Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Lista Gradinite - bila alba / bila negra(2)


279 raspunsuri la acest subiect

#11
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 11:34

Destul de bine, zic eu. Anul trecut am avut probleme mari, mereu a prins viroze, ce se complicau (o duceam la gradinita vreo 2 ore pe zi, la o grupa mare,- o gradinita langa bloc, unde avea ea niste prieteni si ii placea sa se joace cu ei).
Anul acesta a fost mult mai bine, cred ca s-a intamplat doar de vreo 2 ori sa nu se simta bine si doar pt vreo 2-3 zile maxim.
Eu nu sunt in tara acum si mi-e asa dor de ea...[bang]
Sanatate multa lui Alex!


Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004

#12
Loreena

Loreena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 19:57

Are cineva copilul la Gradinita de stat nr. 51 str. Sagetii - Armeneasca???



Poze cu toata Familia



#13
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 11:49

ioana - multumim mult pentru modificarile aduse listutei. si sper sa mai avem punctaje si de la alte gradinite. lista de bile albe si negre este un ajutor de nadejde pentru mamici! [flo]


#14
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 14:13

fetelor, gradinitele Olga Gudynn primesc de la mine cel mai mic punctaj. 0.isi bat joc de parinti, copiii, nimic de zis, sunt ingrijiti, dar la banii dati e cam putin.

#15
lidiadanaila

lidiadanaila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 17:06

Pentru ca inca mai astept propuneri pentru o gradi buna in sectorul 5 "care este " , am decis ieri sa vizitez gradinita Doris Kindergarden de pe Mitropolit Filaret fiind in sectorul 4 dar foarte aproape de mine. Mi-a placut gradinita , insa era cam frig. Va rog mamici care aveti sau a-ti avut copii acolo sa-mi spuneti si mie cum este....eu citisem pe aici ca o lauda cineva.

lidia

#16
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 17:42

Despre gradinitza Melba am scris si eu, la pagina 14, prima parte.
Punctajul meu este urmatorul, in completare la cele scrise anterior:
Personal : 0 pct, desi dk s-ar putea nu i-as da nici un punct. Iar, din punctul meu de vedere, 80% din gradinitza inseamna personalul, daca personalul nu e de calitate, restul e inutil.
Dotari: 2 puncte, exista si jucarii in gradinitza insa atata timp cat copilul nu e lasat sa se joace cu ele, degeaba exista.
Curatenie: 2 puncte, atmosfera din gradinitza rezulta si din mirosul hainelor cu care vine acasa copilul, mai ales hainele din rucsac.1-5 puncte
Mese: 1 pct, copilul meu venea acasa cu guritza mirosind din cauza faptului ca nu manca nimic acolo, si daca va uitati pe meniul afisat pe usa de la intrare o sa vedeti ca e ff slab.
Activitati in gradinita: 2 puncte, copii sunt obligati sa stea pe scaune. Educatoarea lui fi-miu, de ex, se plangea ca nu sta copilul toata ora pe scaunel si nu e atent la activitate. Desteapta de ea nu stia ca la grupa mica o activitate poate dura max 15 min ( eu sunt absolventa de lic pedagogic, asa ca nu vb din auzite).
Activitati extracuriculare: 0 puncte, nu am vazut asa ceva cat am fost acolo. Bine ca nu am stat mult.
* Punctaj total: 7 puncte pentru o gradinitza de cosmar.


#17
Ioana75

Ioana75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 17:58

eunice, multumim pentru punctaj, apare imediat pe lista!

Teo2rina, daca poti, detaliaza pe fiecare aspect in parte.

Vrabiuta, multumesc[:)].

Adina, poate cind o sa ai timp ne detaliezi pe puncte, asa cum apare specificat deasupra listei cu punctaje.



Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

#18
ankalaura

ankalaura

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.302 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 22:56

Ma gandesc ca pana se completeaza din urma de catre unii (daca s-o mai completa), in loc de semn de intrebare alaturi de numele gradinitelor, sa apara o moaca vesela sau trista, sau o moaca de asa-si-asa... Ce ziceti?



Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza



#19
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 18 aprilie 2007 - 14:46

anca - din cate stiu s-a incercat o lista cat mai "aerisita", fara floricele sau alte emoticon-uri, pentru usurinta in citire. dar ar putea fi o idee buna.

eunice - si eu am avut aceeasi problema cu o gradinita cotata printre cele mai bune din bucuresti; prima intrebare a educatoarei a fost daca sta cuminte copilul pe scaun, ca ea are activitati de facut [bang] din pacate sunt multe gradinite care, in incercarea de a impresiona parintii, incearca sa invete copiii cat mai multe lucruri, fara sa tina cont macar de un minimum de cerinte psihopedagogice. tu stiai cat trebuie sa dureze o activitate... dar cati parinti au astfel de cunostinte? foarte putini. eu cred ca nici nu trebuie sa le aiba, e datoria gradinitei sa educe copiii prin activitati potrivite varstei atat dpdv al complexitatii cat si dpdv al duratei in timp. dar atat de putine dintre ele o fac...


#20
Ioana75

Ioana75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 24 aprilie 2007 - 13:30

Anca, multumesc de sugestie. Am inlocuit semnele de intrebare cu "OK", "neutru" si "nu e OK". Daca aveti alte propuneri, le astept.



Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -