Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Toamna - "un moment magic" cu must must have


235 raspunsuri la acest subiect

#221
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 24 noiembrie 2022 - 16:56

Hello, 

 

Silvi ma bucur ca te-ai dezintepenit.

 

Mihaela, la multi ani Dianei! Sa aiba mult noroc! [flo2] Niste zapada as fi vrut si eu, dar am primit furtuna. Sper ca Silvia a ajuns ok.

 

Laura25 bafta sa ramaneti nevirusati.

 

Laura78 [flo2] si noi la fel: astept vacanta la fel de tare ca si fetele, io ca sa nu le mai urnesc pe ele. 



#222
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 noiembrie 2022 - 13:02

Buna ziua! 
 

Am avut o săptămâna plină, plină. Apuc sa citesc dar nu sa și scriu, dar de fapt nu prea am ce scrie :). Job, casa, job, casa. Cea de la care am preluat eu secțiunea și care ma ajuta, m-a anunțat ca de la 1 Ianuarie nu mai dorește sa lucreze in secțiunea mea. E o răzbunare pe mine, Pt ca am refuzat sa fiu și tehnician Pt aparate și sa merg la curs Pt asta. Cum șefii sunt de acord cu mine, iar ea nu, a zis ca ea nu mai dorește sa fie in echipa mea. In fine, eu nu înțeleg ce legătura este între cele doua chestii, ca ea nu repara aparate, ma ajuta in cu totul alte chestii. Dar asta e. Ii respect dorința și voi avea un dialog cu șefa laboratorului cum putem face sa nu ma încarc eu iar cu toată munca, căci asta s-a întâmplat acum un an, când am ajuns in medical Pt extenuare. E trist ca sunt astfel de persoane care ajung in poziții de conducere și manipulează cum vor ei. Dar ce vorbesc, exista la cel mai n-are nivel persoane din astea.

 

Da, Silvia a ajuns cu bine acasa, luni dupamasa, cu avionul.

 

Alte noutăți nu am. Decât ca nu am avut energia necesară sa merg la sala. Azi merg sa testez ceva mașini, musai sa îmi cumpăr și eu, nu ne descurcam numai cu una. Seara mergem la prietena mea care nu e bine deloc…

 

Cam atât. Weekend plăcut va doresc!
 



#223
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 27 noiembrie 2022 - 04:02

Noi suntem iar sănătoși, vorbesc de băiat,.mulțumesc pentru urări.

Nu am noutăți, și noi în așteptarea vacanței și nu am intrat încă în starea de spirit a sărbătorilor.

Voi lua totuși bradul în curând, cei rezonabili la preț dispar rapid. Îl mai las câteva zile pe terasă, se menține bine afară, era să zic la frig dar s-a mai încălzit, în jur de 10 grade. Zăpada s-a topit.

 

Aș vrea să mergem în sud în vacanță, Caraibe sau Florida, dar prețurile au explodat. Nici de Black Friday nu am găsit oferte bune. Practic s-au dublat față de ultima dată când am fost, în 2020.

 

Mâine avem.invitați pe prietenii noștri, pe ea nu am văzut-o din primăvară, dar vorbim săptămânal la telefon. El m-a ajutat când am avut covid în vară și apoi când m-am operat, cu cumpărături și transport.

 

Fiu-miu vrea o cameră foto de Crăciun, și astea s-au scumpit ca naiba în magazine, să văd ce găsesc pe Amazon.

 

Mihaela, îmi pare rău că fosta șefă îți face probleme, sper să găsești o soluție să nu te mai extenuezi. Sănătate prietenei tale, e bine că mergi la ea, sunt sigură că apreciază.

 

Ella, deci Marcia revine acasă în februarie, cred că abia aștepți.

 

LauraNici, fain că faceți Secret Santa, anul trecut am ratat înscrierea, anul ăsta sper că se mai face.

Sănătate ție și mamei.

 

Laura, ați fost harnici. 

 

Ioana, furtună, brr.

 

Duminicà frumoasă!



#224
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 27 noiembrie 2022 - 04:15

Am uitat să spun că mă uit la Wednesday, serialul regizat de Tim Burton cu personajele din fam. Addams. E foarte drăguț. Am citit că a fost filmat în România și are câțiva actori români în mici roluri.

Nevermore, școala tinerei, e castelul Cantacuzino din Bușteni!



#225
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 27 noiembrie 2022 - 04:21

Și o fază nostimă, cât era fiu-miu bolnav, i-am luat n-șpe feluri de ceaiuri, printre care și Fares de soc. 

La un moment dat și-a făcut un ceai din ăsta și i-a plăcut mult. Îmi zice: mami, e tare bun ceaiul ăsta de sac. Așa citise el în grabă pe etichetă și nu avea planta soc în vocabular.

Acum avem  un nou ritual, în fiecare seară bem câte un ceai de sac, cu miere și lămâie. E delicios!



#226
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 27 noiembrie 2022 - 20:03

Fleurdelise, ma bucur ca sunteti din nou bine!  [flo2]

 

Ceaiurile de la Fares sunt foarte bune si mie imi plac si am in casa mai multe, de diverse soiuri (fructe de padure, fragi, soc etc)



#227
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 28 noiembrie 2022 - 13:38

Bună ziua!

 

a fost ziua mamei in weekend (sf Stelian) asa ca ne-am intalnit ieri toata familia la ai mei. a venit si o sora a mamei. nepotul mic a facut toata distractia, e un scump! inca nu vorbeste, doar da, ma...dar intelege tot si te determina sa faci ce vrea el. 

 

fetele sunt bine. nimic nou. scoala, teme, antrenamente...

C se chinuie cu latina, zice ca nu pricepe nimic. a dat un test si asteapta o nota foarte mica. 

 

eu am mai luat cateva cadouri, tot carti, niste casti, un joc pentru mica. decoratiunile le scot deabia dupa ce trece ziua micăi. nu prea avem loc, asa ca dupa ce trece ziua ei fac ordine si pun bradul si alte nebunii.

 

Mihaela, eu zic sa nu te incarci iar cu problemele de la job si nici cu toata munca. fii diplomata si ai grija de tine.  [flo2]

 

Fleur, ma bucur ca sunteti bine. sper sa gasiti o vacanta pe bugetul si placul vostru. o sa incerc si eu ceaiul de sac...daca Eric ii face reclama [:-)))]

 

cam atat de pe frontul de sud est [:)]



#228
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 28 noiembrie 2022 - 14:15

Silvia La multi ani mamei tale!  [flo2]

 

Nici fetelor nu le-a placut latina... au avut noroc ca au avut o profa care nu le-a dat mari batai de cap si au luat usor note mari...

Eu nici nu mai imi aduc aminte de materia asta, cand am facut, ce am facut, parca parca ceva vag ca am facut in clasa a 8a. Dar nu mai tin minte nimic-nimic. Nici macar proful sau profa nu mi-l/o aduc aminte... Si nu eram genul care sa chiulesc, dar pur si simplu e un vid in mintea mea vis a vis de aceasta disciplina. Dar nici de terorizat nu ne-a terorizat din moment ce nu mi-a ramas in minte  [:-)))]



#229
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 29 noiembrie 2022 - 13:19

Silvia, La multi ani mamei!

 

La noi iarna da tarcoale. Ieri a fulguit cu soare. E frig, 4 grade ziua.

Ne invartim intre scoala, meditatii teme. Cand mai ramane ceva timp se invart prin oras, in frig, cu gatul si capul descoperit, ca se strica freza. Asa ca Andrei s-a pricopsit cu o alta raceala, dupa 2 saptamani de la precedenta.

Bine ca zilele astea sunt libere. 

Nu am cadouri si nici idei de Craciun. Am luat doar cadoul de Sf Andrei si cadoul pentru ziua lui de nastere din ianuarie. In rest sunt descoperita.

In rest nimic nou si interesant.



#230
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 29 noiembrie 2022 - 13:58

Buna!

 

Silvia, La multi ani cu sanatate mamei!

 

La multi ani, tuturor sarbatoritilor de maine! La multi ani Andreea si Andrei!

 

Roli si eu sunt ca si tine. Nu am idei de cadouri pentru Craciun...ma gandesc la ceva set de machiaj pentru Ramona. In rest si noi ne invartim intre casa si serviciu. Ma bucur ca urmeaza 5 zile libere, dar vreau sa fac curetenie mai temeinica de Craciun.

 

Ella, Monica m-am gandit la voi zilele acestea cand urmaream meciurile de la Cupa Mondiala.

 

Cam atat




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -