Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...


184 raspunsuri la acest subiect

#1
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 02:15

Stii ca esti dependent/a de DC cand:



- primesti prin email o gluma/banc/"ceva dragut, sensibil" si dupa ce o citesti ii dai repede copy&paste si o pui pe forumul DC;

- daca se intampla ca intr-o zi cand vrei sa intri pe www.desprecopii iti apare "page cannot be displayed", atunci aia e o ZI PROASTA (da`stiti voi, d-aia, "a rrrrrreally bad day"); in primul rand iti vine sa dai cu calculatorul de pamint[(pc], apoi intri pe alte site-uri, CNN sau evenimentul zilei si acolo, ce sa vezi, MERGE !!! dupa care incerci la fiecare 2-3-5-10 min. (in functie de gradul de dependenta) sa vezi daca apare mult-indragita-prima-pagina-www.desprecopii.

- cel putin o persoana din familia ta (sot/sotie/mama/soacra) iti spune "da` mai termina draga, cu forumu`asta!"

- spuneti cel putin o data pe zi " am citit pe forum ca .."

- ai inceput sa stii muuuult mai multe despre bebelushi si copilashi; dai cu incredere sfaturi la altii.

- ti s-a ars cel putin de 2-3 ori mincarea pe foc citind pe forum sau fiind pe chat; i-ai pus copilului o caseta luunga cu desene, ti-ai lasat bebeul sa planga ceva mai mult ca de obicei, etc.

- colegii de la servici incep sa se uite ciudat la tine, pentru ca de cite ori citesti la calculator, ori rizi pe infundate ori ti se umezesc ochii si te induiosezi;

-in multe seri cand te duci la culcare te gandesti la o poveste impresionanta de pe forum si te gandesti ce ai fi facut tu in locul ei; cand te trezesti, nu ai stare pana nu citesti "subiecte active", de abia apoi faci cafeaua, dai cupilului mancare, etc.

- si nu in ultimul rand, parca ai devenit mai...bun, nu-i asa ?; hmmm, ba ai inceput chiar sa te rogi..hmmm, pai de obicei tu nu prea te rugai si acum uite, chiar te rogi si NU NUMAI ca te rogi, dar te rogi PENTRU ALTII!!!... pe care nici nu ii cunosti..si constati ca asta iti da asa un sentiment de bine si.... astepti cu nerabdare o noua dimineata ca sa poti vedea inca o data mesajul "logare cu succes".



[dc][i][i][i]



Hai, mai spuneti si voi[:)]



Cu drag,







Elena&Laura



#2
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 02:29

Pai,poti sa mai spui ceva ???

Elena,tu ai spus deaja totul,nici nu se putea mai bine descrie "dependenta de



[dc] "...[:-)))][:-)))][:-)))]



Pupicei la toti dependentii/dependentele DC [pup][pup]




Un Craciun feeric tuturor membrilor DC !!![*]

http://www.desprecop...p?nickname=alba

#3
aquariusrpro

aquariusrpro

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 03:10

Mai adaug eu.. cand stai pe forum pana la 1 noaptea.. in loc sa doooormi!

Roxana&Ruxandra

#4
gabrianah

gabrianah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 03:41

Draga Elena, Foarte -foarte adevarat!!!deci nu e numai sotul meu care zice asa..ha ha!!
ana

#5
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 04:31

[flo][flo][flo][flo]
F. adevarat, bravo!

ruxij

#6
tlaura

tlaura

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 06:53

Va mai spun eu: cand visezi ca stai la PC si intri pe www.desprecopii.com, sau cand il rogi frumos pe sotul tau, care are de munca la calculator ca la balamuc, sa te lase si pe tine "doar 10 minute, te rooooog!", sau daca chiar nu ai putut in ziua respectiva, sa incerci sa nu adormi inaintea sotului, ca sa poti intra pe site, macar un pic!
Pupici! [bis][bis][bis]
Laura, mama lui Andrei

#7
OtiliaLia

OtiliaLia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 07:02

dependenta- droguri - dar placute
[alcool]

Lia-S

#8
mamamariana

mamamariana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 07:46

Va mai spun eu una...
Cand te duci la baie pe la 3-4 dimineata si cand dai sa te intorci in pat (am calculatorul in dormitor conectat la internet 24/7) nu te poti abtine sa dai "doar un click" sa vezi ce se mai intampla pe DC si te apuca zorii zilei si chiar soneriile desteptatoarelor. Atunci realizezi ca s-a terminat cu somnul tau si ca toti cei ai casei te iau de proaspata... dar, deh! esti la curent si nu ti-a scapat nika de pe DC.
N-ati stiut-o pe asta???
Numai bine,
Mamamariana

#9
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 10:00

quote:
Originally posted by aquariusrpro

Mai adaug eu.. cand stai pe forum pana la 1 noaptea.. in loc sa doooormi!

Roxana&Ruxandra



Hihi, sau cand se supara sotul ca ti-ai facut un obicei din a sta la computer pana la doua noaptea in loc sa dormi ...iar dimineata nu te-ai mai trezi.
Sau cand sotul sau alt membru al familiei cunoaste multe personaje de pe forum si povestile lor fara sa fi citit vreun mesaj.


Adela
http://www.desprecop...ickname=Adela P

#10
mamamariana

mamamariana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 11:42

Mai am o completare de facut la:

- daca se intampla ca intr-o zi cand vrei sa intri pe www.desprecopii iti apare "page cannot be displayed", atunci aia e o ZI PROASTA (da`stiti voi, d-aia, "a rrrrrreally bad day"); in primul rand iti vine sa dai cu calculatorul de pamint, apoi intri pe alte site-uri, CNN sau evenimentul zilei si acolo, ce sa vezi, MERGE !!! dupa care incerci la fiecare 2-3-5-10 min. (in functie de gradul de dependenta) sa vezi daca apare mult-indragita-prima-pagina-www.desprecopii.

In cazul asta, ma uit repede pe msn sau yahoo messenger si oricine e online e rugat sa incerce sa acceseze www.desprecopii.com ca sa fiu eu convinsa ca nu e de la computerul meu.

Mamamariana





Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -