Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


288 raspunsuri la acest subiect

#201
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 ianuarie 2023 - 10:56

Lauranico, ma bucur mult ca a plecat nepotul tău la tratament. Țin pumnii sa fie bine! 
 

Prietena mea a primit diagnosticul. E ALS. Am fost luni la ea, am ras și am plâns împreuna. Vrea sa meargă in Ro, pana mai e pe picioare, sa moara lângă ai ei. 
 

Ieri am ajuns cu W la veterinar, a făcut diaree urâta, cu sânge. Și a vomitat toată ziua. I-au dat tratament și îl ținem sub urmărire. 
 

Eu nu am chef de nimic, nu pot sa văd nimic mai departe de ziua de azi. S-au întâmplat atât de multe anul trecut încât l-am declarat cel mai nasol an din viața mea. 
 

Mai trec eu pe aici când îmi revin. 
 



#202
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 26 ianuarie 2023 - 11:32

 

Eu nu am chef de nimic

 

Mihaela, o imbratisare virtuala.

Cumplit prin ce trece prietena ta, cuvintele sunt de prisos. Multa putere va doresc.



#203
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 26 ianuarie 2023 - 11:37

Mihaela, imbratisari calde iti trimit si eu! 

Sanatate multa catelului!  Sper sa vina si vesti si intamplari bune si frumoase cat mai redepe in viata ta! 



#204
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 26 ianuarie 2023 - 11:57

Bună ziua!

 

Eu am fost libera pe 24 ianuarie ceea ce este nemaivazut si nemaiauzit...e prima data cand sunt si eu libera intr-o astfel de zi, asa ca am avut weekend prelungit.

sambata a avut mica o petrecere. duminica a avut C o petrecere, in alta localitate. am fost si la socri la țară și in rest am stat în casă și am jucat solo.

 

Laura, cum a fost la concurs? partea cea mai frumoasă la cercul de robotică e că Bia petrece mai mult timp cu tatăl ei, nu? 

 

LauraNico, am incredere ca nepotul tau va fi bine! [flo2]

 

Fleur, Ella, ce de planuri la voi! să va iasă totul așa cum vă doriți. eu nu am planificat niciodată ceva pe o perioadă așa de lungă...nici nu îmi pot închipui cum ar fi. eu nu am o perspectivă așa de largă dar, nici nu plec în vacanțe așa îndepărtate. 

 

Mihaela, să vă fie de bine Dubaiul! să petreci frumos cu Diana! îmi pare tare rău pentru prietena ta, nu am cuvinte. sper că e mai bine cățelul!

 

sunt cam pe viteză dar mai vin.



#205
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 26 ianuarie 2023 - 12:02

am uitat sa ma laud ca vinerea trecuta a fost lansata cartea, antologia, in care se gaseste si un fragment de vreo 20 de pagini din nuvela mea. 

am fost cu mica. C era la antrenament si domnul sot la munca. 

a fost lansata si o carte in memoriam Olimpiu Vladimirov. L-am si cunoscut in 2005-2006 asa ca a fost un eveniment frumos.



#206
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 26 ianuarie 2023 - 12:18

silvia, la concursul de vineri au castigat  multa experienta  [:)] . Merg sambata la Galati, apoi pe 13-15 februarie la Bucuresti la regionala (ala e concurs oficial, celelalte sunt demonstrative, de pregatire) . Da, petrec timp impreuna (se plange sotul ca are fitilul tare scurt , se eneveaza si se frustreaza repede, se cearta, ii cearta pe altii, mai vorbeste urat  ... a zis ca a trebuit sa o ia deoparte sa o calmeze de doua ori vineri. Pune tare mult suflet si nu stie sa se opreasca uneori.) 

 

Felicitari pentru lansarea de carte!! 



#207
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 27 ianuarie 2023 - 18:12

Silvia, felicitări pentru carte și să publici nuvela în întregime curând!

 

Mihaela, curaj, vor veni cu siguranță și vremuri mai bune! Cred că tu ești și foarte sensibilă și empatică și preiei din suferință dar și din energiile negative. Eu cred în karma și că, mai devreme sau mai târziu, bunătatea și sprijinul afectiv acordat celor din jur se reflectă și ni se întorc multiplicate.

Sănătate lui Winston!

 

Despre organizarea vacanței, de obicei nu sunt foarte organizată, decid spre ultimul moment, dar anul ăsta nu am încotro, am niște date fixe care impun să planific. S-a votat data întâlnirii de 30 de ani, tabăra băiatului e fixată. În funcție de datele astea trebuie să planific și un mic sejur în Europa dorit de 3-4 ani și timpul petrecut de fiu-miu cu bunicul, timp care este extrem de prețios. De fapt pentru asta venim în primul rând în țară.

 

Azi e ultima zi de săptămână când stau acasă. De luni înapoi la.muncă, încep în trombă cu o zi foarte ocupată, cu consiliu profesoral la sfârșit, uf!

 

Până atunci, weekend liniștit pe banchiză!



#208
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 28 ianuarie 2023 - 14:18

Mihaela, curaj, vor veni cu siguranță și vremuri mai bune! Cred că tu ești și foarte sensibilă și empatică și preiei din suferință dar și din energiile negative.

 

Da Fleur, așa sunt. E una din calitatile persoanelor HSP. 
 

Vesti bune: Diana a terminat cu brio facultatea, zic cu brio Pt ca a făcut o lucrare de diploma ce a fost lăudata ca e de nivel de master si a primit calificativ maxim. Acum are practica timp de 6 luni, tot inclus in facultate, dar a terminat cu examene si tot. Lucrează si câteva ore, la aceeași firma la care face practica, si la care a lucrat in ultimul an jumate. Dar pe o alta poziție. 
 

W e mai bine, a primit tratament si imediat a reacționat pozitiv. Mai are pana luni de luat, e cam greu cu antibioticul care sunt tablete. Le rup si i le pun in “dulciuri” Pt câini si îl fentez sa le înghită. Am încercat si alte metode dar asta e singura care funcționează :). 
 

Eu am răcit in Dubai dar am dus pe picioare răceala, nu m-am simțit rău. Însă au trecut imediat 2 săptămâni si sunt încă înfundată in cap si tușesc foarte urat, din piept. E o tuse seaca si care ma îneacă. E tare obositor. O sa încerc sa fac inhalație, poate se mai deschid “canalele”. 
 

Silvia, ma bucur Pt tine, ai talent, sa continui. 
 

Noi am rezervat 4 zile in Martie Pt o călătorie in Helsinki. Am găsit bilete destul de ieftine cu avion de la noi, scăpăm de mers cu vaporul. Nu e direct, dar in 3 ore jumate suntem acolo. Vara era si direct, avea Finnair zbor Helsinki-Visby. Dar n-am mai apucat sa mergem atunci. 
 

In vara încă ne gândim. Georgia sau Irlanda? :) 

 

In weekendul asta stam doar acasa. Curățenie, mâncare, odihna. E așa de bine…

 

Un Weekend minunat va doresc! 



#209
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 28 ianuarie 2023 - 18:29

Mihaela, felicitari Dianei! La noi a venit iarna, am trecut de la 15 gr si ghiocei in curte, la juma de metru de zapada. Ninge de ieri dimineata fara oprire. Azi am iesit cu Zorro pe camp si intram in zapada pana la genunchi. Ieri dimineata, primul drum l-am facut la schimbat cauciucuri, ca nu ne-am mobilizat, daca a fost cald. Norocul nostru e ca avem vulcanizarea  aproape de casa si am mers pe ulite pana acolo, fara risc de politie.


Editat de roli25, 28 ianuarie 2023 - 18:31 .


#210
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 29 ianuarie 2023 - 01:42

Felicitări Dianei, Mihaela! Să i se deschidă noi drumuri profesionale și să aibă o carieră așa cum își dorește.

 

Am primit multe imagini din țară cu zăpada, cu copii, pisici și căței fericiți!

 

Noi suntem într-o pauză între două ninsori. Mâine urmează încă 10cm...




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -