Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


414 raspunsuri la acest subiect

#21
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 16:44

Monica, sper sa rezolvi cu hernia. 



#22
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 16:53

Servus pinguini

 

La noi a venit primavara  [pk]  [pk]  [pk] zumzet de albine in ciresul de la geamul biroului de-acasa, narcise si zambile inflorite in gradina, liliacul are muguri...am vrut sa mai pun azi seminte pt iarba, dar a plouat..sper sa fie maine soare.

 

La job e ok, am fuzionat cu cea mai mare banca de-aici  [ph34r] sa vedem ce iese...joburi pt mine sunt multe...imi iubesc jobul, imi place mult ce fac, altfel as fi plecat de mult..am avut noroc si de sefi super de treaba, asta a contat mereu (sefii au plecat, eu am ramas  [:)])...am si un plan B, sper insa sa raman la planul A  [:D]

 

Mandra revine sambata din tara, o va astepta Marvin...noi mergem la un concert : muzica latina, cantaretul e columbiano-elvetian  [:)]

 

Si noi avem 4 zile libere de Paste, relaxare la maxim.

 

Cam atat de pe frontul de vest. 

 

Weekend fain sa aveti. 



#23
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 16:55

La multi ani Ramonei  [artif] sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea  [pup]



#24
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 24 martie 2023 - 11:19

Multumesc frumos pentru urarile de ziua Ramonei! Ramo este bine acum, am fost la eco si este bine.  

 

Ma bucur asa de mult ca azi este vineri! Am o perioada mai aglomerata dar sper sa o tremin cu bine!

 

Ella, sper sa-ti iasa planul A!

 

Monica, sanatate multa si fara dureri de spate!

 

Velvet , bun venit micului suflet si acomodare cat mai rapida!



#25
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 24 martie 2023 - 20:08

Seara buna! Lauranico, La multi ani frumosi Ramonei! Ella, tin pumnii sa iasa planul A! Velvet sa te bucuri de animalutele tale! Eu de 3 saptamani am job nou. E ok, imi place, atmosfera e placuta, oamenii sunt ok, sefii ok. Nu se ridica tonul, toata lumea vorbeste si se poarta frumos (patronul e elvetian, poate de asta nu se tipa, pe la patroni romani am intalnit des ton ridicat). Andrei a dat simularea si nu prea am inteles ce a facut. Vom afla joi la sedinta. Nu am asteptari mari, ca stiu cat invata,,, sper sa se mobilizeze totusi lunile astea. In schimb a luat exam la Cambridge. La noi primavara e fitzoasa...ieri 5 grade, azi 15, saptamana viitoare se intorc temperaturile cu minus. Va doresc un weekend frumos si cald!


Editat de roli25, 24 martie 2023 - 20:15 .


#26
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 24 martie 2023 - 21:06

[hia]

 

Lauranico  [flo2] multumesc. Ma bucur ca e bine fata ta.

 

Roli  [floare3] succes la noul loc de munca! Si succes si baiatului!

 

Monica succes si fetei tale pe mai departe! 


Editat de velvet, 24 martie 2023 - 21:11 .


#27
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 25 martie 2023 - 08:16

Ziua buna! 
 

La mulți ani Ramonei!  [flo2]

 

Eu nu prea mai apuc sa intru pe aici…

Vad ca e “la moda” jobul nou. Așa ca vin și eu cu noutatea. De la 1 Septembrie am sa încep un nou job. Dar nu aici pe insula, ci in sudul Suediei. Eu am acceptat deja jobul, al meu soț urmează sa testeze câteva zile peste doua săptămâni unul din cele doua joburi la care e dorit. Și sa accepte și el (el are de ales :)). Va fi o schimbare amplă Pt noi. Dar o luam încet. 

 

Sananate tuturor!  [flo2] 
 

 



#28
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 25 martie 2023 - 10:21

succes, Mihaela ! Si numai bine pe noul drum!  [:X]



#29
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 25 martie 2023 - 19:08

Wow, Mihaela, ați făcut pasul! Să fie cu noroc această nouă etapă, joburile noi să vă satisfacă pe amândoi. Vă mutați cu totul de pe insulă sau faceți naveta? Silvia? Să ne mai povestești când mai intri! Mă bucur pentru voi, eu cred că schimbările sunt un pas înainte.

 

Noi nu avem noutăți. Băiatul are planuri în weekend cu grand frère și familia lui, eu cu cumpărături și treburi prin casă. Mai vin vreo 15 cm de zăpadă, nici nu vreau să mă gândesc. .. Dar temperaturile sunt blânde și sper să nu se depună. Asta e perioada anului când m-aș muta în Elveția...

 

Să fiți sănătoase și binecuvântate de Buna Vestire, sau ce se zice la această sărbătoare. Și weekend frumos în continuare.



#30
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 martie 2023 - 12:52

Ziua buna! 
 

Naveta nu putem face, e chiar in sudul Suediei. Eu voi lucra in amblele localități dintre care al meu are de ales :). Ystad și Trelleborg. Depinde de ce alege vom vedea unde ne localizam Pt început. Planurile sunt sa vedem dacă ne place. Și dacă da, cumpărăm o casa. 
 

Silvia și prietenul ei rămân pe insula, el mai are un an de studiu. Vor sta ei in casa cu animalele, nu le luam cu noi. Se vor muta in Iunie deja aici, ca li se termina contractul de închiriere unde stau. Peste vara închiriază la turiști si e foarte scump. 
 

Inițial vom închiria ceva, probabil un apartament. M-am uitat deja dar sunt numai apartamente de închiriat acum. O sa vedem mai încolo, poate ne pot ajuta si cei de la spital. 
 

Da, e un pas mare si sincer am emoții :). De când am venit in Suedia n-am mai făcut așa o schimbare. Și in casa asta am stat amândoi cel mai mult din viața noastră. E greu sa o lăsam. Nu ne-am hotărât sa o vindem. Vom vedea. 
 

Si la noi e rece, după câteva zile frumoase. Eu deja m-am obișnuit. Pana la sfârșit de Aprilie nu aștept primăvara. Am ghiocei și crocusi infloriti. :) 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -