Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Toamna - "un moment magic" cu must must have


235 raspunsuri la acest subiect

#211
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 20 noiembrie 2022 - 19:24

Să nu uit, Mihaela, ca să deschizi gura la pisică trebuie să apeși simultan cu degetul mare și arătătorul în colțurile opuse ale gurii și o deschide reflex. La fel și cu înghițirea, trebuie pusă pastila sub limbă (sper să nu mă înșel) și închis și ținut închis boticul și va înghiți reflex.

M-a învățat veterinarul și funcționa bine la cele două pisici ale mele.



#212
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 noiembrie 2022 - 20:33

Mulțumesc de urări! Am gătit azi un prânz mai select și am făcut tort. E in frigider, așteaptă sa îl tăiem :). 
 

Tocmai am vorbit cu Zoe. Ii promisesem când am plecat din aeroport in Miami, Pt ca nu voia sa plec și era suparata, ca după ce ajung acasa o sa vorbim. A fost tare fericita ca am sunat. Și cu ocazia asta a vorbit și cu Ovi. I-l arătase sora mea intr-o poza și când l-a văzut azi a zis: “da, e Obi!” :)

 

Vaporul cu care trebuia sa vina Silvia și cu prietenul eu in seara asta, are probleme tehnice. Se pare ca ori ajung pe la 5 dimineața ori poate doar mâine. Silvia trebuia sa lucreze de la 5 dimineața mâine :). A anunțat ca nu are cum ajunge. 
 

La noi e cod portocaliu de zăpada, inclusiv in Stockholm. Pandemia a adus ceva bun. Lumea care poate lucra de acasa, e îndemnată sa facă asta mâine. 
 

Din păcate concediul meu e gata. Mâine înapoi la job. 
 

Săptămâna frumoasa va doresc! 



#213
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.604 mesaje

Postat 21 noiembrie 2022 - 11:28

Buna dimineata!

 

Mihaela, La multi ani cu sanatate tuturor sarbatoritilor! Sa-ti fie de bine concediul, amvazut poze si din concediu si cu ninsoarea.

 

Ce-mi doresc si eu sa vina multa zapada, dar deocamdata avem doar multa ploaie. 

 

Ella, frumoasa surpriza pentru ai tai de sarbatori!

 

Fluer, sanatate multa lui Eric!

 

Anja felicitari pentru premiu si job.

 

In rest nimic nou. Noi cu serviciul, copiii cu scoala, asteapta vacanta de Craciun. 

Cam acestea-s vestile mele.



#214
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 21 noiembrie 2022 - 12:53

Mihaela, La multi ani sarbatoritilor tai!

 

La noi e o vreme cainoasa, e gri, ploua si sunt 3 gr. E vremea din an care nu-mi place deloc. Dar ce sa zic, pana acum a fost nesperat de cald, curtea inca e verde.



#215
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 21 noiembrie 2022 - 13:46

Bună ziua!

 

Mulțumesc tuturor pentru gândurile bune. acum suntem bine, și eu și fetele. ele și-au revenit mult mai repede ca mine. dar la mine așa e mereu, una caldă, una rece ...m-am învățat deja.

 

Mihaela, mă bucur că ai ajuns cu bine acasă! la mulți ani tuturor sărbătoriților. Văd că acum s-au adunat cu toții! să-ți trăiască și sotul și mama și fetița. și prietenul Silviei, ca de acum e si el in familie. ai facut tortul pe care il faci tu mereu? petrecere frumoasa.

te-am invidiat, pozitiv, pentru zapadă!

 

Fleur, sănătate băiatului! tu te-ai reprogramat pentru operație?

 

nu mai știu ce am cititi, pentru că sunt babă...

la noi plouă dar mie îmi place ploaia așa că asta e bine. bineînțeles că aștept zăpada dar nu cred că vom avea parte nici anul ăsta.



#216
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 21 noiembrie 2022 - 18:28

Multzam de urări! 
 

Silvia dada, tortul acela. Toată lumea îl vrea de ziua lui :)). 
Sănătate multă îți doresc! 



#217
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 22 noiembrie 2022 - 09:44

Neata buna!  

Mihaela, La multi ani sarbatoritilor tai!  Sa va bucurati unii de altii multi ani impreuna! 

 

Fleur, silvia sanatate multa! 

 

Si noi avem cativa cm de zapada, a nins ieri cateva ore. Am un lamai intr-un ghiveci care a ramas afara, au fost -3 grade asnoapte, sper ca nu l-am omorat. 

 

Noi suntem bine, din fericire virozele ne ocolesc. Copiii cu scoala, proiecte, teste. Noi mai facem diverse pe acasa, pe langa serviciu. Am mutat un calorifer de pe un hol unde era inutil (statea inchis mereu) in mansarda, unde e loc de joaca si peteceri si unde e frig si era nevoie de o sursa suplimentara de caldura (avem un calorifer, dar nu facea fata) . Am dat cu var in hol, am pus o bancuta -pantofar in locul ala. 

Saptamana viitoare avem musafiri si sarbatoriti , apoi pe 3 mergem la tata. Vrea sa faca praznic, pomenire pentru mama. Se intinde cam mult si cu multe, dar daca asa simte el ca trebuie sa faca , nu putem decat sa il sustinem. 



#218
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 22 noiembrie 2022 - 14:02

Servus pinguini

 

Anja, felicitari  [flo]

 

Miha, sa-ti fie de bine vacanta si la multi ani cu sanatate sarbatoritilor  [flo]  [flo]  [flo]

 

Si noi am fost la South Beach in Miami si strada de care zici era inchisa traficului; ne-am plimbat acolo chiar pe 31 decembrie  [:)] era un ceas cu ora si data, am facut poze...era insa soare cu dinti si un vant de te lua pe sus  [zirea] mandra nu a vrut sa vina cu noi din cauza vremii.

 

Sanatate multa pinguinilor mici si mari.

 

Eu azi decorez sufrageria pt sarbatori...la intrare in casa am pus deja coronita si bradul (e unul mic, intr-un suport, i-am pus globulete..il am de multi ani)  [:D] vreau sa iau brad saptamana viitoare si sa il fac sambata...duminica sarbatorim ziua Romaniei  [:)] cu sarmale si porcarii  [:D] plus branza de burduf, mamaliga...vin prietenii romani si fratelo (cumnata zboara atunci in USA, cu jobul- e prima oara cand merge la sediul lor de acolo). 

 

Coada Sheelei s-a vindecat, asa ca in weekend i-am deschis usitele. E vreme urata insa, asa ca nu prea iese (la toaleta tot in casa merge).

 

Laura, asa este cu parintii: sa ne bucuram de ei cat ii mai avem  [:)] mama ma intreba unde suntem de Craciun, i-am zis ca ori la noi ori la fratelo  [ph34r] l-am informat si pe el, ca sa nu se scape...trebuie sa am grija cand vorbesc cu ei, sa nu spun ce nu trebuie  [:D]

Ei fac bradul oricum pe 23 sau 24, asa ca voi fi acolo.

 

Mandra e acum cu prietenul Marvin, au program zilnic- mai bine zis, il alearga mandra de dimineata pana seara [:D]  ii place si lui ft mult, imi scrie din cand in cand si imi trimite poze. Luni pleaca la Tokio pt o saptamana.

Ea vrea sa vina acasa in februarie, sa isi serbeze cei 20 de ani cu prietenii  [:I] vor veni si ai mei si dupa pleaca toti 3 in Romania...dupa isi va cauta job. Si ar vrea ca dupa ce strange bani, sa plece un an in Japonia, sa invete japoneza  [ph34r] chineza ii mai lipseste  [:-)))]

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 



#219
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 23 noiembrie 2022 - 13:14

Buna ziua!

 

Laura,  [flo2]

 

vad ca voi deja intrati in spiritul sarbatorilor. Eu nu am inca dispozitia necesara. Astazi m-am trezit intepenita de mijloc, deabia ma misc. Si tot astazi am facut controlul anului obligatoriu la munca. 

 

am tras si noi biletelele pentru  Secret Santa. o am pe sefa anul asta asa ca nu e greu. un set de ingrijire, ceva creme, seruri vad eu...dar nu e greu. ma bucur ca nu am iar coleg si nici colega noua.

 

pe 1 decembrie eu muncesc, ca in fiecare an. Ce bine a fost in pandemie, am fost si eu libera de ziua copilului, 1 dec si alte zile libere...



#220
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 24 noiembrie 2022 - 09:29

bună dimineata !

 

Tot eu. astazi m-am trezit neintepenita. mi-a adus soacra mea o crema de la sora ei din spania si vad ca a fost de folos. cred ca se gaseste si pe la noi, e pe baza de ardei iute si alte plante. o sa ma uit sa vad exact ce contine, poate gasesc ceva similar.

 

astazi am sedinta la ambele fete, la 17.30. o sa merg la Iuli 10 minute sa vad daca are ceva important de zis si sa dau banii pentru serbare (cred ca asta e scopul) și apoi ma duc la C  ca la ea sigur sunt mai multe de discutat.

 

sa aveti o zi buna!




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -