Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


288 raspunsuri la acest subiect

#231
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 09 februarie 2023 - 12:41

Buna !

 

Am lipsit sapatamana trecuta. Am dat o fuga de 2 zile la Predeal sa exersez schiul. 

Multumesc frumos de sustinere. Nepotul a intrat in faza a doua a tratamentului. si multumim lui Dumnezeu se simte bine.

Noi nu ne laudam cu nimic altceva:  rutina cu serviciul si copiii cu scoala, bine Mihai merge si la antrenamentele de tenis de masa.

 

Fleur, cum mai sunteti?

Ella, ce repede a trecut timpul ...parca mai ieri pleca in Seul.

 

Mihaela, o imbratisare si de la mine...trist ce povestesti de prietena ta.

Drum bun, Silviei!



#232
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 09 februarie 2023 - 15:47

Va salut dintre troiene inghetate. Dupa ce a nins 12 zile, acum a venit un ger de nu poti sa respiri. Dimineata cand au plecat copiii la scoala, erau -26 gr.

 

Ella, drum bun Marciei catre casa!

 

Monica, asa si la noi, cum las garda jos, cum uita ca are un examen. Cum ridic garda, iese cu scantei si scandal. Abia astept sa se termine perioada asta, ca nu prea mai am rezerva de nervi tari.



#233
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 10 februarie 2023 - 04:03

Salutare, văd că vă bucurați de iarnă adevărată, nu glumă, în țară.

 

La noi toate bune acum, băiatul a terminat cu covidul, azi ne-am îmbrățișat după o săptămână. Mâine merge în tabără de weekend cu cercetașii lui.

 

După zilele cu -30, mi-a murit bateria de la mașină. Stres la telefon că nu răspundea nimeni să vină să îmi boost-eze mașina. Cred că au pățit-o mulți. În fine după două zile de încercări a venit firma de asistență rutieră și într-un final s-a rezolvat. 

Am avut noroc cu o colegă că  ne- a dus și adus de la școală două zile.

 

Vremea a revenit la sentimente mai bune, aici temperaturile oscilează enorm, de la -40 resimțite, am ajuns zilele astea și la +6!

 

Eu sunt obosită și stresată fără un motiv anume, e sfârșit de etapă cu încheiat medii, etc. La știri totul e negru și mă deprimă, cutremurul catastrofal, plus la noi în oraș un nebun șofer de autobuz a intrat deliberat cu autobuzul într-o grădiniță, a omorât pe loc doi copii de 4 ani. Dacă vă vine să credeți. Tot Québecul e șocat.

 

În fine, încerc să mă desprind, ar trebui să fac o cură de dezintoxicare de știri și de internet...



#234
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 10 februarie 2023 - 18:07

Servus pinguini

 

Am intrat sa va urez weekend fain  [:)]

 

Fleur, imi pare bine ca e ok copilul...si e cumplit cand auzi de asemenea tragedii  [:(]

 

LauraNico, ma bucur ca nepotul e bine, multa sanatate si o imbratisare de departe  [pup]

 

Roli, mercic  [pup] de azi intr-o saptamana revine...o va astepta prietenul Marvin, e surpriza, ea nu stie  [:D]

 

Maine ajung 2 prieteni la ea, revin tot pe 17...au insa alte zboruri...va sta cu ei, inclusiv la hotel in weekend...mai are scoala pana joi, doar cate o ora, asa ca dupa va petrece timpul cu ei. Ieri a luat flori doamnelor de la cantina si cafenea (din campus); au fost impresionate, e prima studenta care le daruieste flori  [:I] ma bucur ca a inceput sa aprecieze si ca face gesturi frumoase. Mi-a comandat ciorba de perisoare pt cand revine.

 

Ieri am facut o ciorba de burta, i-am dus si lui fratelo, a zis ca e delicioasa, a mancat 2 portii  [:I] nu am mai facut de 10 ani cred  [:D] el isi cauta job, in partea franceza insa, din cauza limbii...am intrebat si eu peste tot, ii dau idei, acum am un stres si cu el  [zirea]

 

Prietenul nostru, cel caruia i-a murit sotia, e tot trist, nu crede ca-si va reveni vreodata. Mi-e mila de el, nici nu stiu cum pot sa-l ajut  [ups]

 

Luni am avut migrena si de atunci sunt ametita si fara putere..bine ca vine weekend-ul. 

 

O zi faina sa aveti. 



#235
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 10 februarie 2023 - 18:26

Sheela si freziile  [:D]  miros atat de bine, trec mereu pe langa ele si le miros  [:)]

 

35.jpg

 

34.jpg

 

33.jpg

 

31.jpg



#236
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 10 februarie 2023 - 18:29

Si un apus de soare, vazut din biroul meu  [:)]

 

36.jpg

 

40.jpg

 

37.jpg

 

39.jpg

 

38.jpg



#237
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 11 februarie 2023 - 02:52

Ella, superbe poze, ce frumușică e Sheela și ce târziu stai la birou  [:)] !

 

Voiam să v-o arăt pe Sophie Grenier, o voce de înger la 17 ani, la Vocea Québecului:

 

https://youtube.com/...4?feature=share

 



#238
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 13 februarie 2023 - 10:03

Bună dimineața!

 

Monica, ai stat pe live pana la C? ai vazut-o la 400? era filmarea slabuta dar se vedea. ieri la 200 nu au dat deloc...adica filamau dar nu acolo. din pacate a scos timpi mai slabi decat la ultimul concurs si decat la antrenament. zice ca nu a durut-o glezna, nici nu a avut bandajul elastic...doar ca atat a putut. eu tot ii spun sa mai renunte la antrenamente si cred ca anul viitor va face asta pentru ca are o perioada de stagnare, cu accidentari una dupa alta si in plus anul viitor si examen. Mai vedem, nu vreau nici sa renunte definitiv, pentru ca imi place ca face sport si in plus face parte dintr-o echipa, are multi prieteni la club.

echitatia e scumpa si la noi. face nepotica mea si e destul de mult, in plus e si departe de oras si trebuie neaparat un parinte sa mearga cu masina sa duca/aduca copilul. 

 

LauraNico, sa treaca bine nepotul tau de toate etapele de tratament si sa vina acasa sanatos!

 

Fleur, ma bucur ca ati scapat si de tura asta de covid. nu am citit de incidentul de la voi din oras, cat de tragic. si eu imi propun uneori sa fac pauza de stiri dar vin peste mine orice as face...merge radioul toata ziua in birou...discuta lumea. 

 

Ella, ti-am admirat pisica ce cuminte e si nu da florile pe jos. Bafta fratelui tau, sa-si gaseasca job potrivit!

 

Eu nu am noutati prea multe. mai am 4 zile de munca si apoi plec in vacanta. nu o sa fie de relaxare ca e cu o gasca mare dar sper sa fie distractiv. 

nepotelul mic si-a smuls o unghie de la mână in timp ce se „juca” cu o ușă. sper sa se vindece frumos și să îi crească la loc unghia. in continuare este tot fascinat de usi, nu s-a învățat minte. este extrem de activ și face numai prostii. nu am avut până acum în familie așa copil, dintre toți verișorii el este cel mai neastâmpărat. din fericire cumnata mea are foarte multă răbdare. [:)]



#239
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 13 februarie 2023 - 16:55

Silvi, da, m-am uitat sambata, atunci cand am vorbit pe mess, am stat si la cursele de 400 m si am vazut-o si pe C, fiind mai inalta, am remarcat-o  [:)]

Vedeti la anul cum se simte, cum intra si in febra clasei a 8a cu examenul, cum aveti meditatiile etc. Depinde de la copil la copil. Oricum e foarte bine ca face sport, de asta le-am incurajat si eu pe fete. Andreea a facut si in clasa a 8a intens, era pe felie bine la ambele, a vrut sa le faca pe ambele si le-a facut pe ambele bine. O stiau toti antrenorii si parintii de la club ca facea 5 antrenamente pe saptamana si a luat 9.92 la EN, adica si sport si scoala f bine, in paralel  [:)]  [:)]  [pk] (si multi au zis, ia uite domne ca se poate cu amandoua, wow!). I s-a si potrivit, s-au imbinat f bine... la antrenamente i se mai aerisea mintea si mai obosea fizic, apoi se mai odihnea fizic si se "incingea" creierul. Si continua si acum

Dar depinde f mult de copil cum si cat le poate imbina, cat de serios e, sau daca e mai visator, ce fire are,  cat de constient e de ceea ce urmeaza etc.

Ana e diferita... pare mai zen, uneori prea zen.... dar are momente cand are initiativa si munceste, dar uneori mi se pare ca cedeaza prea usor, de ex la mate, gata aici nu stiu si aia e... Pai mai incearca, mai gandeste-te, ai rabdare... nu, nu stiu si gata....  [fri]  [fri]Dar in ultima vreme a fost mai bine. Insa stau cu emotii...

Nu stiu ce medie o lua, sper doar sa intre la un liceu decent, fara anturaje dubioase...  Cum ziceam, sport face si ea, dar fiind mai scump, face mai putin. E greu intr-adevar si cu distanta, ca terenurile astea pt echitatie sunt in afara orasului. Cum euu mai lucrez de acasa o pot duce o data in timpul saptamana, mai merge si in weekend...

 

Mai am emotii anul asta apoi pana la bac mai fac pauza.... [:-)))]



#240
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 14 februarie 2023 - 08:41

Bună dimineata!

 

la multi ani de ziua indragostitilor, fie ca sarbatoriti sau nu. Valentinul meu e plecat si nu stiu cand ajunge sau daca ajunge deseara... [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Monica, da e usor de reperat C ca era cred cea mai inalta. [:)]  Da, nu ne-am hotarat cum o sa isi imparta timpul. Meditatii nu a facut deloc pana acum dar cred ca anul viitor va face ceva matematica. Nu stiu daca am mai scris pe aici, ea in vara incepuse sa mearga si doua zile la alt club tot la atletism dar la sulita. dupa accidentarea nr. 3 la genunchi a trebuit sa faca o pauza mai lunga si cand a reinceput antrenamentele ii era foarte greu si nu mai tinea pasul cu ceilalti, la semimaraton a abandonat si apoi antrenoarea de la sulita a zis ca o ia la ea. dar nici ea nici antrenorul nu prea au vrut initial apoi a mers in paralel cu ambele dar antrenoarea a plecat in CIC ...o sa revina in vara si poate o sa mearga iar. o sa vedem...la voi macar aveti mai multe optiuni la liceu, la noi e unul singur.

te cred ca ai emotii dar eu zic, din ce ai povestit mereu de fete, ca nu ai de ce sa iti faci griji. [flo2]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -