Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


414 raspunsuri la acest subiect

#1
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 18 martie 2023 - 15:46

Poftiți la taifas de primăvară!



#2
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 18 martie 2023 - 18:37

Multumim!

 

Noi suntem ok, am scris in capitolul precedent cu ce ne mai "omoram" timpul, cu simulari si altele 

 

Primavara frumoasa tuturor!  [flo2]



#3
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 09:26

Monica, mult succes domnisoarei tale azi! Sa ii dea incredere si curaj! 



#4
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 13:09

Bună ziua și bine v-am găsit la capitol nou!

Multumesc tuturor pentru gandurile bune. fetele sunt mai bine, C se duce azi si la antrenament. mica in schimb inca e incarcata cu muci. si in weekend am zacut eu...iau si augmentin și tot felul de nebunii de gat. sprayul decasept cred ca e cel mai eficient totusi.

 

Fluer, mulțumim! inteleg ca la tine inca nu e primavara afara...dar in suflet [:)] !

 

Velvet, ai doua animalute? eu stiam doar un pisu, cel bolnavior pe care nu voiai sa il lasi singurel. mai ai inca un animalut si nu am fost eu atenta?

 

Ella, sper sa se rezolve totul cu bine la munca. eu nu am vazut la stiri, de cate ori am deschis era in prim plan falimentul euroins si inchideam.  [:)]

 

Monica, bafta fetei la simulare! o sa vedeti cam care e nivelul ei, al clasei, nivelul in general...sa va faceti niste calcule. 

sanatate multa, sa te simti mai bine! din experienta iti spun ca si daca afli ce ai tot nu schimba foarte mult. eu am facut rmn si stiu ca am hernie L1-L2 (scrie mai multe dar in esenta asta e). am fost la trei medici si nici unul nu a recomandat operatie asa ca fac ce faceam si inainte: exercitii pe care mi le- au aratat la kineto, proceduri diverse, iau medicamente diverse, fac dexa injectabil... le combin asa incat sa supravietuiesc. 

 

si ca tot ziceam, eu am toate asig si la masini si la casa la euroins. 



#5
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 14:50

Multumesc mult! Doamne ajuta!  [flo2]

 

Zice ca s-a descurcat, ca nu s-a dat greu. Asteptam si baremul, Ca sa vedem exact. Sper sa nu fi gresit chichite pe ici pe colo... In linii mari, a fost in regula

 

Monica, mult succes domnisoarei tale azi! Sa ii dea incredere si curaj! 



#6
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 15:08

Silvi, mumtimi frumos pt gandurile bune! 

Imi pare rau ca treci prin acelasi gen de suferinta ca mine.

 

In cateva zile fac si RMN-ul si apoi ma doc inapoi la doctorita si vedem ce e de facut. Dar alternativele sunt cam alea de spui tu, exercitii, fizio, pastile, injuectii... Si eu sper sa supravietuiesc, ca mi-au pus capac durerile astea. Am ajuns sa fac economie la aplecari, una mai putin e un punct castigat :)) Rad amar, dar cam asta e... ma doare la orice aplecare, nu le pot pe toate face din genunchi, genoflexiune... Uneori mi-e mai bine, alteori mai rau, depinde ce au facut discurile alea si cum apasa pe sciatic.

 

Eu m-am mai investigat acum 10 ani, am facut si atunci exercitii de kineto + fizio si masaj, exercitiile le-am mai continuat acasa, restul nu, ca nu aveam cum acasa si nu am avut bani sa le continui la nesfarsit. Atunci le-am facut prin Casa de asigirari si aia e, cand s-au terminat, s-au terminat. Dar am mai imbatranit cu 10 ani si s-au mai acumulat probleme in zona... Sa vad intre ce L-uri  imi iese si mie cu probleme.

Dupa, incerc sa o tin sub control, cum am incercat si prima data, sa sufar cat mai putin de pe urma durerilor, mai ales ca nu am o varsta inainttata, ca si tine (sunt cu vreo 4-5 ani mai mare cred).

 

Andreea a schimbat clubul la atletism, deocamdata doar fizic (antrenorii), urmeaza si scriptic, cu actele, dar aia nu mai e treaba mea...Ea a vrut sa continua antrenamentele, doar ca si-a dorit o schimbare, simtea sa o alta viziune a altccuiva ar ajuta-o si ca vrea sa incerce. Om vedea ce-o iesi, deocamdata e multumita  [:)]  Bun, exercitiile in sine nu difera foarte mult de ce facea inainte, ca atletismul e tot ala, dar nah, sunt alti oameni si au un stil diferit, explica intr-un alt mod etc. Plus ca sunt mai specializati pe sarituri, probe pe care le face ea. Am zis cat o vrea sa faca sport, eu o sustin. Pe ea sportul a organizat-o mult cu programul, cu gestionarea timpului, cu orele de somn, are grija cand se culca, sa manance cat nai sanatos, chestii de genul asta.

 

Cu euroins-ul, nu mai zic nimic.... cine stie ce manarii sunt pe acolo, nici o grija ca pagubele si tepele lor le platim tot noi, astia de rand, fraierii asigurati, ne cresc politele si s-a rezolvat problema!  [smulgpar]  [smulgpar]



#7
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 15:10

Buna si bun gasit la capitol nou!

 

Azi e motiv de veselie...R face 16 ani! Asa ca va invit la o portie de tort virtuala. Din pacate domnisoara mea azi nu prea s-a simtit bine, a avut stari de voma, ameteala asa ca am ajuns cu ea la Institutul Mama si Copilul. Nu e nimic grav, doar nu i-a priit ceva ce a mancat ieri, acum este pe regim.

 

Ella, sper sa se rezolve cu problemele de la munca.

 

Velvet, 2 suflete?

 

Fleur iti doresc sa vina cat mai repede primavara si la tine!

 

Monica sanatate multa! Cum a fost la evaluare?

 

Silvi, sanatate multa si s te tii de sport ca sa fii fara dureri.

 

Cam atat de la mine.....



#8
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 15:23

Laura, La multi ani frumosi Ramonei, plini de sanatate, noroc, dragoste si oameni buni in jurul ei! Sanatate multa sa poata petrece! 



#9
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 15:34

Silvi, mai voiam sa zic ceva de hernia de disc in cazul meu.. pe mine ma dezavantajeaza ff mult anotimpul rece, e un cosmar pt mine, mi s-a intamplat pe timp de frig, iarba sa raman intepenita in strada si abia sa ma mai pot misca sa ajung acasa. Chiar daca mai imbracam bine (si chiar am avut mereu grija, stiind ce probleme am) In schimb vara sau pe vreme mai calda problemele se mai atenueaza si mi-e mai ok. Asta din cauza ca frigul face muschii sa se contracte...

 

Multa sanatate si tie si fetelor (si intregii familii)!  [flo2]



#10
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 martie 2023 - 15:42

La multi ani Ramonei! Mult succes in tot ceea ce face!

Si multa sanatate! Bine ca nu este ceva grav. Trece  [pup]

La evaluare a fost bine, nu s-a dat greu din ce am inteles, si s-a descurcat Ana, nu are greseli evidente. Asteptam sa puna si baremul, il tot caut pe net, dar nu l-am gasit inca...

 

 

Buna si bun gasit la capitol nou!

 

Azi e motiv de veselie...R face 16 ani! Asa ca va invit la o portie de tort virtuala. Din pacate domnisoara mea azi nu prea s-a simtit bine, a avut stari de voma, ameteala asa ca am ajuns cu ea la Institutul Mama si Copilul. Nu e nimic grav, doar nu i-a priit ceva ce a mancat ieri, acum este pe regim.

 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -