Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor


236 raspunsuri la acest subiect

#231
aidaciolac

aidaciolac

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.652 mesaje

Postat 09 septembrie 2007 - 12:18

quote:
Originally posted by lalilu
V am urmarit povestile din umbra.Doamne, fetelor, prin ce trebuie sa treceti si voi si copiii vostri..!!! Am simtit nevoia sa va incurajez, sa stiti ca sunt langa voi mult mai multi oameni care chiar daca nu posteaza au un gand bun si o rugaciune pentru copilasii vostri. Dumnezeu, puterea voastra ,a mamelor, speranta si indarjirea cu care luptati pentru copiii vostri va vor ajuta sa treceti cu bine de acest hop al vietii voastre. Sanatate puiutilor si curaj, voua , mamelor d zeu va va ajuta!!Lalilu-mama Mariei si a lui Luca
Multumim lalilu! Stiu ca multa lume este langa noi , asta ne tine pe pozitii. [pup]Multa sanatate voua si puiutilor vostrii!Nimic nu e mai frumos decat zambetul unui copil!Aida - mama de pisica mica.[pis][flo][pis]nov2006[foto]

#232
aidaciolac

aidaciolac

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.652 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 03:02

Azi am scos-o in parc dupa o absenta prea mare. Ochii ei ... nu va pot povesti ce fericita era si cum ii luceau ochii.

Tot drumul pana in parc mi-a povestit ce o sa faca acolo. Norocul nostru a fost ca erau doar 2 copilasi mai mici care nici macar nu au venit langa noi.



A luat la rand toate leaganele si apoi topoganele , roata si balansoarul , iar la plecare a vrut sa se urce pe scena sa imi cante. 1h si jumatate si parca prea putin.



A inceput sa manance foarte bine si parca a facut falcutze. Incepe si ea sa semene a copil.[q] Cata suferinta a indurat si cat de vesela este in fiecare zi. [q] ca fetita mea si-a acceptat soarta , dar o vad plina de dorinta sa mergem. Sa mergem oriunde.



Ma tot intreaba cand mergem la PET... Si ea stie ca e ceva important si ca de rezultat depind multe. Depinde viitorul ei.



Of! De ar fi asa cum vrem noi ... sa fie bine si sa uitam de probleme si intepaturi ...



Aida - mama de pisica mica.

[pis][flo][pis]



nov2006

[foto]

#233
principe

principe

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.433 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 07:03

aida,


rezultatele or sa iasa bine,iar apoi o sa stai in parc muuuuuuuuult,
daca nu veniti in ve.

am o nepotica care pina la vreo 4 ani nu a putut merge a avut 3 operatii la cap, si cred ca la miini si picioruse mai mult de 7 .inca mai are de facut operatii (le face p etape de virsta)si cred ca este cel mai vesel si mai sensibil copil p care l-am cunoscut.totdeauna ride si cinta.plingea numai cind o durea capusorul sau minutele si piciorusele.cind vedea un copil plingind il intreba "te doale ciciolusu"?.este surprinzator cit de luptatori sunt copii cu probleme de sanatate.
astept sa se faca dimineata sa o sum ,mi s-a facut un dor de printesa mea.

va pup p amindoua...si asculta ..nu te gindi niciodata ca nu o sa iesiti victorioase din boala asta.
dumnezeu sa va ajute voua si tuturor celor cu nevoi!


monica mami de print

http://www232.rockyo...anceid=77828117

#234
wonderful

wonderful

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.217 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 17:36

Iubita,am citit de la inceput situatia ta,dar pur si simplu n-am fost in stare sa spun nimic.M-a paralizat si blocat suferinta voastra.daca asta inseamna ceva bun pt. tine,am sa ma rog pt. ea si pt. voi si,cand voi lua salariul,voi pune si eu o picatura care se va adauga altelor.cred ca am mana buna pt. ca am mai facut asta si fetita de atunci s-a facut bine.[pup]

#235
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 20:36

Aida, fii mandra! Ai un copil extraordinar de puternic! Dorinta ei de a trai normal o s-o impinga inainte sa invinga tot!

O sa fie un om extraordinar!



Ieri la kineto mama a mers cativa pasi singura, tinuta din spate, de umeri, de dr....fara sa vreau m-am gandit instantaneu la Emma...parca vedeam un copil care invata sa mearga...



Imi ridic palaria in fata ta! [asia]





Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !

lyme suport romania

ador copii

Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu



<< rabdarea este cheia fericirii >>



#236
aidaciolac

aidaciolac

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.652 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 23:21

Mariaa tu iti ridici palaria in fata mea? Tu care lupti de atata timp pentru mama ta? Dragostea pentru un copil este mult mai puternica fata de mama , asa ca ce faci tu este demn de apreciat , avand in vedere ca are parte de toata atentia. [pup]



Principe , Wonderful , Mariaa , Mercedes , fetelor sunteti adevarate comori. Suportul vostru ma face sa fiu mai calma , sa vad altfel viata.

Si parca si problemele incep sa se rezolve de la sine.



Va multumesc si va doresc tot binele din lume![flo]



[pup]



Aida - mama de pisica mica.

[pis][flo][pis]



nov2006

[foto]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -