua zi s-a ras [^]



doru, iti revenisi...ca io mai am de recuperat...si ma gindesc la Rayu, saptamina viitoare [:D]



Va pup [pup]



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#34
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 14 aprilie 2007 - 14:19

multumim ,multumim poienitei pentru urari!Scuze de intirziere,dar s-a lasat cu chef,deci am absenta motivata!
Bubu a fost turbata ,in vecinatate cu isteria:))I-am luat o rochita de Cenusareasa cu crinolina[soc],a fost tare simpatica.Mai nasol era cu vizita la buda,ca trebuia sa merg cu ea,parca eram Mummy aia din Pe aripile vintului,tineam fetii crinolina in cap ca sa poata sa faca pishu[:-)))].Printesa lu mama:)A avut doua fetite invitate,in schimb mami si tati au avut foarte multi invitati:).Pe fetite le-a cam terorizat,in sensu ca daca nu o ascultau,le soptea la ureche ,cind nu era observata:"Tu nu ai voie sa vii la ziua mea"[:(!]
Concluzia:A facut Bubu 3 ani,si nici o schimbare[alcool]
Revin cu poze!

#35
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 14 aprilie 2007 - 17:38

dada, vrem poze cu crinolina Bubuleasca! A facut Bubu trei ani, uoauuu, de abia astept sa vizualizez evenimentu!



Spusei io ca ne talibanizam pe zi ce trece , nu ma crezurati. Uitati-va si la filmulet, atata amar de lume nacajita pe cm2 in secolu 21 nu mai putem vedea decat pe la Mecca p'acolo, pe la religionarii pacii! Ne intoarsera fratilor popii in evu mediu, asa cevaaaa [alcool]



hai ca io ma intorc in secolu 21: Xeno, vino bre si explica-ne ce e cu planeta asta cu nume romantinc, HD209458b , cica ar fi H2O si p'acolo (daca o fi d'aia sfintita sper ca pusera jandarmii s-o pazeasca de asaltu fanaticilor mioritici... nu stii maica niciodata, becali e in stare sa cumpere o naveta spatiala si sa dea cu totii o fuga pana acolo[:D]) ... Auz, da' omuletii verzi nu se vazura la telescop? Te pomenesti ca d'aia nu mai raspunde DD la invocatiile si rugaciunile umanitatii, e ocupat cu Adamii si Evele de pe HD209458b.



Mai gasii un articol despre personalitatea romanilor , nu-l studiai bine, acusi ma duc sa vaz ce-i cu el.



Lilutza, sa stii ca si acilea venii vara, sunt 27C, mai cald decat pe malu Mediteranii!



Vrem pozele lu Bubu cu crinolinaaaaa [bis]



#36
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 14 aprilie 2007 - 18:51

wow crinolinaaa...super fain:)Ii iau si eu Sofiei la 6 ani, ca la 5 o sa fim cam osteniti, in preajma zilei ei de nastere o sa apara Gheorghe:)))



Doruletz, cel mai tare regret e ca n-am avut aparatu digital in prima zi de Pasti.Erau masini in poiana de la telecabina in Busteni...ptiuuu, ce m-am putut enerva, si zi sfanta vorba ceea.

Asa mizerie ca anu asta n-am mai vazut de f f multa vreme, parol. nu mai pot sa-mi fac turele prin padure, efectiv gunoaie peste gunoaie....si acu cand sunt "intr-o situatie" nu-mi permit traseele alea neumblate pe care mergeam sa scap de pet-uri si alte minuni.....

No, c-am zis tot:))))

mai viu, stati sa rad putin de Lenin si de talentele culinare de lilanda [:D][bis]






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#37
Adela99

Adela99

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.202 mesaje

Postat 15 aprilie 2007 - 15:12

'neatza!

v-ati apucat deja de gratarit? (pe ziua de azi), e o zi splendida iar alergiile is in floare. io am fost mai precauta anu'asta si am inceput medicamentatia preventiv si nu am probleme ... deocamdata.
irimell tu cum esti? pe unde umbli?

vazut si placut poze cu copii si soti (mie imi plac barbatii si cu si fara barba numa' sa foloseasca after shave si daca nu se barbieresc :-) ), peisaje, nostalgii. astept crinolina :-)

doruletz pai lumea chiar o fi necajita daca se inghesuie la apa sfintita, ma gandesc c-o avea legatura cu tamaduirea. omu' cand e bolnav (si nu ma refer bolnav la cap in sensu'ala) se comporta manat de disperare. zic si io.
cat despre personalitatea romanului ... n-o fi dracu asa de negru :-)


#38
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 15 aprilie 2007 - 19:04

quote:
Originally posted by doruletz



hai ca io ma intorc in secolu 21: Xeno, vino bre si explica-ne ce e cu planeta asta cu nume romantinc, HD209458b , cica ar fi H2O si p'acolo (daca o fi d'aia sfintita sper ca pusera jandarmii)








Este din pacate foarte aproape de Soarele Mama (Tata!?) astfel incat totul este in fierbere acolo. Singura forma de viata pe care mi'o pot imagina este Pasarea Dodo Gigantica de face Oua Hamminadus la minut.

Planeta cica ar pierde cam 10.000 tone de apa calda pe secunda, da' sa nu mai ziceti la nimeni ca astia de la RADET sint in stare sa ne puna s'o platim si p'asta.



Alin





#39
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 16 aprilie 2007 - 03:27

hai mai adelucci, tu zici ca aia care se luasera la tranta cu jandarmii si isi carau de zor posete in cap erau bolnavi fara speranta?? valeleu, de ce or fi atuncea capabili aia sanatosii? [:D] (asta ca sa nu mai spunem ca in secolu 21 nici aia bolnavii n-ar trebui sa ia cu asalt butoaiele de apa chioara ca sa se 'vindece', da' asta e alta poveste). io zic ca e pur talibanism, nu-s singura, io-te ca o mai zic si altii



Plus ca il mai gasi acilea si pe ditamai presedintele, cand vazui poza io zisei ca o fi fost omu la vrun carnaval, "adunarea" din spatele lui Base arata de parca-s toti picati direct de pe calu' lu Stefan cel Mare! (bine macar ca ridicolu' nu ucide [:D]) S-o mai vedea asa ceva prin vreo tara europeana (poate doar in Polonia, ca si aia sunt avansati in ale talibanismului)



xeno, HD209458b e deci planeta aia cu jacuzzi etern si gratuit? Pacat ca e cam departe...[:)]

Vez daca ai drum maine pe la Christie's, cica se vinde un meteorit la licitatie , incepe de la doar 90.000€. Pe langa meteorit se mai vand si schelete preistorice (mamuti, rinoceri de acu 15.000 de ani), astia sunt mai scumpi, vreo 150.000€... inca putin si se vor vinde si scheletele lu Adam si Eva alaturi de dinozauri (merci de link, ma distrai copios [:-)))])



Lilanda?



Unde-s pozile cu crinolinaaaaa??



PS Piticania stie deja cu cine voteaza, io nu m-am hotarat...

#40
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 16 aprilie 2007 - 11:21

Doruletz, stai tu linistita, ca si la spital e la fel huliganismul :)))

uite, eu marg cateodata la control la spital pt ca la cabinet dr ginecolog le m,ai anuleaza, din motiv de nasteri etc.

Ei bine, trebuie sa merg dimineata pe la 6 jumate, sa astept afara pana la 7 cand se deschide ambulatoriul si sa ma programez pt ora 11 cand coboara dr de la vizite si operatii.ei bine, acolo zici ca se da aur, asa o coada haotica e. Dacanu ma duc dimineata n-am nici o sansa.Se inghesuie, se lovesc, se cearta.....oameni bolnavi, ?? puahahahahhhaaaa.plus ca nu conteaza ca esti insarcinata, ba dimpotriva.....

eu l-am rugat pe sot sa faca operatiunea asta, da replica lui a fost:

eu stau si 5 ore la coada, da sa fie organizata, ca la elvetieni

[:D]





mie-mi plac costumele alora din spatele lu basescu, iar nota de ridicol ii apartine lui in opiniunea mea[;)]






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -