Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


414 raspunsuri la acest subiect

#41
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 28 martie 2023 - 15:25

Buna ziua!

 

Frig si la mine si cu stare de somnolenta. Nu ne laudam cu nimic nou, vazusem ca vine caldura si ma gandeam sa fac transhumanta hainelor. Mai stau ..

 

Roli multa bafta la noul serviciu!

 

Mihaela, mult succes cu noul serviciu si mutarea!

 

Silvi, felicitari Crinei!



#42
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 28 martie 2023 - 17:23

Va multumesc tuturor! Sper sa fie asa ok si in continuare. Si colegii si sefii sunt f. ok si asta face ca atmosfera sa fie buna.

 

Mihaela felicitari pentru schimbarea totala! Succes cu mutarea si la job!

 

Despre plecari spre alte zari, Marc e deja in cautare. A fost la un targ de universitati saptamana trecuta, mai avem un targ la noi in oras, sambata. El vrea pe chimie. Tinta e sa gasim. studii gratis, ca nu ne permitem zeci de mii pe an. Am gasit ceva in Olanda. El vrea Germania sau Austria, dar inca suntem in ceatza.

 



#43
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 28 martie 2023 - 17:25

Despre frig si vant nici nu mai vreau sa vorbesc. Le avem pe amandoua,. plus o ninsoare pe ziua de azi.



#44
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 04 aprilie 2023 - 16:56

Ziua buna, in totala contradictie cu titlul .." o floare, o raza de soare", noi suntem sub nameti. De aseara ninge ca in toiul iernii si nici gand sa se opreasca. Marc a plecat ieri dimi la scoala imbracat si mai ales incaltat de primavara si a ramas peste noapte la maica-mea. Drept urmare azi a inotat prin zapezi, s-a udat la picioare si a inghetat bocna.

Eu dimineata am trecut prin aventuri o ora jumate sa ajung la serviciu.

Despre pomii din curte nu stiu ce sa mai zic...plini de fruzulite fragede. Singurul bucuros e Zorro.

Miniaturi atasate

  • IMG_20230404_155907.jpg

Editat de roli25, 04 aprilie 2023 - 16:58 .


#45
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 04 aprilie 2023 - 17:57

Frate, ce e la voi acolo  [fri]  [fri]  [fri]  [fal]  [fal] Iarna in toata regula! Aveti grija sa nu cumparati brad in loc de oua   [:-)))]

Pe bune, a fost mai cald februarie-martie decat acum in aprilie! Si pt natura, clar nu e bine deloc :( 

 

Mama ta sta in oras? E bine ca au copiii o solutie de backup in caz de chestii din astea, cand si circulatia e mult ingreunata...

 

Aici in Buc nu ninge, doar ploua, bate vantul si este foarte frig.



#46
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 04 aprilie 2023 - 18:03

Mihaela, felicitari pentru noul job! Casa pe insula devine casa de vacanta?

 

Ella, sper ca s-au linistit apele la job. Am un prieten care lucreaza la cealalta banca, am vorbit cu el cand se discuta despre fuziune si era si el un pic ingrijorat de viitor.

 

Roli, ce zapada la voi! O sa schiati pana in mai. [fal] Mult succes lui Marc cu alegera facultatii. In Olanda problema principala e cazarea, nu numai in cazul studentilor.

 

Copila m-a anuntat ca vrea in vara sa mearga cu cortul cu prietenii pe o insula. Nu prea stiu cum sa fac, prietenele ei au voie dar mie imi par inca mici. In plus frate-su o sa comenteze ca lui nu i-am dat voie sa plece in Croatia ( tot cu prietenii voia, fara adulti). [batcap]



#47
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 aprilie 2023 - 20:21

Seara buna,

 

Marion, la cât e de scump sa vii pe insula, nu cred ca rămâne casa de vacanța :). Probabil o sa o vindem când va veni vremea. Încă nu ne-am hotarat. 

 

La noi nimic nou. Eu sunt liberă de viberi și săptămâna viitoare toată. E Paștele aici iar marți plecam sa vedem celălalt oraș in care voi lucra. Al meu o sa lucreze trei zile acolo la spital, iar eu o sa ma întâlnesc cu șefa de laborator sa îmi prezinte laboratorul și sa semnez contractul. 

 

Seara frumoasa! 

 



#48
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 05 aprilie 2023 - 08:37

Neata buna! 

Nu stiu daca chiar ca la Brasov, dar atata zapada ca astazi dimineata nu am avut in nici o zi de iarna. E multa, uda, grea, prinsa de toti copacii. Daca nu as sti ca sunt flori, muguri prin toti copacii as zice ca e feeric. Dar caisii mei deja aveau flori ce se scuturau, fructele in formare. Sper sa nu se rupa , ca ger nu a fost (-1, -2 minim asnoapte). 

 

roli, vacanta placuta baietilor! Poate apuca sa schieze acum , daca in iarna nu prea au facut-o. 

 

Marion, eu cu manuta mea am rezervat 2 camere de 3 paturi la o pensiune la mare pt Bianca si prietenele ei in august. Nu e cu cortul, nu e pe insula, dar e in Vama Veche si e prima data cand vor pleca asa, de capul lor. Si Rares a anuntat ca pleaca la mare cu gasca lui la vara, dar ei nu sunt asa organizati, vor vedea mai aproape care si cum merge. Si ei tot in Vama vor. Cred ca cel mai tare in perioada asta imi e frica de cat si cum ar putea sa isi faca singuri rau decat de alte pericole din afara. Dar , mno, face parte din procesul mai mult sau mai putin dureros de desprindere de cuib si mers pe drumul lor. 

 

Mihaela, sa va bucurati de zilele astea libere! 



#49
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 05 aprilie 2023 - 08:44

bună ziua!

 

vai, ce de zapada la Roli...imi pare rau de pomi dar in rest e tare frumos!

eu as putea sa traiesc undeva unde e zapada mereu, probabil tocmai pentru ca la noi nu este decat cateva zile pe an, cel mult [:-)))]

a nins si la noi zilele trecute, dar nu s-a asezat. astazi ploua si e vant turbat! 

 

nu am avut timp zilele astea nici sa respir. e ultima luna la job-ul 2 si am multe de incheiat, predat. si la munca e nebunie. in plus am avut si cu C de mers pe la analize, mica are scoala verde si a avut program de la 9 si ne-a stricat rutina...

primele analize, cele obisnuite au iesit oarecum ok, doar fierul sub limita si la biochimie cate ceva: acid uris in jos, bilirubina totală în sus...asteptam si restul analizelor si apoi vedem ce zice dr.

aseara am confectionat vreo trei ore o rochie din saci de gunoi pentru mica. inca nu am terminat, mai am jumate de tutu de facut dar era prea tarziu aseara. maine e parada asa ca am si deseara de lucru [:)]

 

cam asta de pe frontul vantos de sud est!



#50
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 05 aprilie 2023 - 09:04

Monica, Roli, ce au facut copiii la simulare? sunt multumiti?

 

Laura, si la tine zapada? ce ma supar ca la mine ploua si iar ploua...sunt de acord cu tine, in teorie, dar sa vad daca mai sunt de acord si peste 2-3 ani cand o sa vrea C cu gasca [:-)))]

 

Marion, sa mai scrii daca te hotarasti sa lasi copila cu cortul...eu invat de la voi, ma pregatesc pe margine pentru ce ma asteapta. 

 

Mihaela, daca semnezi si contractul trebuie sa dai de baut! sa iti fie bine! [flo2]  [flo2]  [flo2]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -