Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


414 raspunsuri la acest subiect

#11
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 21 martie 2023 - 12:56

La mulți ani Ramona, să fii norocoasă și fericită!

 

Bravo fetei la simulare, Monica!

 

La noi nimic nou. Așteptăm mini vacanța de Paștele catolic, 4 zile. Eu sunt sucită, pe de o parte aș vrea să ieșim într--o excursie în State, pe de alta vreau doar să dorm. Nu ne ajunge somnul, noi și în weekend ne trezim devreme, 7-7.30, din cauza activităților băiatului. Din sesiunea asta nu mai are înot dis de dimineață, măcar sâmbata vom dormi mai mult.

 

Ella, sper să se rezolve favorabil situația la voi, am citit că o altă instituție financiară va cumpâra CS.

Succes Marciei la găsirea jobului dorit!

 

Velvet, ai doi pisici? E bine că își țin companie când ești plecată 

 

La noi, primăvara e doar în calendar, de ieri de la echinocțiu. E gri și frig încă, dar se va încălzi treptat...în weekend iar ninsoare, ce surpriză.

Nu-i bai, mă încălzesc cu primăvara voastră!

 

 



#12
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 martie 2023 - 13:58

Buna dimineata (daca reusesc sa postez in 5 minute).

 

Sanatate multa tuturor! Sper ca Ramona s-a bucurat de ziua ei, totusi.

 

Primavara? Peste 1-1,5 luni. Acu e noiembrie tura 2.

 

Fleurdelise, doar 4 zile? Eu as alege sa dorm. Acum 5 ani as fi ales sa ma plimb :)

 

Monica, sper ca Ana e multumita cu ce a facut la simulare. Si mult succes Andreei cu antrenorul nou.


Editat de Ioana_Pos, 21 martie 2023 - 14:02 .


#13
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 martie 2023 - 13:59

[fiesta] La multi ani fericiti, Ramona! Sa iti indeplinesti toate dorintele! [artif]


Editat de Ioana_Pos, 21 martie 2023 - 13:59 .


#14
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 21 martie 2023 - 16:32

Multumesc frumos pentru urarile de ziua Ramonei! Pana la urma am reusit sa petrecem aseara. Ea s-a simtit bine, dar vreau sa-i fac totusi o ecografie abdominala.



#15
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 21 martie 2023 - 22:06

Salutari

 

Da, Fleur, am 2, am mai salvat un suflet minunat  [pis] inca suntem in perioada de acomodare toti 3. Ca atatia ani, am fost doar noi doi...

 

Lauranico La Multi Ani frumosi si sanatosi fetei tale!  [floare3]



#16
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 22 martie 2023 - 10:55

Bună dimineața!

 

in primul rand  sa ma plang...ma doare crunt inca gatul si urechea, acum doar pe partea stanga. ieri mi-a dat alt antibiotic. simt ca nu mai rezist, niciodata nu am avut asa ceva. de cate ori m-a durut gatul cu un ceai si niste pastele de supt eram ok. nu pot sa inghit, am o stare de voma continua, simt ca s-a unit gatul cu urechea, nici nu stiu sa explic...gata m-am plans!

 

Monica, succes cu noii antrenori Andreei! Ce a facut Ana la simulari? si-a calculat punctajul?

cu problemele cu spatele eu nu am observat schimbari legate de vreme, doar de stat pe scaun. adica daca stau cateva zile numai la calculator din cauza de job si nu am timp sa fac nimic pe langa, adica putina miscare stiu ca ma asteapta o perioada grea. daca ma misc mai mult si fac si exercitiile e mai bine.

 

LauraNico, La multi ani cu intrziere dar cu multe ganduri bune! sa isi implineasca domnisoara toate visele! [flo2]  [flo2]  [flo2] Sper ca se simte mai bine!

 

Fleur, si noi asteptam vacanta. la fete e bine ca mai au scoala reala doar 2 zile, apoi o saptamana scoala verde si una scoala altfel si apoi vacanta. noi nu vom pleca nicaieri dar vreau sa facem putina ordine, curatenie la apartament si apoi sa ne relaxam la socri. 

eu cu somnul sunt in urma cu vreo cinspe mii de ani...nu mai recuperez!

 

in week-end avem activitati multe, multe: C merge la un screening coloana cu scoala, apoi au cros (merge si mica), sambata C are o olimpiada, apoi duminica merge cu niste colegi la teatru. mica are o petrecere. vrem si la tara, ne asteapta bicicletele...



#17
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 22 martie 2023 - 13:32

Silvi, multa sanatate, sa te lase durerile! Imi pare rau ca nu te simti bine, inseamna ca ai/ ai avut (sa fie pe trecute!) o infectie serioasa... Orice fel de dureri sunt urate, provoaca disconfort.

 

Cu spatele/ statul pe scaun etc, reusesc sa ma descurc, ma mai ridic de la laptop, fac pauze, mai merg etc.

Pe mine cel mai tare ma ia de la stat prelungit in picioare. Apoi pe locul 2 e stat prelungit pe scaun... Dar statul in picioare, pe loc, ma omoara! Daca trebuie sa stau intr-un loc, in picioare (fara posibilitate de miscare) mai mult de 20-30 de minute, m-ai terminat de tot. Cand a trebuie sa stau la o coada si chiar nu aveam unde ma aseza, pur si simplu m-au lluat niste dureri spate-fese-lungul piciorului de pur si simplu m-am pus in fund pe jos, acolo unde eram.

Mersul pe jos (ma refer la mersul mai alert, nu la mersul ff lent, de ex cand e ff aglomerat undeva si se inainteaza f greu - aia e pt mine ca statul pe loc), din contra, ma ajuta, nu ma doare deloc cand merg. Dar nah, nu pot merge continuu :)) Trebuie sa mai ma si opresc :))) Dar cand am ocazia, merg pe jos, 1-2-3 statii de transport in comun le fac pe jos, nu mai iau nisi o masina. 



#18
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 22 martie 2023 - 13:37

Ana s-a descurcat la simulari, sper sa ia in jur de 9.50 la romana, poate si mai mult, depinde cum ii vor fi punctate compunerile, textele, ca acolo mi-e mai greu sa cuantifc eu cf baremului (va vorbi cu profa de meditatii, iar la mate a gresit la o grila, deci 5/100 in minus si cred ca mai pierde inca vreo 2 sau 3/100 la 2 puncte b de la subiectul III. Deci ar fi pe la 9.20-9.30.

Saptamaa viitoare aflam. Daca ia asa, sunt multumita, trebuie sa mentina trendul si sa fie atenta! 



#19
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 16:41

Fleur, merci pt capitolul nou  [pup]



#20
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 23 martie 2023 - 16:42

Silvi, multa sanatate  [pup]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -