Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

farmece,vraji, blesteme si energii negative


59 raspunsuri la acest subiect

#51
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 21 martie 2007 - 14:39

Theiuta...si eu tot prin prisma materialist-stiintifica[:D](parca as fi Lenin sau Marx)[:D][:D][:D]...am incercat sa imi interpretez fenomenul...M-am uitat cu atentie in dulap,sa vad langa ce a fost asezat capacul si de la cel s-ar fi putut declansa fenomenul...N-am gasit raspuns...

Si ar mai fi povesti care mi s-au intamplat sau care mi-au fost povestite,ciudatenii fara explicatii...le-am pus pe seama intamplarii si a hazardului si cu toate astea tot nu sunt convinsa ca aceste fenomene sunt produse premeditat...nu stiu cum sa explic altfel..

Sa aveti parte numai de bine!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana si

Ea e TOYO...



#52
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 17:28

Daca tot e vb de fizica, cea mai imp lege, cea a lui Ohm: Daca esti om cu mine, sunt om cu tine. Sau traducerea populara: bine faci, bine gasesti. [flo]
Energia negativa exista peste tot, manifestata sub diverse forme: invidie, rautate, incrancenare, neloialitate, etc. Inclusiv vraji. Uneori e greu sa combati singur, esti patruns de indoiala. Dar credinta in Dumnezeu te scoate la lumina mereu. [flo]

Liliana
http://new.photos.ya...lgireada/albums

#53
maximcas

maximcas
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 octombrie 2007 - 22:37


hey,oameni buni! haideti sa facem o comparatie! intre vraji,farmece pe de o parte si rugaciuni si mersul la biserica pe de alta parte..... deci asa cum toti credeti in dumnezeu si ca rugaciunile de ficeare noapte va ajuta sa traiti mai bine sau dak mergeti de pasti la biserica dumnezeu e cu voi.....asa si cu cei care credeti in diavol...vrajile sau farmecele sunt un fel de rugaciuni ... cei care credeti in puterea demonilor, faceti vraji,ghiciti,blestemati pt k asta cere biblia satanista.... sunt 2 poluri diferite,2 poluri care exista! iar mintea ingusta nu o au cei care cred in aceste puteri supranaturale...nu ei!

Rodik

#54
Theiuta

Theiuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 28 octombrie 2007 - 01:29

Diferenta este ca cel ce merge la biserica se roaga pentru binele si sanatatea tuturor-are ginduri bune, pe care la amplifica si le transmite cu ajutorul rugaciunilor catre Dumnezeu-pe cind cel ce merge la vrajitoare si se ocupa cu vraji, are si transmite ginduri si energie negativa, catre cei din jur si, chiar catre el insusi.



Theiuta



Mami si Nicolas[bicla]





Sanatosi sa fim!



#55
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 28 octombrie 2007 - 07:59

Waow!Theiuto ia uite la nr. mesajelor tale de aici![:0]
si daca ma uit mai sus la subiectul asta constat ca din martie e intepenit,asa,fatidic.

#56
Theiuta

Theiuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 28 octombrie 2007 - 09:25

Da si eu am remarcat...666...dar culmea ca apare acelasi numar si la "generale-sa imi explice si mie cineva"...va rog sa imi mai contabilizati un mesaj[;)], nu de alta, dar sa iau puncte!



Theiuta



Mami si Nicolas[bicla]





Sanatosi sa fim!



#57
immortality

immortality

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 30 octombrie 2007 - 03:42

Intru si eu in discutie, fara a spune ceva.... de ce? Pentru ca sunt prea mica si, cand esti mic, asculti de oamenii mari, iar dupa mine, oamenii mari nu sunt vip-urile, ci oamennii cu viata sfanta, sfintii...aceia care au "dreptul" sa isi dea cu parerea despre tainele acestei lumi, atat cat a lasat Dumnezeu sa li se reveleze... Cine sunt eu, care de-abia ajung cu gandul al Dumnezeu 5 minute pe zi, sa-mi dau cu parerea despre probleme atat de importante... Cum pot zice , in aceste conditii, ca am "credinta mea" (de 5 minte/zi), cum pot interpreta Biblia...etc.
Au existat si exista oameni care si-au dedicat viata intr-adevar lui Dumnezeu, iar Dumnezeu i-a luminat si sa interpreteze Biblia si sa vorbeasca despre adevaruriel de credinta...
Cel mai la indemana imi e sa va rog a citi (nu va ia decat 5 minute) un capitol din cartea CU DURERE SI DRAGOSTE DESPRE OMUL CONTEMPORAN de Paisie Aghioritul (un cuvios parinte grec care a parasit aceasta lume in anii 90', deci a cunoscut lumea noastra, nu e "desuet")
Cititi si mai vorbim....http://www.razboiulnevazut.org/capitol.php?id=1148

#58
IonescuOana

IonescuOana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 15 mai 2008 - 19:58

nadyana, participa la slujba Moliftele Sf. Vasile si da un acatist pt. indepartarea relelor , farmecelor si persoanelor fara credinta in Dumnezeu! Sper sa te ajute Dumnezeu![ruga]

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

#59
zepellina

zepellina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 16 mai 2008 - 11:27

Cand sunt Moliftele Sf Vasile??


"Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea."

zepellina


#60
miky77_tali

miky77_tali
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 octombrie 2010 - 00:19

fetelor, sunt noua pe forum, si vad ca msjle adstea sunt postate tare de mult, dar sunt interesata de astfel de subiecte. de fapt, sunty i n mare impas! Omyul cand este la anaghie incepe sa creada si in Dumnezeu, si in cel rau!Am nevoie sa stau de vorba cu cineva despre multe ...cine este disponibil si ma p[oate ajuatza, dati un beep pe nr.0786126075! E prea mult sa scriu despre tot ce se intampla


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -