Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Locatii speciale - petreceri pentru copii


37 raspunsuri la acest subiect

#1
Sasha.p

Sasha.p

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 29 iulie 2005 - 15:35

Noi, mamicile de august - septembrie 2003, ne-am gandit sa serbam impreuna zilele de nastere ale puilor nostri. Pentru aceasta ocazie ne-am gandit ca ar fi potrivit ca petrecerea sa se desfasoare intr-un loc special amenajat pentru copii si/sau pentru petreceri de copii.
Daca cineva dintre voi a mai organizat ceva asemanator am avea rugamintea sa ne dati niste idei si/sau locatii incercate deja. Asa am gasit multe, inclusiv pe internet, dar ar fi mult mai sigur sa aflam si parerea celor care au incercat deja asa ceva.

Multumim mult

Anca si BB Sasha

Copilasi de Aug - Sept. 2003

http://pg.photos.yah...pxp72/my_photos

#2
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 30 iulie 2005 - 14:37

Subiect initial: "Birthday Party - pentru Bucuresti"
postat de oanta, 25/05/2005, 14:58:44


Sal,

Spuneti-mi, va rog, daca cunoasteti alte locuri pentru organizarea unei zile onomastice, in afara de McDonalds. Fiul meu fac epe 25 iunie 7 ani si doream sa-i sarbatoresc ziua de nastere dar nu acasa. Poate cunoasteti vreo locatie. Va rog frumos informati-ma.
Multumesc,
Ioana



raspuns postat de iileana, 25/05/2005, 15:09:31

Ioana, daca dai o cautare pe google dupa "petreceri copii" gasesti mai multe firme care se ocupa cu asta. Succes.
La multi ani baiatului tau!



raspuns postat de mimsi, 25/05/2005, 17:20:51

In Herastrau, in partea dinspre soseaua Nordului, acolo unde-i restaurant si disco Herastrau sunt niste terenuri de tenis. In primavara era montat un balon acoperitor pt terenul de tenis iar inauntru erau jocuri gonflabile. Mie mi-a placut tare mult, locul e spatios si jocurile sunt multe. Se organizau si petreceri.



raspuns postat de Cary, 26/05/2005, 07:29:01

Si eu sunt PENTRU locul din Herastrau,nu cred ca exista ceva mai frumos pt.copiii mai maricei aici in Bucuresti,cat mi-as fi dorit si eu asa ceva cand eram copil,dar mare fiind m-am dat si eu,am lasat domnia la o parte,mi-am scos pantofii si m-am dat pe acele topogane,eram ca un copil!

PETRECERE FRUMOASA si voua!



raspuns postat de livius, 21/06/2005, 17:18:24

Cum as putea gasi un clovn pentru 2-3 ore? Eu sunt nas exact in ziua in care fiica mea implineste 3 ani. Chiar n-avem timp sa-i organizam ceva adecvat. Avem insa trei ore in care as vrea ca un clovn, un circar, un...ceva sa distreze in parcul de langa casa 10-15 copilasi. Aveti vreo idee?!



raspuns postat de candy24, 22/06/2005, 12:28:48

Acel loc din Herastrau se numeste Insula Copiilor si intrarea de de 150000 in cursul saptamanii de copil iar sambata si duminica 200000 de copil.Am fost si noi de cateva ori acolo ,e frumos au multe chestii dragute ,dar trebuie sa te tina si buzunarul.Sunt destul de scumpe .Pot sa-ti recomand un club frumos pe Calea Mosilor nr 209 telefon 2106245.E intr-o casa cu 4 camere unde au diferite jucarii topogane cu bile ,mese de desenat..etc Poti sa aduci tu mancarea de acasa si bautura si platesti chiria la ei .Noi am fost acolo la ziua cuiva si ne-a placut.

P.S.: Se numeste Harry-Kids Club


Ramona

#3
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 30 iulie 2005 - 14:39

Subiect din arhiva DC: Unde va serbati prichindeii ?



Catalin




Think pink!

#4
loreema24

loreema24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 30 iulie 2005 - 18:34

Mitzirica noastra va implini la inceputul lui septembrie si nu stim cum si unde sa-i sarbatorim ziua.

Ar venii copii intre1 si 3 ani.

Are cineva ideei?

Voi cum a-ti facut?




[foto]



Povestea Loreemei Site Loreema

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !


#5
andreea_claudia14

andreea_claudia14

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 10 august 2005 - 10:05

da poti organiza petrecerea copilului intr-un loc special cum ar fi Chicco,este n loc ideal ptr. copii.Acolo am organizat si eu.La noi in oras sunt 2 locuri asemanatoare,unul mai mic si unulmai mare,foarte frumoase,unde copii se distreaza de minune si se simt foarte bine.Deobicei se inchiriaza locul ptr. 2 ore ca ei sa aiba timp sa se joace in timpul asta se face o masa ptr. ei se cumpara de la Mac,meniuri cu tot cu jucarii toate la fel ca copii sa nu se certe intre ei,se face tortul care se da aproape de sfarsit cu sampanie de copii si multe eltele.Asa am facut te poti uita la pozele mele de la ziua fetitei mele de la un an chiar la locul de joaca special amenajat ptr. ei.Acolo vei vedea tot ce iti doresti si multe raspunsuri la intrebarile tale.Andreea.



Poze

#6
buggy

buggy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 764 mesaje

Postat 26 august 2005 - 00:57

Ceva nou in Romania este Fun Science, franciza spaniola care se ocupa cu spectacole educational-distractive pentru copii.
Copiii se distreaza invatand si invata distrandu-se. Sunt abordate diferite tematici ( fizica, chimie, astronomie, mediu, reciclare, igiena personala-copiii isi fac cu mana lor pasta de dinti, sapun, sampon ) avand la baza niste povesti ce le justifica experimentele. Copiii sunt astfel manipulati de acesti profesori trasniti si intra invata o gramada de lucruri fara sa isi dea seama ca o fac.


#7
GabrielaG

GabrielaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.435 mesaje

Postat 26 august 2005 - 16:56

Vezi pe www.gradinite.com ca au si nume de firma care organizeaza petreceri pt copii in Bucuresti.
Petrecere frumoasa,
Gabriela si baietii

#8
marylaz01

marylaz01
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 22:47

salutare mamici![hia]trebuie sa tai si eu motul copilului meu.sunt din Iasi si as vrea sa stiu daca exista vreo locatie unde as putea organiza asa ceva.multumesc!



#9
ana maria

ana maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 29 septembrie 2005 - 18:16

Aici am serbat ziua nepoatei si am fost foarte multumita. www.divamagic.ro

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

#10
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 06 octombrie 2005 - 23:06

Am participat in vara la o aniversare al Kidsplanet.

http://www.kidsplanet.ro/

F. frumos, organizarea f. buna, masa la fel.adultii stau jos si discuta si-si privesc copii pe un monitor.Copii se jiaca la etaj, sub stricta supraveghere a unor fete f. dragute. Mie mi-a placut mult!

Andreia




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -