Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


288 raspunsuri la acest subiect

#51
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 12:12

Buna ziua!

 

Ella, la multi ani, sa fii sanatoasa si mereu energica cum te stim! te imbratisez cu mare drag! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [deziuata]  [s]

 

da, si mica mea e sarbatorita, joi pe 15. 

 

LauraNico, sanatate lui Mihai. C e bine, face recuperare si vrea deja inapoi la antrenament. multumesc de grija! [pup]

 

la noi a plouat foarte tare toata noaptea. la fel si duminica seara, a plouat ca vara cu tunete si fulgere. si e cald...cred ca sunt 10 grade deci nici vorba sa ninga.



#52
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 12:49

Ella, La mulți ani! 
 

La noi e zăpada mare, a nins sâmbăta, a fost cod galben. Ieri și azi noapte a bătut vântul cu 90-100 km/h. Pisicile au ieșit afara câte 2-3 minute fiecare :). W n-a avut treaba, el e Happy dacă e zăpada. Probabil ați văzut pozele și filmulețul pe FB :). 
Zapada e răscolita acum si adunata in troiene pe alocuri. 
 

S-a și răcit la minus grade, va fi așa încă cele 10 zile ce le arată prognoza. Eu sper sa rămână așa pana in Martie, altfel e cumplit cu întunericul. 



#53
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 12:52

Eu voi intra mai rar pe aici. E prea multă Tristețe in jurul meu, trebuie sa ma concentrez pe problemele mele. Va citesc, iar dacă am ceva interesant am sa scriu. Sa știți ca nu dispar de tot. 
 

Silvi, la mulți mulți ani micuței tale! 
 

Va imbratisez pe toate. Aveți grija de voi și de cei dragi. Viața a așa de scurta…



#54
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 14:23

Ella, la multi ani frumosi, plini de sanatate, oameni dragi si calatoriid e neuitat! Drum bun spre tara si sa ai o vacanta de neuitat! [s] [s] 

 

 

Mihaela, imbratisari calde!  [grup]  E greu de gasit cuvinte potrivite. Ai grija de tine si de cei din jur!  

 

Laura, sanatate multa baiatului! Nu avem zapada deloc nici noi. 



#55
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 14:24

Multumesc mult pt urari  [pup]



#56
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 14:55

Si eu sunt tare trista, ieri a murit prietena noastra din Germania  [:(] cu ea si sotul am mers mereu in Slovenia si la concertele trupei de acolo (si in Germania, cateva au fost organizate de ei..asa ne-am cunoscut si imprietenit).

 

Ultima data cand am vorbit la telefon, mi-a spus ca de-abia asteapta sa ne revada  [:(]

 

Avea 71 ani (impliniti pe 4 decembrie), era o femeie cu un suflet de aur si ca o mama pt mine. Nu au copii si nici rude in Germania (fratele ei e in Mexic). 

 

De aseara plang cand ma gandesc la ea, am adormit spre dimineata (si Marco). 

 

Avea probleme de sanatate, dar a fost mereu o luptatoare (acum a fost pt a 37a oara internata in spital). A avut o bacterie si a dat in septicemie; era pe drumul cel bun, dar organele au cedat (a murit dupa 6 zile la spital, sotul ei m-a sunat joia trecuta sa imi spuna ca e in spital si sa ne rugam pt ea).

 

Ieri cand m-a sunat prietenul nostru si nu stiam ce sa zic, am inceput sa plang si m-a rugat sa nu plang, pt ca Maria vrea sa ma vada vesela. 

 

Planificasem cu ea pt la anul o surpriza pt sotul ei, care implineste 70 de ani.

 

Daca inmormantarea nu e pana vineri, va merge doar Marco. 

 

Nu am chef de sarbatorit, dar incerc sa ma gandesc la ce a fost frumos, la timpul petrecut impreuna, la discutiile noastre. Ii placea ft mult sa vorbeasca cu Marco, chiar mi-a spus ca de-abia asteapta sa aiba cu el din nou discutii filozofice.

 

Ne-am cunoscut acum multi ani, cand am fost la concertul trupei slovene (in Germania, organizat de ei). Ei sunt prieteni cu tatal sefului trupei, tot muzician si au fost si cu bunicul lui prieteni (tot muzician). Am descoperit trupa in Slovenia, un prieten elvetian si-a sarbatorit ziua acolo si am fost si noi invitati. Dupa am vazut ca au concerte si in Germania, asa ca i-am contactat pe organizatori (prietenii nostri)  si am luat bilete. Inainte cu o saptamana de concert nu ajunsesera biletele, asa ca le-am scris si mi-au spus ca nu-i problema, le primesc cand ajungem la concert. Ne-a placut mult, organizarea jos palaria. Am ramas in contact, asa ca ne-au intrebat daca vrem sa mergem la festival in Slovenia, mai aveau 2 bilete. Ne-au rezervat si loc la pensiune unde stau ei. Asa ne-am imprietenit, am petrecut zile minunate impreuna. Dupa au urmat iar concerte in Germania si festivaluri/vacante in Slovenia. Stateam la aceeasi pensiune toti (ne-am imprietenit si cu un tip din Berlin, el a petrecut ultimii 2 ani cu ei- 3 saptamani vara in Slovenia), dupa concerte stateam la un pahar de vorba pana dimineata. 

 

Ne va lipsi, dar ramanem prieteni cu sotul ei. In Slovenia la anul nu mergem, poate peste 2 ani. Nu va mai fi insa la fel fara Maria  [:(]

 

Va doresc multa sanatate, ca e mai buna ca toate. Si bucurati-va de viata, de cei dragi, pt ca nu se stie ce se intampla maine.


Editat de Ella73, 13 decembrie 2022 - 14:59 .


#57
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 23:02

Ella, la mulți ani, sănătate, energie, vacanță frumoasă și multe prilejuri de bucurie!

 

Îmi pare rău de prietena ta, condoleanțe. Gândește-te la momentele frumoase împreună și că vă va veghea în continuare ca o mamă.

 

Mihaela, o îmbrățișare și de la mine. Mă bucur că aveți zăpadă să îți însenineze iarna. L-am văzut pe Winston cât e de încântat!

 

Azi am avut zi scurtă și m-am uitat în liniște la meci. Am luat și coletul cu cadoul băiatului, un aparat foto Minolta. Mai am de luat cadouri pentru prietenii noștri, la ea e simplu, o eșarfă, un parfum sau set, lui nu știu niciodată și iau un card-cadou iar băiețelului lor de 8 ani poate un lego dar vreau și ceva de desen. Are talent deosebit la desen.

Și nașilor lui E., cu care ne vom vedea probabil de sărbători, deocamdată nu am nicio idee.

 

 

 

 

 



#58
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 14 decembrie 2022 - 15:14

Ela, condoleante!  [:(] Imi pare rau pentru pierderea voastra! Dumnezeu sa o odihneasca si voi sa va anintiti mereu de ea cu drag! 



#59
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 14 decembrie 2022 - 17:54

Ela, îmi pare rău…condoleanțe. 


Editat de mihaela_s, 14 decembrie 2022 - 17:54 .


#60
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 15 decembrie 2022 - 19:08

Al meu bărbat a făcut covid. Ieri a fost la job, ii curgea puțin nasul și se simțea ciudat când a ajuns acasa. A făcut un test rapid și s-a pozitivat direct! Am făcut și eu, negativ, eu n-am simptome. Azi a făcut și PCR, e musai dacă ești personal medical sa confirme cu test PCR. Dacă PCR-ul iese negativ, poți merge cu simptome la job. E mult personal bolnav și de asta au ales sa procedeze așa. 
 

Eu încă aștept, sa văd dacă ma prinde. 
 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -